Reklama

Pielgrzymka Bankowców na Jasną Górę

2017-05-31 14:39

Ks. Janusz Sądel
Edycja rzeszowska 23/2017, str. 7

Ks. Janusz Sądel

Środowisko pracowników bakowości przeżywało już 32. Ogólnopolską Pielgrzymkę Bankowców na Jasną Górę. Tegoroczną pielgrzymkę, która miała miejsce w dniach 13-14 maja, przygotowało Duszpasterstwo Bankowców z Lublina, a przewodniczył abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski. W Pielgrzymce wzięło udział ok. 5 tys. pielgrzymów z całej Polski, z czego z diecezji rzeszowskiej blisko 300 bankowców.

Mottem tegorocznej pielgrzymki były słowa papieża Benedykta XVI, które wypowiedział w trakcie pielgrzymki do Niemiec w 2006 r. w sanktuarium maryjnym w Altoetting, w Bawarii: „Gdzie Bóg jest wielki, człowiek nigdy nie będzie mały, tam wielki staje się także człowiek, a świat staje się jaśniejszy”.

Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. odprawiona na Szczycie Jasnogórskim w sobotę, 13 maja, którą poprzedziła jutrznia oraz konferencja duchowa. Eucharystii celebrowanej w intencji pielgrzymów i ich rodzin przewodniczył abp Stanisław Budzik, który także wygłosił homilię. Kaznodzieja nawiązał do obchodzonego w tym dniu jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich. „Bóg przez Maryję ukazał swoją błogosławiącą dłoń. Jej ustami wezwał świat do nawrócenia, do pojednania się z Bogiem i ludźmi. Matka Boża z Fatimy wzywa nas, abyśmy realizowali w naszym życiu to, co zaplanował dla nas Bóg, abyśmy chodzili drogami Ewangelii Jej Syna, abyśmy tak jak Ona, byli zawsze otwarci na działanie Ducha Świętego. Ta droga to jedyna gwarancja zachowania ładu i pokoju w naszym sercu, w naszej Ojczyźnie i w wielkiej rodzinie ludzkiej rozdzieranej tyloma konfliktami. Przykład dzieci z Fatimy pełnych szlachetnej prostoty i zawierzenia Bogu jest żywym przypomnieniem o absolutnym prymacie Boga w życiu i pełnienia Jego woli od najmłodszych lat, aż do spotkania z Nim w domu najlepszego Ojca. Gdy zawodzi mądrość tego świata, Ojciec Niebieski po raz kolejny w dziejach ludzkości posługuje się głosem najmniejszych, zapomnianych, aby przypomnieć o najważniejszych sprawach człowieka i świata”. Zwracając się do bankowców, powiedział: „Modlimy się za uczestników 32. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Bankowców, którzy przez swoją solidną, sumienną pracę, pragną służyć Ojczyźnie, troszczyć się o jej pomyślność duchową i materialną”.

Reklama

Po Mszy św. wierni wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Pielgrzymkę zakończyła modlitwa w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Pielgrzymi z Rzeszowa kontynuowali pielgrzymowanie, nawiedzając sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie oraz sanktuarium św. Anny w Smardzewicach, sanktuarium Świętej Rodziny w Studziannej oraz sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie.

Tagi:
Jasna Góra pielgrzymka

Piękny jubileusz

2019-12-04 07:37

Maria Fortuna-Sudor
Edycja małopolska 49/2019, str. I

Maria Fortuna-Sudor
Chrześcijańscy przedsiębiorcy w procesji z darami ofiarnymi

Dwa dni trwała XVI Pielgrzymka Przedsiębiorców i Pracodawców Duszpasterstwa „Talent”, a motywem przewodnim był jubileusz 20-lecia działalności. Spotkanie rozpoczęło się w sobotę 30 listopada (w Centrum Jana Pawła II na Białych Morzach) od cyklu konferencji poświęconych tematyce związanej z wartościami chrześcijańskimi w biznesie. Z kolei w godzinach popołudniowych był czas składania świadectw przedsiębiorców i dyskusje wokół tematu: „Zostać liderem, pozostać sługą”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Ona by tak chciała służyć ze mną - ministranci stworzyli muzyczny hit!

2019-12-09 09:40

Red.

“Ona by tak chciała służyć ze mną” to pierwsza amatorska superprodukcja Ministranckiej Wytwórni Muzycznej - która od wczoraj podbija Internet! Zrealizowana została na terenie parafii pw. św. Szczepana w Katowicach - Bogucicach i parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Dąbrówce Małej.

youtube.com

Utwór w jeden dzień zdobył 120 tyś wyświetleń na serwisie Youtube. Jak piszą sami twórcy ministranckiego hitu: Nasza parodia została stworzona w celach humorystycznych przez prawdziwych ministrantów, a nie jakichś podrabiańców i nie ma na celu nikogo obrazić.

Ministranci stworzonym hitem ukazują, że nie wstydzą się wiary i służby liturgicznej. W humorystyczny sposób dają piękne świadectwo radosnego życia w Kościele.

Utwór "Ona by tak chciała służyć ze mną" spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem słuchaczy, poniżej zamieszczamy kilka ciekawych komentarzy:

- Chciałbym to oficjalnie ustanowić hymnem Ministrantów

- chłopaki mam nadzieje ze to dopiero poczatek i jeszcze cos nagracie!

- A jednak ktoś mnie jeszcze zaskoczył XD

- Nooo takie "Ona by tak chciała" to ja rozumiem. Po prostu rewelacja! Świetna robota kochani gratulacje!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Kard. Nycz powołał komitet do spraw przygotowania uroczystości beatyfikacyjnych kard. Wyszyńskiego

2019-12-11 19:45

archidiecezja warszawska / Warszawa (KAI)

Metropolia warszawski powołał komitet organizacyjny beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca 2020 roku na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Członkowie poszczególnych komisji oraz sekcji odebrali 11 grudnia w Domu Arcybiskupów Warszawskich nominacje z rąk kard. Nycza. Całość przygotowań będzie koordynował bp Rafał Markowski.

BOŻENA SZTAJNER

W skład komitetu powołanego przez metropolitę warszawskiego weszli księża i świeccy - w sumie 86 osób, z którymi współpracować będą także obecni podczas uroczystości przedstawiciele władz państwowych i władz Warszawy, a także wojska i policji. - Wszyscy powinni się włączyć w tę beatyfikację, która ma, oprócz ściśle religijnego i kościelnego charakteru, również wymiar narodowo-państwowy - podkreślił kard. Kazimierz Nycz.

Komitet zajmie się przygotowaniem uroczystości na pl. Piłsudskiego, procesją z relikwiami do Świątyni Opatrzności Bożej oraz zorganizowaniem - kilka tygodni przed beatyfikacją - koncertu poświęconego kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i Janowi Pawłowi II z okazji setnej roczny urodzin Papieża Polaka. - Nie możemy zapomnieć o tym jubileuszu, koncentrując się na beatyfikacji, dlatego postanowiliśmy oba te wydarzenia połączyć - podkreślił metropolita warszawski.

Całość przygotowań do beatyfikacji będzie koordynował bp Rafał Markowski. Komitet składa się z następujących komisji i sekcji, których przewodniczącymi zostali:

- komisja teologiczno-historyczna - bp Piotr Jarecki - komisja artystyczna - bp Michał Janocha - komisja liturgiczna - ks. Bartosz Szoplik - komisja muzyczna - ks. Piotr Markisz - komisja przygotowująca uroczystości na pl. Piłsudskiego - ks. Sławomir Nowakowski - sekcja porządkowa - ks. Marek Mętrak - sekcja rezerwacji i kart wstępu - ks. Łukasz Przybylski - sekcja ds. parkingów - ks. Marcin Szczerbiński - sekcja ds. opieki medycznej - ks. Władysław Duda - komisja przygotowująca procesję do Świątyni Opatrzności Bożej - ks. Tadeusz Aleksandrowicz - komisja ds. relikwii - ks. Janusz Bodzon - komisja medialna - ks. Przemysław Śliwiński - komisja obsługi biskupów i gości - ks. Matteo Campagnaro - komisja finansowo-sponsoringowa -ks. Marian Raciński

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 7 czerwca 2020 roku o godz. 12.00 na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem