Reklama

Ksiądz z pomysłami na młodzież

Podczas 376. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski mianowano również nowego krajowego asystenta Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Został nim ks. kan. dr Andrzej Lubowicki z diecezji drohiczyńskiej.

Ks. Lubowicki urodził się w 1976 r. w Siemiatyczach. Studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbył w latach 1995 – 2001. Po 3-letniej pracy jako wikariusz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce studiował teologię pastoralną na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz na Wydziale Teologicznym św. Jana Ewangelisty w Palermo. W 2011 r. obronił doktorat z teologii pastoralnej pt. „Młodość w służbie Ewangelii. Misja formacyjna Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Polsce”, który został wydany w formie książkowej w 2014 r. Od 2002 r. jest diecezjalnym asystentem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej.

Reklama

W przeszłości był: asystentem Akcji Katolickiej Diecezji Drohiczyńskiej (2007-10), dyrektorem Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie (2012-14), dyrektorem Festiwalu Piosenki Religijnej i Partiotycznej Podlasie „Śpiewajmy Panu” (2004-13), dyrektorem Nadbużańskiego Ośrodka Edukacji w Broku (2011-15).

Obecnie ks. Lubowicki pełni następujące urzędy i funkcje diecezjalne: jest kierownikiem Sekcji Młodzieżowych Organizacji Katolickich, dyrektorem Wydziału Młodzieży, członkiem Rady Kapłańskiej, członkiem Rady Duszpasterskiej, pełnomocnikiem ds. projektów przy Krajowej Radzie KSM, wykładowcą teologii pastoralnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie, dyrektorem Nadbużańskiego Ośrodka Ewangelizacji w Drohiczynie oraz członkiem Rady ds. Ekonomicznych i Rady ds. Personalnych.

Jest pomysłodawcą i współrealizatorem wielu projektów o zasięgu diecezjalnym i ogólnopolskim, m.in.: „Daj sobie szansę – Tobie też się uda”, „Bug – Rzeka Życia. Edukacja dla młodzieży, młodzież dla ekorozwoju”, „Młodzi Tej Ziemi” oraz „Ogólnopolski Program Aktywnej Edukacji. Młodzi dla Środowiska”.

www.drohiczynska.pl

2017-06-12 14:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Ks. Mariusz Frukacz: św. Jakub uczy nas, by być zawsze blisko Jezusa

– Święty Jakub uczy nas, by być zawsze blisko Jezusa i nie bać się przyjąć nauki krzyża – powiedział ks. Mariusz Frukacz, redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, w kościele św. Jakuba Apostoła w Częstochowie podczas uroczystości odpustowej w Roku św. Jakuba.

W homilii podkreślił, że „św. Jakub uczy nas odpowiedzi naszym życiem na wezwanie Boże”. – On jest tym, który z polecenia Jezusa wraz z innymi apostołami idzie w świat, by głosić Ewangelię. Jego los jako człowieka posłanego do głoszenia Dobrej Nowiny nosi na sobie pewne podobieństwa do powołania proroka Jeremiasza – wskazał duchowny, nawiązując do I czytania.

CZYTAJ DALEJ

5 lat temu w Polsce odbyły się Światowe Dni Młodzieży

2021-07-25 21:33

[ TEMATY ]

rocznica

Światowe Dni Młodzieży

Mazur/episkopat.pl

Mija 5 lat od zorganizowanych w Polsce Światowych Dni Młodzieży. Choć rozpoczęły się 26 lipca, to już od 20 lipca pielgrzymi mieli okazję uczestniczyć w Dniach w Diecezjach, by poznać polską kulturę.

Zgodnie z formułą zaproponowaną w 1997 roku przez organizatorów 12. ŚDM w Paryżu, Dni w Diecezjach odbywają się na terenie wszystkich diecezji kraju, w którym organizowane są Światowe Dni Młodzieży, z wyłączeniem miejsca organizacji wydarzeń centralnych ŚDM. W roku 2016 młodzi odwiedzili 42 diecezje terytorialne, w tym dwie greckokatolickie. Aby dobrze przygotować się do przyjęcia gości w każdej spośród diecezji zostało powołane Diecezjalne Centrum ŚDM, którego liderem jest koordynator – najczęściej diecezjalny duszpasterz młodzieży. Są to prężnie funkcjonujące struktury, w których swoje zdolności realizowała lokalna młodzież.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję