Reklama

Mała książeczka o Wielkiej Miłości

Misjonarz miłosierdzia – paulin z Jasnej Góry wymarzył sobie tę książeczkę. Dobrze, że też ją napisał. To o. Michał Legan, który we wstępie wyjaśnia: „Wymarzyłem sobie książeczkę, która kosztować będzie jedną drobną monetę, by można ją było rozdawać. Nade wszystko jednak, by trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału”. Dzięki temu, że książeczka ukazała się nakładem Inicjatywy Ewangelizacyjnej Wejdźmy NA SZCZYT, o. Michał może przekazać czytelnikom doświadczenie ojcowskiej miłości Boga, które stało się jego bardzo osobistym odkryciem w Roku Świętym Miłosierdzia. Jak pisze, przez cały tamten rok obsesyjnie opowiadał na kazaniach, wykładach, rekolekcjach i w prywatnych rozmowach przypowieść o miłosiernym Ojcu, która znajduje się w 15. rozdziale Ewangelii wg św. Łukasza. Wraz z autorem, który w książce rozważa tę właśnie przypowieść, dokonujemy, na podstawie jej treści, cennych odkryć. Jedno z nich brzmi: „Człowiek osądzi cię nawet za winy, których nie popełniłeś. Bóg nawet za winy, które popełniłeś, cię uniewinni”. To jedno z ważnych przesłań na drogę do konfesjonału. Swoje myśli skierowane do tych, którzy przychodzą do spowiedzi, o. Legan zatytułował: „Epicentrum Ewangelii. Mała książeczka o wielkiej miłości”.

akw

Reklama

Faktycznie książeczka malutka, lecz jej treść jest wielka, mówiąca o tej Największej Miłości. Trzymam ją w ręce, wydaje się taka krucha, cieniutka. Pierwsza myśl – do przeczytania w jedną chwilę. Nic bardziej mylnego! Każda kolejna strona to czas przemyślenia. Kartka za kartką Boże słowo przeplata się z komentarzem. Dotykamy Bożego przebaczenia, jesteśmy zagubionymi owcami, synami marnotrawnymi. Cały czas doświadczamy dotyku miłosiernego Ojca. Jak pisze o. Michał: „Miłość to zawsze wybór, nie coś, do czego jesteśmy zmuszeni przez różne ograniczenia i uwarunkowania”. Czy odpowiem na tę miłość? Czy ty odpowiesz? Nie wiem... Pewne jest to, że warto, więc odwagi! „Epicentrum Ewangelii. Mała książeczka o wielkiej miłości” to drogowskaz, którym warto się posłużyć.

Ewelina Zamojska

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książeczce o. Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15. rozdział św. Łukasza. (...) Ponieważ każdy z nas jest w życiu wiele razy zagubiony i potrzebuje Dobrej Nowiny o Bogu, który cieszy się za każdym razem, gdy nas odnajduje.

Abp Grzegorz Ryś

O. Michał Legan OSPPE, „Epicentrum Ewangelii. Mała książeczka o wielkiej miłości”. Książeczkę można nabyć na stronie Inicjatywy Ewangelizacyjnej WEJDŹMY NA SZCZYT (http://wejdzmynaszczyt.pl) oraz na portalu PROFETO (www.sklep.profeto.pl).

2018-10-24 10:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: tegoroczna szopka przyjedzie z Peru

2021-09-17 17:55

[ TEMATY ]

Watykan

szopka

szopka

Peru

fly4free.pl

Tegoroczna szopka na placu św. Piotra w Watykanie będzie pochodziła z Peru. Ukaże ona bogactwo kulturowe tego andyjskiego kraju. Przygotują ją mieszkańcy regionu Huancavelica. Będzie można ją oglądać od 15 grudnia przez 45 dni.

Na placu św. Piotra stanie replika w skali 1:1 typowej szopki rolniczej wspólnoty Chopcca, składająca się z ponad 30 elementów, wykonanych przez pięciu artystów specjalizujących się w regionalnej ikonografii. Wszystkie postacie – Dzieciątko Jezus, Maryja, św. Józef, Trzej Królowie, pasterze – zostaną wykonane z agawy, uformowane w gipsie i pokryte tkaniną dekorowaną w sposób typowy dla Chopcca.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Nasze życie jest pielgrzymką - Eucharystia na Jasnej Górze pod przewodnictwem bp. Jacka Kicińskiego

2021-09-18 01:19

ks. Łukasz Romańczuk

Pasterka Maryjna

Pasterka Maryjna

W ramach Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę o północy została odprawiona Pasterka Maryjna, której przewodniczył bp Jacek Kiciński. 

Na początku homilii bp Jacek mówił o celu pielgrzymki - Bardzo się cieszę i Bogu dziękuję, że możemy wspólnie przybywać do naszej Matki i powierzyć jej nasze intencje. Przychodzimy na Jasną Górę, bo jesteśmy powodowani miłością i wdzięcznością. Pragniemy zawierzyć nasze rodziny i nas samych opiece Maryi.
Przywołując Ewangelię o odnalezieniu Pana Jezusa w świątyni, w której to Jezus, Maryja i Józef udają się do Jerozolimy, bp Kiciński mówił o życiu ludzkim, jako pielgrzymce - Wszyscy pielgrzymujemy do domu Ojca. Pielgrzymką jest nasze życie i na tej drodze nie jesteśmy sami. Pielgrzymujemy z innymi, a od Chrztu Świętego, w naszej pielgrzymce wiary jest obecny Jezus, Maryja i Józef. Jednak w tej pielgrzymce może być tak, że gdzieś zagubimy Jezusa. Dzieje się, to gdy zatrzymujemy się na sprawach ziemskich, doczesnych. Jakże często jesteśmy zamyśleni, zapatrzeni. Mamy wiele spraw do załatwienia. Żyjemy pod presją spraw pilnych. To wszechobecne „muszę” sprawia, że nie mamy czasu na sprawy Boże. W dzisiejszym świecie jesteśmy świadkami duchowej acedii. To sprawia, że wchodzimy w przestrzeń letniości, bylejakości - nauczał hierarcha.
Biskup Jacek zauważył różnicę pomiędzy zagubieniem Jezusa, a Jego znalezieniem - To są pewne proporcje. Żeby Go odnaleźć potrzeba wysiłku. Dziś Maryja podpowiada nam, co trzeba czynić, aby odnaleźć Jezusa. Na pierwszym miejscu trzeba podjąć wysiłek poszukiwania. Nie można popaść w rozpacz. Dalej, należy szukać Go we wspólnocie. Nie ustawaj w poszukiwaniach i nie zniechęcaj się w działaniu. Gdy ktoś kogoś kocha, to szuka go nawet w ciemności nocy i nie ustaje w drodze. Prawdziwa miłość nie zna ograniczeń - mówił biskup i pytał: - Jeśli zgubię Jezusa, czy chce Go szukać? A jeśli szuka, to gdzie Go szukam? Co jest naszą Jerozolimą i gdzie jest nasza świątynia?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję