Reklama

Lektura obowiązkowa

Kto w połowie maja br. albo jesienią ub.r. był na jednym z kilku spotkań w Polsce z bratem Elią Cataldo, wie, jak pełen ciepła, miłości i spokoju to człowiek i jak dużo ważnego ma do powiedzenia. Brat Elia to współczesny mistyk, który ma własną, niezwykłą relację z Chrystusem. W Wielkim Tygodniu przeżywa fizycznie mękę Pańską, nosi stygmaty – na jego rękach, nogach i boku otwierają się rany. W książce „Tajemnica Światła. Brat Elia od Apostołów Bożych” Fiorella Turolli kontynuuje opowieść o mistyku z książki „Anioł ze stygmatami zatrzymał się w moim domu”. Jest wielowątkowa, czytelnicy znajdą w niej m.in. świadectwa osób uzdrowionych i uwolnionych za wstawiennictwem brata Elii, ale także jego modlitwy i nauki, skoncentrowane na rodzinie i przebaczeniu. „Przebaczać oznacza zapomnieć, przewrócić stronę, patrzeć przed siebie. Tylko w ten sposób

Pan będzie mógł wejść do waszego serca” – przypomina brat Elia.

O. Jean-Philippe Chauveau wybrał sobie trudną specjalizację. Poświęcił swoje życie ludziom z marginesu, przegranym i zagubionym, pomaga ludziom prostytuującym się, przestępcom, prowadzi domy dla młodych uzależnionych. Ale wybór miał ograniczony, albo inaczej: był to wybór oczywisty. Dzieciństwo przeżył w rodzinie pijącej, doznał na sobie przemocy psychicznej i fizycznej, siedział w poprawczaku, był członkiem gangu. Nawrócenie oznaczało niesienie nadziei i pomocy innym skrzywdzonym. „Moje życie to nieustanne otwieranie drzwi” – konstatuje o. Jean-Philippe w pełnej autobiograficznych wątków książce „Kto z nas jest bez grzechu?”.

2018-06-06 10:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przepis na Adwent

2022-11-15 12:37

Niedziela Ogólnopolska 47/2022, str. 40-41

[ TEMATY ]

adwent

Adobe Stock

Jak – w obliczu wszechobecnych już niemal kolęd i ozdób choinkowych – nie stracić tego wyjątkowego czasu? Co zrobić, żeby te zewnętrzne „przyspieszacze” nas nie pokonały?

Pewnie każda rodzina ma na to swoje sposoby, właściwe tylko dla niej, dostosowane do wieku jej członków, do ich charakterów, pasji i tego, czym żyją na co dzień. Zaczerpnięte z tradycji rodziny męża, żony, wypracowane w trakcie wspólnego życia. Poniżej garść adwentowych inspiracji. Na początek...

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Dwa paradoksy Adwentu

2022-11-26 15:06

[ TEMATY ]

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Ewangelia: Mt 24, 37-44

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję