Reklama

Zacznij nowe życie, czyli jak doświadczyć mocy Boga dziś

2018-12-11 12:41

akw
Niedziela Ogólnopolska 50/2018, str. 30

Ks.Krzysztof Kralka – pallotyn, ewangelizator i rekolekcjonista wydał książkę pt. „Zacznij nowe życie, czyli jak doświadczyć mocy Boga dziś”. Powstała ona w oparciu o doświadczenia ze spotkań i rozmów zebranych w czasie licznych rekolekcji. W dziesięciu rozdziałach autor podejmuje ważne tematy związane z pogłębianiem naszej wiary i przekazuje konkretne wskazówki. Oto niektóre z nich: „Musimy się wyzbyć w naszej wierze infantylizmu, spłycania doświadczenia Boga”; „Największy problem w życiu duchowym, wierze, religijności polega na tym, że często nie obchodzi nas, co Bóg nam powie, bo wiemy swoje”; „Zawsze możesz liczyć na Bożą miłość, gdyż ona po prostu jest. W Twoim życiu nigdy nie będzie takiego momentu, w którym jej zabraknie”. Swoim czytelnikom autor przekazuje następujące przesłanie: Jezus naprawdę żyje i działa pośród nas. Wciąż ten sam: kocha, współczuje i pochyla się nad ludzką nędzą. Tak jak ewangelizował dwa tysiące lat temu, gdy przemierzał palestyńskie ziemie, tak też czyni dziś, wchodząc w naszą codzienność. Jego słowo ma dalej moc uzdrowienia i uwolnienia, dlatego do prezentowanej książki zostały dołączone świadectwa ludzi, których Bóg w namacalny sposób dotknął i przemienił ich życie. Niektóre z tych historii są tak prowokujące, że śmiało można by o nich mówić w wiadomościach. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego! Wierzę, że także przez propozycje modlitw ta lektura będzie umacniała twoją wiarę i pociągała serce do głębokiej zażyłości z Panem na co dzień. Także ty możesz doświadczyć mocy Boga dziś!

Ks. Krzysztof Kralka SAC, „Zacznij nowe życie, czyli jak doświadczyć mocy Boga dziś”. Apostolicum, Wydawnictwo Księży Pallotynów Prowincji Chrystusa Króla, ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki, sklep@apostolicum.pl , www.apostolicum.pl .

Reklama

Nowa Sól: Rekolekcje z o. Johnem Bashoborą

2019-07-21 10:26

Kamil Krasowski

W Nowej Soli trwają trzydniowe (19-21 lipca) rekolekcje z o. Johnem Bashoborą. Hasłem rekolekcji są słowa z Psalmu 32: "Pouczę cię i wskażę drogę, którą pójdziesz. Umocnię moje spojrzenie na tobie"(Ps 32,8). Kaznodzieja z Ugandy gości w Nowej Soli po raz czwarty.

Karolina Krasowska
O. John Bashobora prowadzi rekolekcje w Nowej Soli po raz czwarty

Organizatorami rekolekcji są parafia pw. św. Antoniego w Nowej Soli oraz Alina i Marek Sobczak. - Są to czwarte rekolekcje z o. Johnem, z kapłanem, który jest prorokiem danym nam od Boga na ten czas. Idziemy z nim w jednym duchu, widzimy w tym prowadzenie Boże. Jest to bardzo pokorny kapłan, oddany Panu Bogu i naprawdę jesteśmy zachwyceni jego świadectwem, bo uczy nas pokornego kroczenia za Jezusem w posłuszeństwie Kościołowi - powiedziała Alina Sobczak.

Zobacz zdjęcia: Rekolekcje z o. Johnem Bashoborą w Nowej Soli

Rekolekcje z charyzmatykiem w Hali Sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Elektryk" w Nowej Soli przeżywa 600 osób.

O tym, co powiedział o. John Bashobora w wydaniu drukowanym.


CZYTAJ DALEJ

Reklama

Matka Dawida dziękuje służbom i prosi o modlitwę

2019-07-22 08:41

PAP

Matka 5-letniego Dawida Żukowskiego, którego ciało „z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością” znaleziono w sobotę pod wiaduktem przy węźle Pruszków na autostradzie A2, podziękowała służbom, które prowadziły akcję poszukiwawczą.

screenshot/TVN
Ciało dziecka odnaleziono w sobotę w okolicach węzła Pruszków

„Składam podziękowania Służbom, które z ogromną determinacją, nie szczędząc środków i wysiłku prowadziły akcję poszukiwawczą” – napisała.

– Dziękuję lokalnej Społeczności, Mediom i wszystkim tym, którym los mojego Synka nie był obojętny, którzy do końca okazywali wsparcie wierząc w szczęśliwe zakończenie – dodała kobieta, prosząc pod koniec swego oświadczenia „o modlitwę”.

Jej oświadczenie – przekazane w niedzielę – zostało opublikowane przez magazyn reporterów Uwaga! emitowany na antenie TVN24. Kopię listu matki Dawida zamieszczono na stronie internetowej magazynu Uwaga!.

W sobotę stołeczna policja poinformowała, że na trasie A2 między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim, w okolicach węzła Pruszków, znaleziono ciało dziecka. – Z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością jesteśmy przekonani, że jest to 5-letni Dawid – przekazał w sobotę dziennikarzom asp. sztab. Mariusz Mrozek z Biura Prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Poszukiwania 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego trwały od 10 lipca, kiedy to utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina.

Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska Mazowieckiego około godz. 17.00 w środę. Według ustaleń policji tego samego dnia przed godz. 21.00 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem