Reklama

Rozstrzygnęli powiatowy konkurs o św. Maksymilianie

2019-01-23 11:50

Monika Jaworska
Edycja bielsko-żywiecka 4/2019, str. IV

ZSP Harmęże
Komisja miała niełatwy wybór

Zakończyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego i Literackiego o św. Maksymilianie, który tym razem przebiegał pod hasłem: „Przez ciernie do gwiazd... W stronę najjaśniejszej z Gwiazd”. Uroczysta akademia połączona z wręczeniem nagród odbyła się 10 stycznia br. w Domu Ludowym w Harmężach

W konkursie wzięły udział 32 szkoły powiatu oświęcimskiego, komisja otrzymała blisko 150 prac, w tym 32 literackie oraz 114 plastycznych. Nadesłały je placówki powiatu oświęcimskiego, oraz zaprzyjaźnione szkoły w Niemczech. W konkursie literackim. I miejsce zdobyła Katarzyna Hałat (SP w Piotrowicach). II miejsce przyznano Natalii Adamus (SP nr 1 w Osieku), a III miejsce – Jakubowi Pomietlokowi (SP nr 11 w Oświęcimiu).

10 uczniów otrzymało wyróżnienia. Natomiast w konkursie plastycznym w klasach I-III – I miejsce zajęła Gabriela Szpindor (SP w Włosienicy), II miejsce – Antonina Tobiasz (SP nr 8 w Oświęcimiu), III miejsce – Andrzej Jasiewicz (SP nr 9 w Oświęcimiu). Przyznano też 4 wyróżnienia. Zaś w w klasach IV-VIII – I miejsce przypadło Paulinie Pustelnik (ZSP nr 4 w Brzeszczach). II miejsce zajęła Edyta Lasek (SP w Brzezince), a III miejsce – Tymoteusz Babiuch (SP nr 8 w Oświęcimiu).

14 uczniów otrzymało wyróżnienia. Nagrody wręczył gwardian klasztoru w Harmężach o. dr Piotr Cuber.

Reklama

– W poprzedniej edycji uczniowie skupiali się na o. Maksymilianie jako ogrodniku Maryi Niepokalanej, znajdującym się w Jej ogrodach. Teraz odnosili się do hasła „Przez ciernie do gwiazd – W stronę najjaśniejszej z Gwiazd”, ukazując Rajmunda Kolbego w formie plastycznej, jako chłopca uzdolnionego matematycznie, który marzy o podróży w przestrzeń kosmiczną, lub opisując wybrane wydarzenie z życia przyszłego świętego w nawiązaniu do tej sentencji. Cieszymy się, że napłynęło tak dużo pięknie przygotowanych prac, a dzieci mogły znów lepiej poznawać jego życie i działalności, i przy tym rozwijać wyobraźnię – mówi odpowiedzialny za organizację konkursu o. Arkadiusz Bąk OFMConv.

Podczas akademii uczniowie z Harmęż przedstawili program artystyczny, w nawiązaniu do tematyki konkursu i z okazji 125. rocznicy urodzin o. Kolbego – patrona szkoły, która to rocznica przypadła 8 stycznia.

– Św. Maksymilian jest dla nas wszystkich drogowskazem, człowiekiem, który pokazał nam, jaką postawę moralną należy zachować do ostatniej sekundy swojego życia. Ufam, że ten patron ziemi oświęcimskiej będzie miał w swojej opiece wszystkie nasze sprawy – powiedział Wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek, jednocześnie dziękując wszystkim uczestnikom i zaangażowanym w przygotowanie konkursu, w tym nauczycielom, sponsorom i organizatorom. Głos zabrała także przedstawicielka szkół niemieckich Monika Bohr.

Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Harmężach oraz Centrum św. Maksymiliana. Patronat objął biskup Roman Pindel, o. Marian Gołąb OFMConv – Prowincjał Krakowskiej Prowincji Franciszkanów i Mirosław Smolarek – Wójt Gminy Oświęcim. Patronat medialny sprawowała „Niedziela”.

Tagi:
konkurs

Wychowują w duchu patriotyzmu

2019-06-12 09:02

Ks. Adam Stachowicz
Edycja sandomierska 24/2019, str. 6-7

Śpiew pieśni religijnych i patriotycznych towarzyszył uczestnikom konkursu, który został zorganizowany 30 maja w szkole w Potoczku

Ks. Adam Stachowicz
Nagrodzeni i wyróżnieni wraz z organizatorami i jurorami

Społeczność szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Potoczku już po raz dziewiąty była organizatorem Diecezjalnego Konkursu Pieśni Religijno-Patriotycznej. Prawie od początku przedsięwzięciu muzycznemu towarzyszy Gminy Rodzinny Dzień Dziecka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Rokitno: Diecezjalne Dni Młodzieży rozpoczęte

2019-06-15 08:04

Katarzyna Krawcewicz

W Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 14 czerwca rozpoczęły się Diecezjalne Dni Młodzieży.

ks. Grzegorz Niedźwiedź

Z racji obchodów 350-lecia obecności obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, wydarzenie to jest przeżywane jako Jubileusz Młodych, pod hasłem: „Zaczerpnijcie teraz!” z perykopy ewangelicznej o Kanie Galilejskiej. Pierwszego dnia w Rokitnie zgromadzili się liderzy grup, ruchów i stowarzyszeń działających w naszej diecezji.

Zapraszamy do fotogalerii autorstwa ks. Grzegorza Niedźwiedzia. Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie rokitno.org

Zobacz zdjęcia: Rokitno: Diecezjalne Dni Młodzieży (14-15 czerwca 2019)
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Częstochowa: Modlitwa w intencji rodzin przed marszem równości

2019-06-15 21:28

Akcja Katolicka

W imieniu Podmiotów zaangażowanych w modlitwę różnicową w intencji polskich rodzin, zapraszam serdecznie Parlamentarzystów, Radnych Miasta Częstochowy, członków ruchów stowarzyszeń, bractw, osoby niezrzeszone na spotkanie modlitewne, które odbędzie się 16 czerwca 2019 r. o godz. 13:00, w Alei Henryka Sienkiewicza, w Częstochowie, przy pomniku Nieznanego Żołnierza.

Bożena Sztajner/Niedziela

Rozważając tajemnice różańca, zawierzymy ponownie nasze rodziny Matce Bożej Królowej Polski.

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem