Reklama

Kościół

Bilet do Panamy od Ambasadora

Niedziela Ogólnopolska 17/2018, str. 5

[ TEMATY ]

ŚDM w Panamie

L’Osservatore Romano

Papież Franciszek z ambasadorem Januszem Kotańskim w drodze powrotnej do Rzymu ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

Papież Franciszek z ambasadorem Januszem Kotańskim w drodze powrotnej do Rzymu
ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

Orędzie do Młodych

W przyszłość z Maryją

W orędziu na 33. Światowy Dzień Młodzieży, który w Niedzielę Palmową 2018 r. był obchodzony w diecezjach na całym świecie, papież Franciszek napisał: „Wy, młodzi, potrzebujecie poczucia, że ktoś naprawdę w was wierzy: wiedzcie, że Papież wam ufa, że Kościół wam ufa! A wy ufajcie Kościołowi”. W tekście Ojciec Święty zachęca młodych ludzi, by w codziennym życiu inspirowali się Maryją, i przekonuje, że każdy młody człowiek jest obdarzony zaufaniem Pana Boga i Kościoła. Podkreśla, że z wyzwaniami współczesnego młodego pokolenia można się mierzyć, biorąc przykład z Matki Bożej – nastolatki, której Pan Bóg zaufał w najwyższym stopniu. „Idzie Ona z nami ku Synodowi i Światowym Dniom Młodzieży w Panamie” – podkreślił Franciszek.

Świadomy, że młodość jest okresem, w którym marzenia przeplatają się z obawami dotyczącymi przyszłości, Ojciec Święty zaprasza młodych ludzi, by odważnie nazwali lęki, które im towarzyszą. Podkreśla, że młodzi szukają akceptacji i pozornego przezwyciężenia tych obaw przez kreowanie swoich wizerunków w wirtualnym świecie. Zwraca też uwagę, że obawy i wątpliwości, także te dotyczące wiary, są powszechnym stanem. Podpowiada młodym ludziom, jak sobie z nimi radzić. „Nigdy się nie zamykaj! W Piśmie Świętym znajdujemy 365 razy wyrażenie «nie lękajcie się», ze wszystkimi jego odmianami. To jakby powiedzieć, że każdego dnia roku Pan chce, abyśmy byli wolni od bojaźni” – przekonuje Ojciec Święty.

BP KEP

***

Konkurs dla młodzieży

Reklama

Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej i Zakonie Maltańskim Janusz Kotański ufunduje ze środków własnych bilet lotniczy na Światowe Dni Młodzieży w Panamie dla jednego uczestnika z Polski.

Bilet (w obie strony) jest nagrodą w konkursie wiedzy o Światowych Dniach Młodzieży. Bilet od Pana Ambasadora otrzyma osoba, która zostanie wylosowana spośród uczestników konkursu, którzy przyślą do „Niedzieli” prawidłowe odpowiedzi na trzy pytania:

1. Kto był inicjatorem Światowych Dni Młodzieży?

Reklama

2. Kiedy i w jakich miastach w Polsce odbyły się do tej pory Światowe Dni Młodzieży?

3. Jak brzmi hasło Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 r.?

Prosimy o nadsyłanie odpowiedzi pocztą pod adresem: Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa, z dopiskiem: „Wygraj bilet od Ambasadora”.

Odpowiedzi wraz z dokładnym adresem uczestnika należy nadsyłać do 30 kwietnia 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego).

Konkurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, których stan zdrowia pozwala na samodzielne odbycie podróży lotniczej do Panamy.

Do zobaczenia w Panamie!

***

Ambasador zaprasza

Uwaga!

30 kwietnia 2018 r. upływa termin nadsyłania odpowiedzi na konkurs. Główną nagrodą jest bilet do Panamy ufundowany przez ambasadora Janusza Kotańskiego. Uczestników konkursu Pan Ambasador zaprasza do odwiedzenia Ambasady RP przy Stolicy Apostolskiej. Należy tylko wcześniej zapowiedzieć swoją wizytę i przyjść z numerem „Niedzieli”, w którym zostało wydrukowane to ogłoszenie (17/2018).

Dla 20 losowo wybranych osób przewidujemy książki z najwyższych półek, ofiarowane przez znane wydawnictwa katolickie.

2018-04-25 11:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: zatroszczcie się o swoje korzenie

[ TEMATY ]

Franciszek

ŚDM w Panamie

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Zachęcam was do przeżywania wiary w Chrystusa wychodząc od wielkiego bogactwa waszej rodzimej kultury. Zatroszczcie się o korzenie, z których pochodzi siła pozwalająca wzrastać oraz kwitnąć i przynosić owoce – powiedział Papież w wideoprzesłaniu do młodzieży tubylczej, która u progu Światowych Dni Młodzieży spotyka się w Soloy w Panamie.

Franciszek wyraził życzenie, aby podejmowane tematy pobudzały do poszukiwania odpowiedzi na bolesne przejawy marginalizacji, wykluczenia, odepchnięcia oraz postępującego zubożenia, na jakie skazanych jest miliony młodych, szczególnie tych wywodzących się z ludów tubylczych. „Niech wasze działanie, świadomość przynależności do waszych ludów będą odpowiedzią na tę kulturę wykluczenia, kulturę zapomnienia o korzeniach, w której kształtowana tożsamość staje się coraz bardziej rozmyta i ulotna” – stwierdził Papież i wezwał młodych to twórczego zaangażowania w ocalenie i pielęgnowanie rodzimej tradycji i kultury.

CZYTAJ DALEJ

W. Brytania: W Glasgow spłonął kościół mający długie związki z Polską

2021-07-28 15:01

[ TEMATY ]

pożar

twitter.com/ArchdiocGlasgow

W Glasgow w nocy z wtorku na środę niemal doszczętnie spłonął katolicki kościół pod wezwaniem św. Szymona, który od II wojny światowej był duchowym centrum tamtejszej Polonii. Przyczyna pożaru na razie nie jest znana.

Informację o pożarze kościoła znajdującego się w dzielnicy Partick w zachodniej części Glasgow straż pożarna otrzymała o godz. 2:40 w nocy. W akcji gaszenia pożaru uczestniczyło ponad 30 strażaków, ale jak wynika z relacji mediów i z zamieszczonych zdjęć, kościół został uszkodzony bardzo poważnie, m.in. runął w nim dach i zniszczone zostały wszystkie okna.

CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja Łódzka: Ziarno i owoc

2021-07-29 12:46

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Oazy

W I turnusie 36 osobowa grupa młodzieży z archidiecezji łódzkiej przeżywała Oazę Dzieci Bożych. Każdego dnia, rozważając kolejne tajemnice różańca, dzieci poznawały bliżej Boga w codziennej Eucharystii, rozważaniu Pisma Świętego i spotkaniach w grupach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję