Reklama

Niedziela Przemyska

Przemyśl: około 200 osób na wigilii dla potrzebujących

Około 200 osób wzięło udział w wigilii dla potrzebujących, którą zorganizowało w Przemyślu Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta i siostry felicjanki. W spotkaniu wziął udział przemyski biskup pomocniczy Stanisław Jamrozek. – Bóg chce dzielić losy człowieka. On znał codzienną biedę – powiedział.

W kazaniu hierarcha nawiązał do określenia Jezusa imieniem Emmanuel, czyli „Bóg z nami”. - Bóg chce dzielić i dzielił losy człowieka. Znał codzienną biedę i chce powiedzieć, że nie zostawi nas samych. Pan, od momentu, kiedy przyszedł na świat, ciągle jest przy nas, towarzyszy nam swoją łaską, błogosławi nam, abyśmy nie upadali na duchu – mówił bp Jamrozek. - Bywa, że będziemy przeżywać trudności. Bywa, że wszyscy nas opuścili, a Bóg mówi: nigdy cię nie opuszczę, po to posłałem swojego Syna, aby On był z tobą – kontynuował kaznodzieja.

Bp Jamrozek zachęcał, aby nie bać się szukać Pana Boga i przyzywać Go każdego dnia. Zwrócił uwagę, że człowiek martwi się o przyszłość swoją i swojej rodziny, i podobny lęk czuła Maryja podczas zwiastowania, ale uspokoił Ją anioł.

- Boimy się wielu rzeczy. Boimy się, jak będzie wyglądał nowy rok, czy nam wystarczy środków, żeby przeżyć. A Pan mówi: „Nie bój się”, bo On się posługuje ludźmi, którzy będą nas wspomagali i tak, jak to czynili do tej pory, będą to robić dalej – zapewniał.

Reklama

- Życzmy sobie, żeby Bóg wspierał nas w tym okazywaniu życzliwości drugiemu człowiekowi. Kiedy czynię dobro, staję się rękami Pana Boga, który przeze mnie pomaga – powiedział na koniec bp Jamrozek. Wiceprezes przemyskiego koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Jadwiga Mikołajczyk, składając życzenia prosiła, aby nigdy nie zapominać o potrzebujących.

- Miłość, która narodziła się w Betlejem niech nas umacnia w wierze i nadziei na przyszłość. Życzę nam wszystkim, abyśmy w każdym dniu uświadamiali sobie, że Bóg jest wśród nas i podążając Jego śladami, nieśli dobrą nowinę wszystkim potrzebującym naszego serca i naszej pracy – mówiła. Przed posiłkiem ze specjalnym świątecznym programem artystycznym wystąpiły dzieci ze świetlicy „Wzrastanie”.

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta prowadzi w Przemyślu wraz z siostrami felicjankami Kuchnię bł. Matki Angeli i św. Brata Alberta, z której codziennie korzysta ok. 200 osób.

23 grudnia wigilię miejską w Przemyślu dla potrzebujących organizuje Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Weźmie w niej udział ponad 800 osób.

2014-12-20 19:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Szal: złemu duchowi zależy, aby odebrać nam przyjemność modlitwy

[ TEMATY ]

Przemyśl

abp Adam Szal

Rafał Czepiński

Zły duch bardzo zabiega o to, aby odebrać nam przyjemność i zamiłowanie do modlitwy – zwrócił uwagę abp Adam Szal, który przewodniczył Mszy św. podczas nabożeństwa fatimskiego w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Metropolita przemyski podkreślił, że modlitwa jest skutecznym środkiem, „by powstrzymać karę niebios”.

Abp Szal w kazaniu przytoczył opis trzeciej tajemnicy fatimskiej. Jak stwierdził, w ten sposób zostało zapowiedziane męczeństwo Kościoła, którego obecnie jesteśmy świadkami. Zauważył, że w dzisiejszych czasach wielu ludzi ginie tylko z powodu przyznawania się do Chrystusa.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Pawlina: nie róbmy z Bożego Narodzenia tradycji bez Boga

2022-11-25 15:31

[ TEMATY ]

Boże Narodzenie

Ks. Krzysztof Pawlina

Adobe Stock

„Mam nieraz wrażenie, że tam nie ma treści. Że zapominamy, Kogo my świętujemy. Tradycja bez Boga” - mówi o świętowaniu Bożego Narodzenia ks. prof. Krzysztof Pawlina. Rektor Akademii Katolickiej w Warszawie zaprasza na cykl adwentowych konferencji przygotowujących do dobrego przeżycia Bożego Narodzenia, pod hasłem „Odnowić pamięć serca”.

Zaplanowano cztery konferencje: „Zdążyć na czas”, „Delikatność piękna”, „Wybrać miłość” i „Bliscy dalecy”. Mają one pomóc w przygotowaniach do uroczystości Bożego Narodzenia.

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze [Zaproszenie]

2022-11-26 19:59

Karol Porwich/Niedziela

Duszpasterze parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu Nowym Dworze ul. Nowodworska 64, zapraszają na „Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze”. W ramach wydarzenia sprawowana będzie Msza św. roratnia, podczas której wygłoszona zostanie tematyczna homilia. Po Eucharystii nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpocznie się Uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego. Na poszczególne czwartki zostały zaproszone zespoły i diakonie muzyczne, które swoim śpiewem wprowadzą w klimat adwentowy i uwielbieniowy. Wydarzenie odbywa sie pod patronatem Niedzieli Wrocławskiej.

Roraty dla młodzieży i dorosłych* - 4 homilie liturgiczne + Uwielbienie

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję