Reklama

Niedziela Przemyska

Przemyśl: około 200 osób na wigilii dla potrzebujących

Około 200 osób wzięło udział w wigilii dla potrzebujących, którą zorganizowało w Przemyślu Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta i siostry felicjanki. W spotkaniu wziął udział przemyski biskup pomocniczy Stanisław Jamrozek. – Bóg chce dzielić losy człowieka. On znał codzienną biedę – powiedział.

W kazaniu hierarcha nawiązał do określenia Jezusa imieniem Emmanuel, czyli „Bóg z nami”. - Bóg chce dzielić i dzielił losy człowieka. Znał codzienną biedę i chce powiedzieć, że nie zostawi nas samych. Pan, od momentu, kiedy przyszedł na świat, ciągle jest przy nas, towarzyszy nam swoją łaską, błogosławi nam, abyśmy nie upadali na duchu – mówił bp Jamrozek. - Bywa, że będziemy przeżywać trudności. Bywa, że wszyscy nas opuścili, a Bóg mówi: nigdy cię nie opuszczę, po to posłałem swojego Syna, aby On był z tobą – kontynuował kaznodzieja.

Bp Jamrozek zachęcał, aby nie bać się szukać Pana Boga i przyzywać Go każdego dnia. Zwrócił uwagę, że człowiek martwi się o przyszłość swoją i swojej rodziny, i podobny lęk czuła Maryja podczas zwiastowania, ale uspokoił Ją anioł.

- Boimy się wielu rzeczy. Boimy się, jak będzie wyglądał nowy rok, czy nam wystarczy środków, żeby przeżyć. A Pan mówi: „Nie bój się”, bo On się posługuje ludźmi, którzy będą nas wspomagali i tak, jak to czynili do tej pory, będą to robić dalej – zapewniał.

Reklama

- Życzmy sobie, żeby Bóg wspierał nas w tym okazywaniu życzliwości drugiemu człowiekowi. Kiedy czynię dobro, staję się rękami Pana Boga, który przeze mnie pomaga – powiedział na koniec bp Jamrozek. Wiceprezes przemyskiego koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Jadwiga Mikołajczyk, składając życzenia prosiła, aby nigdy nie zapominać o potrzebujących.

- Miłość, która narodziła się w Betlejem niech nas umacnia w wierze i nadziei na przyszłość. Życzę nam wszystkim, abyśmy w każdym dniu uświadamiali sobie, że Bóg jest wśród nas i podążając Jego śladami, nieśli dobrą nowinę wszystkim potrzebującym naszego serca i naszej pracy – mówiła. Przed posiłkiem ze specjalnym świątecznym programem artystycznym wystąpiły dzieci ze świetlicy „Wzrastanie”.

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta prowadzi w Przemyślu wraz z siostrami felicjankami Kuchnię bł. Matki Angeli i św. Brata Alberta, z której codziennie korzysta ok. 200 osób.

23 grudnia wigilię miejską w Przemyślu dla potrzebujących organizuje Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Weźmie w niej udział ponad 800 osób.

2014-12-20 19:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wielki Tydzień: Rusza akcja „Ryż na Madagaskar”

[ TEMATY ]

misje

pomoc

głód

Afryka

Archiwum misyjne

Poza nauczeniem się języka malgaskiego najtrudniejsze było zdobycie zaufania i przychylności ludzi, z którymi przyszło pracować ks. Markowi

Poza nauczeniem się języka malgaskiego najtrudniejsze było zdobycie zaufania i przychylności
ludzi, z którymi przyszło pracować ks. Markowi

W wyniku cyklonu „Enawo”, który przeszedł przez Madagaskar w marcu tego roku zniszczone zostały uprawy ryżowe. Ryż to na Madagaskarze główny składnik pożywienia. Dlatego w Wielkim Tygodniu rusza akcja pomocowa „Ryż na Madagaskar”. Jej organizatorami są misjonarze oblaci, redakcja czasopisma „Misyjne Drogi” oraz portal misyjne.pl.

Wyspa leży w pasie klimatu równikowego. Oznacza to, że huragany tropikalne i sztormy mogą nawiedzić Madagaskar najczęściej w porze deszczowej, czyli między listopadem a marcem. To właśnie w marcu tego roku wiatr przybrał na sile i zamienił się w największy od kilkunastu lat cyklon.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Elbląg: będzie proces beatyfikacyjny Aleksandry Gabrysiak – lekarki zamordowanej w 1993 r.

2023-02-06 18:19

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Karol Porwich/Niedziela

6 lutego 2023 r. mija 30. rocznica zabójstwa lek. med. Aleksandry Gabrysiak z Elbląga. Bp Jacek Jezierski poinformował dziś, że podjął decyzję o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego zamordowanej lekarki. Uczynił to podczas Mszy św. sprawowanej w Hospicjum Elbląskim, w której uczestniczyli przedstawiciele: Oddziału Pomorskiego Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, Stowarzyszenia Przyjaciół Doktor Oli, a także elbląskiego środowiska medycznego. Mszę koncelebrowali kapelani szpitali z Gdańska i Elbląga.

Podczas kazania bp Jezierski przypomniał bieg życia i działalność dr Aleksandry Gabrysiak. Po ukończeniu studiów w Akademii Medycznej w Gdańsku pracowała w Tczewie i Elblągu. Dała się poznać jako ofiarny lekarz i opiekun chorych, którym służyła mimo swojej niepełnosprawności fizycznej. Motywacją jej działania była wiara i życie duchowe. 6 lutego 1993 r. została zamordowana przez przebywającego na przepustce więźnia, którym się opiekowała.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję