Reklama

Nie przegap

Gdzie położyli skarb?

Co jest skarbem w naszym życiu? Jak pokonywać przeszkody na drodze? Jak żyć NA MAKSA?! I gdzie w tym wszystkim miejsce dla Boga?

Niedziela Ogólnopolska 25/2017, str. 53

[ TEMATY ]

Niedziela Młodych

G.P.S, czyli Gdzie Położyli Skarb? – to pierwszy obóz z cyklu Wakacyjnych Spotkań Młodych, które odbywają się w Stryszawie k. Suchej Beskidzkiej (woj. małopolskie). Co roku spotykamy się w innej konwencji, z inną myślą przewodnią. Tym razem wejdziemy w klimat wyprawy i wcielimy się w poszukiwaczy skarbów!

Jeżeli masz 17-25 lat – to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie. W planie konferencje, warsztaty (sportowe, wokalne, rękodzieła i inne), świadectwa i dużo dobrej zabawy. Będą z nami specjalni goście, m.in. Jasiek Mela (podróżnik i działacz społeczny, zdobywca obu biegunów w jednym roku) oraz Gabi Gąsior (znana wokalistka i artystka, utalentowany muzyk, nauczycielka śpiewu).

Reklama

Organizatorami spotkania jest młodzież ze Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA wraz z księżmi zmartwychwstańcami. Czeka nas sześć dni niezapomnianej przygody w malowniczym miejscu, jakim jest Wzgórze Miłosierdzia w Stryszawie. Codziennie będzie możliwość uczestniczenia w Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu, a także spowiedzi i rozmowy z kapłanem. Obóz młodych potrwa od 11 do 16 lipca. Całkowity koszt pobytu w ośrodku rekolekcyjnym na Wzgórzu Miłosierdzia to 300 zł. W poprzednich latach odbyły się inne Wakacyjne Spotkania Młodych, m.in. W.W.W – Włącz Wyższy Wymiar (2013), O.B.I – Ogarniasz, Budujesz, Istniejesz (2014) czy W.O.W – Wiara Odmienia Widzenie (2015). To były dobre chwile, czym dzielą się uczestnicy tamtych obozów.

Świadectwa

Przeżyłam najpiękniejsze dni mojego życia. Nie chcę stąd wyjeżdżać! Doświadczyłam najpiękniejszego uzdrowienia – spowiedzi takiej jak nigdy, z całego życia. Wszystko było cudowne – adoracja, konferencje. Cieszę się, że tu trafiłam. To zdecydowanie najpiękniejszy początek wakacji, nie tylko wakacji, ale początek nowego życia – życia bliżej Boga. Kocham Wzgórze Miłosierdzia w Stryszawie – to miejsce to raj na ziemi!!!

Basia

Do Stryszawy przyjechałem po raz drugi. Uwielbiam to miejsce. Moim celem było pogłębienie relacji z Panem, „doładowanie akumulatorów”. Pan dotknął mnie i uzdrowił z natrętnych myśli i rozproszeń, które przeszkadzały mi w codzienności. Bóg uzdalnia, uwalnia, uzdrawia, umacnia mnie. Moją inspiracją jest zawołanie papieskie „Totus Tuus – Cały Twój” – głębokie zawierzenie, zanurzenie się w łasce, opiece Maryi, zgoda na przyjęcie Jej scenariusza. Mam świadomość, że przede mną wiele zadań do wykonania. Maryja i Duch Święty otwierają, wskazują wiele bram. Będę starał się uwielbiać i kształtować zaufanie.

Piotr

Reklama

Obóz był super. Zyskałem na nim pełnię wiary, poczułem Jezusa w sercu. Cieszę się, że odzyskałem wiarę w Boga – już nigdy nie wyrzucę Go z serca. Obóz jest WOOOW!!!

Karol

W tym roku zapraszamy i Ciebie! Formularz znajdziesz na stronie internetowej: www.galilea.pl/gps-gdzie-polozyli-skarb-1 . Osoby niepełnoletnie prosimy o pobranie ze strony karty rejestracyjnej na uczestnictwo w rekolekcjach ze zgodą rodzica bądź opiekuna.

Odkrywco, na liście brakuje właśnie Ciebie ;) Dołącz do nas!

2017-06-12 14:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Panama w Warszawie

Niedziela Ogólnopolska 50/2018, str. 50-53

[ TEMATY ]

Niedziela Młodych

Przed nami 34. Światowe Dni Młodzieży. Tym razem papież Franciszek wybrał jako miejsce spotkania Panamę. Piękny, atrakcyjny kulturowo i klimatycznie kraj, do którego bardzo chciałoby się pojechać... Niestety, duża odległość powoduje, że dla wielu młodych to po prostu niemożliwe. Stąd kontynuując tradycję zainicjowaną spotkaniem sprzed 8 lat („Sydney w Warszawie”) kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, zaprosił Wspólnotę Emmanuel (http://emmanuel.info.pl) do zorganizowania wydarzenia „Panama w Warszawie” dla wszystkich młodych, którzy chcą doświadczyć wspólnoty młodego, żywego Kościoła w łączności z papieżem Franciszkiem i młodzieżą całego świata.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: zwycięstwo przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie różaniec

2021-09-25 16:20

[ TEMATY ]

różaniec

abp Marek Jędraszewski

diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w czasie XII Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W homilii, nawiązując do słów kard. Augusta Hlonda: „Jeśli przyjdzie zwycięstwo, to przyjdzie przez Maryję”, metropolita krakowski stwierdził: „Przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie ciągle jeszcze święty różaniec”.

– Przez modlitwę różańcową nasze dłonie i serca łączą się z naszym Zbawicielem i Odkupicielem i Jego Matką. Łączą się także z naszymi najbliższymi – członkami naszych rodzin i wspólnot parafialnych, łączą się z naszą ojczyzną i z całym światem – tak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, która sprawia, że czujemy się cząstką Kościoła powszechnego, z wszystkimi jego problemami i nieszczęściami, a także ze wszystkimi jego nadziejami – mówił abp Jędraszewski, który w homilii zwrócił uwagę, jak różaniec łączył św. Siostrę Faustynę z Panem Jezusem, Matką Bożą, a także z Polską i wszystkimi, którzy swój los złączyli z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym.

CZYTAJ DALEJ

Papieskie Orędzie na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

2021-09-26 11:53

[ TEMATY ]

uchodźcy

Franciszek

youtube.com/vaticanmedia

Do poszerzania tego, co określamy jako nasze „my” zachęca Ojciec Święty w swoim orędziu na 107 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Jest on obchodzony w niedzielę 26 września 2021 roku.

ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGONA 107. ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŹCY

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję