Reklama

Niedziela w Warszawie

Jezus na Stadionie

Stadion Narodowy zamieni się w wielką świątynię. Kilkadziesiąt tysięcy osób z całej Polski weźmie udział w rekolekcjach „Jezus na Stadionie”

Niedziela warszawska 26/2017, str. 1

[ TEMATY ]

rekolekcje

stadion

Łukasz Krzysztofka

Jubileuszowe piąte rekolekcje poprowadzi 1 lipca znany charyzmatyk z Ugandy o. John Bashobora. Będzie to 13 godzin radości, modlitwy i uwielbienia – zapowiadają organizatorzy tegorocznych rekolekcji „Jezus na Stadionie”. W tym roku mottem rekolekcji są słowa zaczerpnięte z Księgi Psalmów „Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza” (Ps 89,16) .

Stadion PGE Narodowy zamieni się ponownie w wielką świątynię. Będzie kolorowo i radośnie. Nie zabraknie zespołu muzycznego, śpiewów i układów choreograficznych. A wszystko to na cześć Pana. – Przez uwielbienie Pan Bóg uczy nas zaufania – mówi organizator tego wydarzenia ks. Rafał Jarosiewicz. Zachęca do wzięcia udziału w rekolekcjach szczególnie osoby cierpiące na różne choroby i schorzenia.

Rekolekcje „Jezus na Stadionie”, to czas, kiedy na wiele osób spływa deszcz łask. Świadectw dotyczących uzdrowień duchowych i fizycznych nie brakuje. Wiele osób w czasie rekolekcji doznało uwolnień z nałogów czy przestawało cierpieć na różne schorzenia. – W 2013 r., podczas rekolekcji „Jezus na Stadionie”, zostałam uwolniona z nałogu tytoniowego, z którego próbowałam wyjść przez prawie 30 lat – relacjonuje Alicja. Z kolei młody chłopak mówi: – Dzień po tych rekolekcjach Pan Bóg uzdrowił mnie z jąkania po tym jak zawierzyłem Jemu ten problem oraz ogłosiłem, że jest moim Zbawicielem i Panem.

Do rekolekcji „Jezus na Stadionie” przygotowywano się przez prowadzone w katedrze na Pradze w każdą drugą niedzielę Wieczory Uwielbienia. Gromadziły one setki osób. – Rekolekcje te to nowy format duszpasterski – wskazuje ordynariusz warszawsko-praski abp Henryk Hoser i zaprasza wszystkich do udziału w tym wydarzeniu. Najważniejszą częścią rekolekcji „Jezus na Stadionie” będzie Msza św. pod przewodnictwem abp Hosera. Zaplanowano również m.in. Koronkę do Bożego Miłosierdzia, adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o uzdrowienie, a także konferencje o. Johna Bashobory.

Reklama

Podczas tegorocznego uwielbienia „Jezus na Stadionie” będzie świętowana również 300. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W czasie rekolekcji obecna będzie kopia Ikony Jasnogórskiej, która 2 września w diecezji warszawsko-praskiej rozpocznie peregrynację. Nie zabraknie również dziękczynienia za obchodzącą złoty jubileusz Odnowę Charyzmatyczną.

Zapisy na rekolekcje oraz szczegółowy program znajdują się na stronie: www.jezusnastadionie.pl .

2017-06-22 09:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Stadion dla młodych

Będzie to wielka uczta duchowa dla młodzieży. Na stadionie PGE Narodowy 6 października modlić się będzie kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi

PGE Narodowy może pomieścić 68 tys. osób. Tylu uczestników spodziewają się organizatorzy „Stadionu Młodych”. Wydarzenie będzie miało miejsce trzy dni po rozpoczęciu w Watykanie Synodu Biskupów na temat duszpasterstwa młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: formacja do kapłaństwa ma prowadzić do prawdziwie osobistego życia wiarą

2023-02-06 20:04

[ TEMATY ]

abp Wojciech Polak

flickr.com/episkopatnews

Abp Wojciech Polak

Abp Wojciech Polak

Formacja ma prowadzić do prawdziwie osobistego życia wiarą i ciągłej pracy nad sobą - mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak, który przewodniczył Mszy św. w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu na rozpoczęcie trzydniowej Sesji Formatorów Seminaryjnych, która odbywa się pod patronatem Komisji Duchowieństwa KEP. Główny temat obrad to „Ludzki i duchowy wymiar etapu propedeutycznego”.

W homilii Prymas Polski podkreślił, że podczas sesji prelegenci będą pochylać się nad ludzkim i duchowym wymiarem etapu propedeutycznego. - Jak zapisaliśmy we wskazaniach dotyczących programu formacyjnego na etapie propedeutycznym, „na drodze całego tego etapu konieczne jest ukierunkowanie działań wychowawczych na dwa zasadnicze cele: podjęcie metodycznej i systematycznej formacji ludzkiej na podstawie kompetentnego i wnikliwego rozeznania wychowawczego, a zarazem położenie właściwych fundamentów dla życia duchowego, co oznacza przyjęcie wiary w Jezusa Chrystusa” – zaznaczył abp Wojciech Polak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję