Reklama

Rozmaitości

Oj, może być jeszcze gorzej

Oj, kiepściutko zaczął się ten rok dla totalnej opozycji. Wiadomo, że 2017 r. nie był najlepszy. Niektórym wydawało się albo mieli nadzieję, że gorzej być nie może. Niestety, okazało się, że byli huraoptymistami.

Grają na innowacyjność

W .Nowoczesnej trójka parlamentarzystów w reakcji na kabaret dokonała samozawieszenia. Do tej pory była to praktyka niespotykana na partyjnych salonach. Może chcą pokazać, że partia jest innowacyjna. Przecież to teraz takie modne słowo.

Podpadają pod artykuł 7

Jeden z samozawieszonych posłów – sądząc po nazwisku, możliwe, że mający jakieś związki z księciem Mieszkiem – stwierdził, że .Nowoczesna odeszła od wartości europejskich. Taki sam zarzut Komisja Europejska stawia Polsce. Tylko patrzeć, jak KE zastosuje wobec .Nowoczesnej słynny artykuł 7. A Węgry jej bronić nie będą.

Szacun

Reklama

W PO poleciały głowy. Konkretnie trzy. Szacun dla jednej posłanki i dwóch posłów za głosowanie w fundamentalnej sprawie życia. Okazało się, że tylko ta trójka, mimo że wyrzucona, z całej tej afery wyszła z twarzą.

Samozaoranie

Totalna opozycja dokonała po prostu aktu samozaorania. I to zimą. No i co dalej? Mówią, że z tej mąki chleba już nie będzie.

Cienie

Zebrał się też osławiony platformerski gabinet cieni. To był rzeczywisty gabinet cieni. Ci ludzie są już po prostu cieniami samych siebie.

2018-01-24 12:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

5 powodów, dla których warto pójść do spowiedzi

[ TEMATY ]

spowiedź

Adobe Stock

Dlaczego właściwie warto się spowiadać? Bo tego nauczyli mnie rodzice? Bo tak wypada? Nic z tych rzeczy. Oto 5 prawdziwych powodów dla których warto klęknąć do kratek konfesjonału!

1. Uporządkowanie życia

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Warmińsko-mazurskie/ Sanktuarium w Stoczku Klasztornym na liście Pomników Historii

2023-02-03 07:27

pl.wikipedia.org

Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym oficjalnie wpisane na listę Pomników Historii. "To niezwykłe dzieło barkowej architektury o znaczeniu artystycznym, historycznym i symbolicznym ważnym nie tylko dla regionu, ale i kraju" - powiedziała PAP kierownik Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Olsztynie Iwona Liżewska.

W piątek w pałacu prezydenckim odbędzie się uroczystość wpisania na listę Pomników Historii nowych obiektów. Jednym z nich będzie Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym na Warmii. Mianem Pomnika Historii objęto kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny z otaczającymi go krużgankami i klasztorem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję