Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zmarł ks. kan. Tomasz Bomba, były redaktor "Niedzieli"

[ TEMATY ]

śmierć

Graziako

Uroczystości pogrzebowe:

- Ciało zmarłego Kapłana zostanie wniesione do świątyni parafialnej pw. Świętej Trójcy w Komarowie we wtorek, 3 lutego 2015 r. o godz. 15.00.

- Msza św. żałobna pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka zostanie odprawiona we wtorek, 3 lutego 2015 r. o godz. 18.00 w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy w Komarowie.

Reklama

- Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka sprawowana będzie we środę, 4 lutego br. o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Komarowie.

- Po Mszy św. ciało zmarłego Kapłana zostanie złożone na cmentarzu parafialnym w Komarowie.

Dzisiaj w nocy (30/31 stycznia) zmarł ks. kan. Tomasz Bomba - proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Komarowie, dziekan dekanatu Tyszowce.

Ks. Tomasz Bomba urodził się 13 lutego 1957 r. W dniu 5 marca 1981 r. przyjął święcenia diakonatu, zaś 12 czerwca 1982 r. w Katedrze Lubelskiej został wyświęcony na kapłana. Jako wikariusz pracował m.in. w parafiach: w Wąwolnicy, w trzech lubelskich parafiach, w Puławach, w Sandomierzu, w Grabowcu i w parafii katedralnej w Zamościu. Posługiwał także jako kapelan Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Zamościu. Ostatnio, od 2008 roku pracował jako proboszcz w parafii pw. Świętej Trójcy w Komarowie.

Ks. Tomasz Bomba pełnił ponadto funkcje: zastępcy redaktora odpowiedzialnego, a później redaktora naczelnego „Niedzieli Zamojsko-Lubaczowskiej”, wicedyrektora Katolickiego Radia Zamość, dziekana dekanatu Tyszowce oraz kapelana Ludzi Pracy na terenie diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Szczegóły dotyczące pogrzebu są w trakcie ustalania. Śp. ks. Tomasza polecajmy Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

2015-01-31 18:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sudan Południowy: zamordowano katechistę

W niedzielę 22 stycznia w Sudanie Południowym podczas walk między siłami rządowymi a grupami rebeliantów zamordowano katechistę z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Kajo Keji na południu tego kraju.

Tamtejszy proboszcz wezwał wiernych do modlitwy za ofiary walk i o pokój w tym afrykańskim państwie rozdartym wojną domową. Południowosudański katechista Lino był już drugą osobą zaangażowaną duszpastersko zabitą od początku tego roku, po meksykańskim księdzu, który poniósł śmierć w pierwszych dniach stycznia.

CZYTAJ DALEJ

Wiara to pewność bliskości Boga

2023-01-05 11:41

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 5, 21-43.

Wtorek, 31 stycznia 2023. Św. Jana Bosko, prezbitera, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Bp Niemiec: w plebanii w Szopienicach od lat trwał konflikt pomiędzy parafią a jedną z rodzin

2023-01-30 20:09

[ TEMATY ]

wybuch

PAP/Michał Meissner

Katowice, 28.01.2023. Prace na miejscu wybuchu gazu w trzypiętrowej kamienicy w Katowicach-Szopienicach

Katowice, 28.01.2023. 
Prace na miejscu wybuchu gazu w trzypiętrowej kamienicy w Katowicach-Szopienicach

W plebanii kościoła w Katowicach-Szopienicach, gdzie w piątek doszło do tragicznego wybuchu, od lat trwał konflikt pomiędzy parafią a rodziną, która tam mieszkała; jego tłem były kwestie finansowe - powiedział PAP biskup diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Marian Niemiec.

Odnosząc się do treści listu wskazującego, że piątkowy wybuch mógł być rozszerzonym samobójstwem skonfliktowanej z parafią rodziny, biskup ocenił, że było to "samobójstwo związane z zabójstwem innych", bo ofiar eksplozji mogło być więcej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję