Reklama

Polska

Świdnica: rekordowa frekwencja na Orszaku Trzech Króli

[ TEMATY ]

Orszak Trzech Króli

Ks. Sławomir Marek

Świdnica była jednym z 13 miast diecezji świdnickiej (obok m.in. Wałbrzycha, Dzierżoniowa i Kłodzka), w którym odbył się Orszak Trzech Króli. Ulicami miasta przeszedł po raz trzeci. Wymarsz licznego Orszaku z udziałem rekordowych 6 tysięcy uczestników został poprzedzony Mszą św. sprawowaną przez bp. Ignacego Deca w świdnickiej katedrze.

Na Orszak złożyły się przede wszystkim reprezentacje siedmiu świdnickich parafii, które na kilka tygodni przed 6 stycznia zadbały o przygotowanie odpowiedniej ilości kolorów strojów.

Podczas trwającego przemarszu, oprócz śpiewu kolęd, uczestnicy mogli zobaczyć inscenizację, przygotowaną przez członków Domowego Kościoła a dotyczącą walki dobra ze złem. Orszak zakończył hołd złożony Bożemu Dziecięciu, wspólne kolędowanie i pasterskie błogosławieństwo bp. Ignacego Deca.

Orszak, do którego zaproszeni zostali także przedstawiciele parafii ewangelickiej, został przygotowany przez świdnicką Fundację Małżeństwo i Rodzina, przy współpracy Świdnickiej Kurii Biskupiej, świdnickich parafii oraz miejscowego ośrodka kultury.

2015-01-08 11:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trzej Królowie w Pabianicach

[ TEMATY ]

Orszak Trzech Króli

Danuta Tomza

Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Pabianicach (diec. częstochowska) były słowa z jednej z Pieśni Jana Kochanowskiego: „Panu dzięki oddawajmy” (Pieśń XIII, Księgi Wtóre).

Słowa te nawiązują do wdzięczności za to, że dokładnie 10 lat temu, w 2011 roku, dzień 6 stycznia stał się ponownie dniem wolnym od pracy.

CZYTAJ DALEJ

Być solą ziemi i światłem świata

Niedziela Ogólnopolska 6/2020, str. IV

[ TEMATY ]

homilia

Adobe.Stock.pl

Dzisiejsza Liturgia Słowa zachęca nas do ponownej refleksji nad tym, czym jest chrześcijańskie świadectwo wiary. Święty Paweł pisze, że być uczniem Chrystusa to nie błyszczeć słowem i mądrością, by nie okazało się, że zamiast Chrystusa niesiemy siebie. Kiedy jesteśmy postawieni na świeczniku, potrzebujemy autentycznej pokory, która w św. Pawle przejawiała się w prawdzie o własnej słabości i bojaźni. Rzec by można współczesnym językiem, że Paweł, głosząc Ewangelię, miał po prostu tremę – świadom wielkiej odpowiedzialności, która została na nim złożona. Głosząc Chrystusa, chciał ukryć niejako siebie samego, tak by nasza wiara opierała się wyłącznie na Bogu, a nigdy na człowieku, który przecież może być zawodny.

CZYTAJ DALEJ

Owoce Ducha Świętego - Radość

2023-02-04 17:36

[ TEMATY ]

Duch Święty

Duch Św.

Adobe Stock

„Radość jest ważna w naszym życiu. W jakiś sposób jest to czujnik tego, czy dobrze żyjemy, czy źle żyjemy. Taki drobny czujniczek, ale ważny! Coś jak kontrolka ABS-u w samochodzie.

Można jechać dalej, ale prawdopodobnie, na pierwszych światłach, gdy ktoś przed nami zahamuje, to będziemy musieli trochę przerwać tę naszą podróż. Gdzie szukać radości? Jak sprawić, żeby zachować skarb radości w swoim sercu?” - na te pytania odpowiada ks. Michał Twarkowski, charyzmatyczny kapłan z Prałatury Opus Dei, biblista, duszpasterz, wychowawca, informatyk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję