Reklama

Niedziela Świdnicka

Wałbrzyski konkurs o św. Janie Pawle II po raz szósty

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu po raz szósty odbył się Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny dla klas trzecich szkół podstawowych pod hasłem „Zanim Karolek został papieżem”

Niedziela świdnicka 24/2017, str. 2

[ TEMATY ]

konkurs

Archiwum PSP 28 w Wałbrzychu

W tym roku honorowy patronat nad konkursem objęło wałbrzyskie Stowarzyszenie „Ludzie Jana Pawła II”. Do rywalizacji przystąpili uczniowie wałbrzyskich szkół: PSP 2, ZSP 3, GZS 2, PSP 23, PSP 28, którzy przybyli ze swoimi szkolnymi opiekunami. Honorowym gościem konkursu była Beata Mucha, wiceprezes Stowarzyszenia „Ludzie Jana Pawła II”, radna miejska i muzyk.

Celem konkursu było zaprezentowanie umiejętności uczniów w zakresie obszarów edukacji polonistycznej (czytanie ze zrozumieniem, aktywne słuchanie, umiejętności językowe), matematycznej oraz sprawności fizycznej określonych w podstawie programowej.

Uczestnicy mieli wykazać się znajomością historii życia św. Jana Pawła II, jego działalności oraz zainteresowań na podstawie książki „Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem”. Nadto uczniowie mieli zaprezentować znajomość melodii i słów „Barki”, ulubionej pieśni Papieża Polaka.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test. Drugi etap odbywał się na sali gimnastycznej. Uczniowie zespołowo wykonywali zadania polonistyczne, matematyczne powiązane z rywalizacją sportową, natomiast gość honorowy Beata Mucha przeprowadziła zadanie muzyczne dotyczące znajomości ulubionej pieśni św. Jana Pawła II „Barki”.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat życia Karola Wojtyły. Po przeliczeniu punktów klasyfikacja końcowa przedstawiała się w następujący sposób:

– I miejsce zajął Gminny Zespół Szkół nr 2 z dzielnicy Stary Zdrój. Drużyna w składzie: Weronika Dobosz, Kinga Parafian i Szymon Kapuśnik przygotowany został przez katechetkę Barbarę Ignaczak. Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat życia Karola Wojtyły oraz uzyskali dobre wyniki w zawodach sportowych, zmaganiach matematycznych i konkurencjach wymagających logicznego myślenia. Wyróżnili się także najlepszą znajomością pieśni „Barka”.

Reklama

– II miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z dzielnicy Biały Kamień. Placówkę reprezentowali: Wojciech Drzyzga, Kornelia Parzych i Sebastian Guzek, przygotowani do konkursu przez katechetkę Lucynę Brożynę.

– III miejsce przypadło Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu nr 3 (Stary Zdrój). Uczniowie: Anna Rębacz, Dominik Ochudło i Wiktor Tchorowski, przygotowywani zostali przez katechetę ks. Marcina Banaczyka.

Wyróżnienie otrzymali również uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 23 z dzielnicy Nowe Miasto, którzy wystąpili w składzie: Leon Grzybowski, Krystian Martynoga i Aleksander Gryska.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28: Aleksandra Kamińska, Małgorzata Fluder i Maciej Piec jako gospodarze rywalizowali poza konkursem. Na zakończenie przedstawiciele klas starszych PSP 28 zaprezentowali montaż słowny i zaśpiewali piosenki o swoim Patronie.

Oczywiście, dla wszystkich uczestników nie mogło zabraknąć ulubionych kremówek Jana Pawła II. Prowadzącymi konkurs były: Małgorzata Wieczorek i Katarzyna Murzacz.

Po zakończeniu VI Międzyszkolnego Konkursu Interdyscyplinarnego „Zanim Karolek został papieżem” Beata Mucha, wiceprezes Stowarzyszenia „Ludzie Jana Pawła II” powiedziała:

– Z wielka przyjemnością uczestniczyłam po raz kolejny w tym cyklicznym konkursie, popularyzującym wśród dzieci postać wielkiego Polaka – św. Jana Pawła II.

Ogromną radość sprawia postawa dzieci, które z wielkim zaangażowaniem i pasją przygotowują się, a następnie uczestniczą i dają z siebie wszystko w szlachetnej rywalizacji tego konkursu. A nie był on łatwy, uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą i różnymi umiejętnościami. Zatem gratuluję odwagi, wiadomości i współpracy. Na słowa uznania zasługują, oczywiście, organizatorzy konkursu – dyrektor Urszula Karnasiewicz i pedagodzy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 im. Jana Pawła II, a także wszyscy katecheci przygotowujący dzieci do tego konkursu, który za zadanie ma nie tylko pogłębienie samej wiedzy o naszym umiłowanym Papieżu Polaku, ale także kształcenie postaw koleżeńskich i współpracę w grupie.

Mam nadzieję, że w kolejnych latach do konkursu zgłaszać się będzie coraz większa liczba placówek oświatowych, a wartości głoszone przez św. Jana Pawła II, zaszczepione w sercach dzieci, wydadzą w przyszłości dobry i pożądany owoc.

2017-06-08 11:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konkurs "Jezus w oczach dzieci" rozstrzygnięty

[ TEMATY ]

konkurs

jubileusz

Świebodzin

figura Chrystusa

sanktuariumswiebodzin.pl

W SP nr 6 w kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zajęła Maria Kościukiewicz,

W SP nr 6 w kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zajęła Maria Kościukiewicz,

Znamy już wyniki międzyszkolnego konkursu plastycznego „Jezus w oczach dzieci”.

To jedno z wydarzeń zorganizowanych w ramach obchodów jubileuszu 10. rocznicy powstania figury Chrystusa Króla w Świebodzinie. Konkurs został przygotowany przez Ks. Piotra i panie katechetki. - Przez cały październik dzieci mogły przygotować prace związane z naszym świętowaniem. Udział w konkursie brały dwie szkoły – Szkoła Podstawowa nr 3 i Szkoła Podstawowa nr 6. W sumie na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac – mówi ks. Piotr Cupiał, katecheta w SP nr 3. – Ideą konkursu było zastanowienie się czym dla dzieci jest figura Chrystusa Króla. Z kolei dla starszych uczniów padło pytanie kim dla nich jest Jezus Chrystus. Chodziło o odkrycie, że jest to nie tylko miejsce turystyczne, znak zewnętrzny, ale przede wszystkim miejsce modlitwy. Dlatego dzieci miały za zadanie zobrazować jak figura Chrystusa wygląda w ich oczach – dodaje.

CZYTAJ DALEJ

Obchody Dnia Życia Konsekrowanego w Rokitnie

2023-02-04 15:05

[ TEMATY ]

Dzień Życia Konsekrowanego

Rokitno

Karolina Krasowska

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 4 stycznia odbyły się diecezjalne obchody Dnia Życia Konsekrowanego.

Spotkanie w Rokitnie przebiegało pod hasłem: "Konsekrowani świadkami wiary w Kościele i świecie". Mszy św. z odnowieniem ślubów zakonnych w rokitniańskiej bazylice przewodniczył i homilię wygłosił pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński.

CZYTAJ DALEJ

Owoce Ducha Świętego - Radość

2023-02-04 17:36

[ TEMATY ]

Duch Święty

Duch Św.

Adobe Stock

„Radość jest ważna w naszym życiu. W jakiś sposób jest to czujnik tego, czy dobrze żyjemy, czy źle żyjemy. Taki drobny czujniczek, ale ważny! Coś jak kontrolka ABS-u w samochodzie.

Można jechać dalej, ale prawdopodobnie, na pierwszych światłach, gdy ktoś przed nami zahamuje, to będziemy musieli trochę przerwać tę naszą podróż. Gdzie szukać radości? Jak sprawić, żeby zachować skarb radości w swoim sercu?” - na te pytania odpowiada ks. Michał Twarkowski, charyzmatyczny kapłan z Prałatury Opus Dei, biblista, duszpasterz, wychowawca, informatyk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję