Reklama

Niedziela Sandomierska

Zebrano kilka tysięcy przyborów szkolnych dla dzieci z Ukrainy

Kilka tysięcy przyborów szkolnych i zabawek dla dzieci i młodzieży z Ukrainy zebranych zostało w szkołach i parafiach diecezji sandomierskiej. Oficjalnie przekazane zostały przy okazji wizyty w archidiecezji lwowskiej biskupa seniora Edwarda Frankowskiego, głoszącego tam rekolekcje dla księży.

[ TEMATY ]

pomoc

Ukraina

Pieczykura Beata

Akcja pn. „Przybory szkolne bratu na Ukrainie” zorganizowana była w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, przy współudziale instytucji diecezjalnych: Duszpasterstwa Młodzieżowego, Papieskich Dzieł Misyjnych i Caritas.

Jak poinformował koordynator akcji ks. Daniel Koryciński, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Sandomierskiej, rozpoczęty w diecezji przez bp. Krzysztofa Nitkiewicza Rok Caritas, stał się dobrą okazją do podjęcia konkretnych czynów miłosierdzia i pomocy dzieciom i młodzieży na Ukrainie.

W akcję zaangażowane były prawie wszystkie szkoły i parafie z terenu diecezji. Zebrano kilka tysięcy różnego rodzaju przyborów szkolnych i kilkaset zabawek. Wszystkie dary trafiły do wielu szkół i parafii archidiecezji lwowskiej za pośrednictwem kapłanów i sióstr pracujących na terenie Ukrainy.

– W imieniu Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży, Dzieł Misyjnych i kół Caritas wyrażam wdzięczność za okazane serce i pomoc dla naszych przyjaciół z Ukrainy. Jest to niezwykle budujący fakt, że w obecnych, trudnych czasach są ludzie uwrażliwieni na potrzeby drugiego człowieka, dla których największą zapłatą jest uśmiech na twarzy obdarowanych – podkreślił koordynator akcji ks. Koryciński.

2014-12-19 10:56

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezja solidarna z poszkodowanymi na Filipinach

W niedzielę 24 listopada parafie diecezji bielsko-żywieckiej włączyły się w zbiórkę pieniężną na rzecz poszkodowanych po przejściu tajfunu Haiyan przez Filipiny. Ok. 4,5 mln osób czeka na pomoc. O tę pomoc zaapelował biskup Tadeusz Rakoczy, podkreślając że brak reakcji na takie sytuacje jest wykroczeniem przeciwko przykazaniu miłości. „Wobec tragedii, która w ostatnim czasie nawiedziła Filipiny, zwracam się do wszystkich Proboszczów z prośbą o zorganizowanie przed kościołami całej diecezji, w niedzielę 24 listopada, zbiórki na ten cel. Skutkiem tej strasznej klęski, jakim był tajfun Haiyan - jak informują media - to 10 tys. ofiar śmiertelnych i 4,5 miliona osób poszkodowanych. Caritas Polska natychmiast na pomoc doraźną poszkodowanym przeznaczyła 50 tys. euro, jednocześnie zwraca się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o solidarność z poszkodowanymi i materialne wsparcie tej akcji pomocy” - pisał Biskup w apelu. Proboszczowie odpowiedzieli na apel, a zebrane w diecezji pieniądze zostały przekazane na konto Caritasu Polska. Poszkodowanych na Filipinach można wesprzeć również, wysyłając SMS z hasłem: POMAGAM na nr 72 052 (koszt to 2 zł + VAT).

CZYTAJ DALEJ

Kraków/ W wieku 100 lat zmarł prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności

2023-01-27 20:33

[ TEMATY ]

Kraków

zmarły

prof. Aleksander Krawczuk

Wikipedia/autor: Ladislav Luppa na licencji Creative Commons

prof. Aleksander Krawczuk

prof. Aleksander Krawczuk

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności, filolog klasyczny, od 1949 r. związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. W czerwcu skończyłby 101 lat.

O śmierci prof. Aleksandra Krawczuka poinformował w piątek Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w mediach społecznościowych. Wiadomość tę potwierdził również PAP w rozmowie telefonicznej pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego.

CZYTAJ DALEJ

Św. Tomasz z Akwinu jest nam potrzebny

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego w kaplicy seminaryjnej pw. Zesłania Ducha Świętego oraz wykład tomistyczny złożyły się na „Dzień św. Tomasza z Akwinu” 28 stycznia w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

Na początku Mszy św. ks. prał. Ryszard Selejdak, rektor seminarium przypomniał słowa, które św. Tomasz z Akwinu powiedział 5 marca 1274 r. w opactwie w Fossanuova, na kilka dni przed swoją śmiercią: „ Przyjmuję Cię, ceno zbawienia mojej duszy. Przyjmuję Cię Wiatyku mego pielgrzymowania. Dla Twej miłości studiowałem, czuwałem, pracowałem i nauczałem. Nie powiedziałem nigdy niczego przeciw Tobie, a jeśli coś w niewiedzy powiedziałem, to przy błędzie swym nie obstaję. Jeśli czegoś błędnie nauczałem powierzam wszystko pod osąd rzymskiego Kościoła”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję