Reklama

Niedziela w Warszawie

Gdzie na Miłosierdzie Boże?

Centralne uroczystości Niedzieli Miłosierdzia w archidiecezji odbędą się przy figurze Pana Jezusa Miłosiernego na warszawskim Kole

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy wszyscy czciciele Miłosierdzia Bożego mają swoje święto. Z tej okazji w parku Moczydło przygotowano bogaty program. Uroczystość rozpocznie się w Godzinie Miłosierdzia. Siostry poprowadzą Koronkę, po której kard. Kazimierz Nycz odprawi Mszę św. na specjalnie zbudowanym ołtarzu polowym. Po Mszy św. odbędzie się koncert Arki Noego.

Z roku na rok w Niedzielę Miłosierdzia do parku Moczydło przychodzi coraz więcej osób. Ludzie chcą wszystkie sprawy życia indywidualnego i społecznego powierzać Jezusowi Miłosiernemu. – Dzisiaj mamy czasy bardzo niespokojne, tyle jest różnego zamętu w sferze duchowej, jak chociażby zabijanie dzieci nienarodzonych, czarne marsze. Jeżeli by to wszystko zebrać, to już nie tyle w swoich indywidualnych intencjach, ale w intencjach tych ludzi – o ich nawrócenie, opamiętanie – powinniśmy się modlić – podkreśla ks. Zbigniew Godlewski, proboszcz parafii na Kole, gdzie znajduje się figura Jezusa Miłosiernego.

Parafia św. Józefa na Kole jest szczególnym miejscem dla czcicieli Miłosierdzia. To tutaj trwa nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu, a kilkadziesiąt osób codziennie o godz. 15.00 gromadzi się w kaplicy nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu, aby wspólnie odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modlitewna aktywność przekłada się też na zaangażowanie parafian w różnego rodzaju akcje charytatywne, jak np. pomoc osobom starszym. – Zawsze są ludzie chętni do pomocy, nie tylko duchowej, ale też materialnej – cieszy się ks. Godlewski.

Reklama

Kolejnym ośrodkiem kultu Miłosierdzia Bożego jest jedyne w archidiecezji warszawskiej sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim.

– Szczególnie zachęcamy do udziału w Sumie odpustowej, którą w południe 8 kwietnia odprawi ks. Grzegorz Jankowski, dziekan dekanatu laseckiego – zaprasza ks. Zdzisław Słomka SAC, proboszcz parafii. Natomiast Msza św. o godz. 15.00 (z Koronką i błogosławieństwem chorych, cierpiących i starszych), będzie transmitowana w Internecie na www.misericordia.media.pl .

Pan Jezus, objawiając się św. Siostrze Faustynie powiedział, że kto tego dnia przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Zarówno w sanktuarium w Ożarowie, jak i w parku Moczydło w Niedzielę Miłosierdzia będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

2018-03-28 10:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Inna niż wszystkie

Moje spotkanie z Bożym Miłosierdziem…? Mieszkanki diecezji tarnowskiej opowiadają o miłości innej niż wszystkie.

Weronika, parafia św. Pawła Apostoła w Bochni

CZYTAJ DALEJ

Elbląg: będzie proces beatyfikacyjny Aleksandry Gabrysiak – lekarki zamordowanej w 1993 r.

2023-02-06 18:19

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Karol Porwich/Niedziela

6 lutego 2023 r. mija 30. rocznica zabójstwa lek. med. Aleksandry Gabrysiak z Elbląga. Bp Jacek Jezierski poinformował dziś, że podjął decyzję o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego zamordowanej lekarki. Uczynił to podczas Mszy św. sprawowanej w Hospicjum Elbląskim, w której uczestniczyli przedstawiciele: Oddziału Pomorskiego Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, Stowarzyszenia Przyjaciół Doktor Oli, a także elbląskiego środowiska medycznego. Mszę koncelebrowali kapelani szpitali z Gdańska i Elbląga.

Podczas kazania bp Jezierski przypomniał bieg życia i działalność dr Aleksandry Gabrysiak. Po ukończeniu studiów w Akademii Medycznej w Gdańsku pracowała w Tczewie i Elblągu. Dała się poznać jako ofiarny lekarz i opiekun chorych, którym służyła mimo swojej niepełnosprawności fizycznej. Motywacją jej działania była wiara i życie duchowe. 6 lutego 1993 r. została zamordowana przez przebywającego na przepustce więźnia, którym się opiekowała.

CZYTAJ DALEJ

Caritas Polska na ratunek ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

2023-02-06 18:03

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/REFIK TEKIN

W nocy z 5 na 6 lutego doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Największe zniszczenia odnotowano w Turcji i Syrii, natomiast wstrząsy odczuli także mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Ofiarom katastrofy pomoc niesie Caritas Polska.

Wstrząsy były bardzo rozległe, a ich siłę oszacowano na 7,8 stopnie w skali Richtera. Na ulicach wielu miast zalega gruz, a pod nim wciąż tkwią ofiary katastrofy. Do tej pory zginęło ponad 900 osób w Turcji i ponad 200 osób w Syrii. Rannych jest w sumie ok. 6000 osób. Ludzie próbują się wydostać z miast, jak najdalej od zabudowań, z obawy przed zawaleniem się kolejnych budynków. Na ulicach tworzą się więc potężne korki. Akcję ratowniczą utrudniają padający śnieg i deszcz. Skala katastrofy skłoniła władze tureckie do ogłoszenia alarmu 4 stopnia, co oznacza, że proszą o pomoc międzynarodową. Szczególnie mocno ucierpiała diecezja Anatolii. W mieście Iskenderun zawaliła się katedra. Zniszczeniu uległy także biura Caritas, świadczące na co dzień pomoc potrzebującym, dlatego Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Sytuacji Kryzysowych i władze diecezjalne alarmują, by beneficjenci pozostali poza tym terenem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję