Reklama

Świat

Następne Europejskie Spotkanie Młodych Wspólnota odbędzie się w Walencji

Kolejne, 38. Europejskie Spotkanie Młodych, organizowane przez Wspólnotę z Taizé na przełomie starego i nowego roku, odbędzie się w Walencji. Ogłosił to 31 grudnia przełożony Wspólnoty br. Alois podczas wieczornych modlitw w jednej z hal Centrum Wystawowego Letňany w Pradze.

[ TEMATY ]

młodzi

Ks. Adam Stachowicz

Położona w środkowo-wschodniej Hiszpanii Walencja będzie drugim miastem w tym kraju, wybranym na gospodarza zorganizowanego przez braci z Taizé spotkania młodzieży z naszego kontynentu. Wcześniej młodych gościła, i to trzykrotnie, Barcelona - w latach 1979, 1985 i 2000.

Europejskie Spotkania Młodych, których inicjatorką jest Wspólnota z Taizé, odbywają się na przełomie starego i nowego roku od 1978. Po raz pierwszy ich gospodarzem był Paryż, który dotychczas gościł młodych Europejczyków pięciokrotnie - najwięcej ze wszystkich miast. Cztery razy miejscem spotkań był Rzym, trzy razy Barcelona i dwukrotnie - 6 innych miast, między innymi Wrocław (w latach 1989 i 1995). Łącznie spotkania odbyły się dotychczas w 22 miastach naszego kontynentu, w tym w trzech polskich: we wspomnianym Wrocławiu oraz w Warszawie (1999) i w Poznaniu (2009).

2014-12-31 21:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowy Targ: Podhalański Festiwal Młodzieży

W sobotę, 19 września, w Nowym Targu pod hasłem „Kościół potrzebny młodym? Młodzi potrzebni Kościołowi?” odbędzie się Podhalański Festiwal Młodzieży. Rozpocznie się on o 9:00 Mszą św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, której przewodniczył będzie ks. bp Damian Muskus. Po Eucharystii na nowotarskim Rynku do wieczora trwały będą koncerty i konferencje. Na scenie wystąpią m.in.: zespół W Miłości Zwycięstwo i o. Łukasz Buksa OFM, a swoje świadectwo wygłosi pochodzący w Nowego Targu raper B.A.K.U. Festiwal zakończy Koncert Uwielbienia prowadzony przez wspólnotę Dziewiczy Orszak Baranka (Ap 14, 1-5).

Podhalański Festiwal Młodzieży odbędzie się pod patronatem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, a gośćmi festiwalu będą ks. Paweł Mielecki i Katarzyna Kucik z Komitetu Organizacyjnego ŚDM oraz Młodzi Ambasadorzy ŚDM.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Tomasza z Akwinu

Panie, Ty wiesz lepiej, aniżeli ja sam, że się starzeję i pewnego dnia będę stary. Zachowaj mnie od zgubnego nawyku: mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym. Czynnym lecz nienarzucającym się. Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale Ty, Panie, wiesz, że chciałbym zachować do końca kilku przyjaciół.
Wyzwól mój umysł od niekończącego się brnięcia w szczegóły i dodaj mi skrzydeł, bym w lot przechodził do rzeczy. Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i cierpień - w miarę jak ich przybywa, a chęć ich wyliczania staje się z upływem lat coraz słodsza. Nie proszę o łaskę rozkoszowania się opowieściami o cudzych cierpieniach, ale daj mi cierpliwość wysłuchania ich.
Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć, ale proszę o większą pokorę i mniej niezachwianą pewność, gdy moje wspomnienia wydają się sprzeczne z cudzymi. Użycz mi chwalebnego poczucia, że czasem mogę się mylić. Zachowaj mnie miłym dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać. Nie chcę być święty, ale zgryźliwi starcy to jedno ze szczytowych osiągnięć szatana. Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy w nieoczekiwanych miejscach i niespodziewanych zalet w ludziach. Daj mi, Panie, łaskę mówienia im o tym...

CZYTAJ DALEJ

Osiem rad jak być szczęśliwym

2023-01-28 20:00

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

rozważanie Słowa Bożego

Sr. Amata CSFN

Ewangelia: Mt 5, 1-12a

1.  Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję