Reklama

Niedziela Lubelska

X Bal Charytatywny Razem dla Lubelszczyzny

Z inicjatywy europosła Mirosława Piotrowskiego - prezesa Stowarzyszenia Razem dla Lubelszczyzny w Lublinie odbył się dziesiąty Bal Charytatywny Razem dla Lubelszczyzny. Do Stowarzyszenia należą m.in. ludzie świata nauki i politycy. Celem balu jest m.in. niesienie pomocy finansowej zdolnym osobom oraz wsparcie rozwoju młodych talentów Lubelszczyzny.

[ TEMATY ]

bal

Archiwum prof. Mirosława Piotrowskiego

Bal miał miejsce w Trybunale Koronnym. Każdego roku przedstawiciele polskiej sceny artystycznej, ludzie świata nauki, politycy gromadzą się tutaj, aby oprócz wspólnej zabawy przede wszystkim zrealizować szczytny cel – zebrać środki finansowe dla zdolnej młodzieży. Stypendia czy zagraniczne wyjazdy plenerowe to tylko niektóre z form pomocy niesionej młodym talentom województwa lubelskiego. Są też i inne: szkolenie warsztatu malarskiego, doskonalenie umiejętności artystycznych stypendystów na wysokim poziomie czy też nadzór podczas aktywnej edukacji. Prezes Stowarzyszenia Razem dla Lubelszczyzny prof. Mirosław Piotrowski, już po raz dziesiąty organizował taki bal.

To już tradycja, że aukcję poprzedza prezentacja umiejętności młodych talentów. Goście mogli usłyszeć m.in. utwory muzyczne w wykonaniu Moniki Rapy oraz zobaczyć obrazy Tymoteusza Przygrodzkiego. Co roku bal uświetniają polscy artyści. Tym razem w Trybunale gościł m.in. polski tenor Ryszard Wróblewski. Uzyskany dochód ze wspólnej aukcji co roku wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych. Goście wspólnie licytując np. obrazy Tymka Przygrodzkiego nie kryli optymizmu z efektów niesionej przez nich pomocy.

2015-02-15 19:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bale Wszystkich Świętych

[ TEMATY ]

Wszystkich Świętych

bal

Ks. Krzysztof Wąchała TChr

To już drugi rok, kiedy przed uroczystością Wszystkich Świętych w parafiach prowadzonych przez chrystusowców odbyły się Bale Wszystkich Świętych. Po raz drugi do takiej formy świętowania najmłodszych parafian zaprosili duszpasterze parafii pw. św. Józefa w Stargardzie Szczecińskim, Sanktuarium NSPJ w Szczecinie oraz św. Ottona w Pyrzycach. To grono poszerzyło się w tym roku o kolejne parafie, m.in. Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie, Świętego Ducha w Szczecinie-Zdrojach oraz parafiię Przemienienia Pańskiego w Płotach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

Karol Porwich/Niedziela

„Niedziela” to:

• ogólnopolski tygodnik katolicki, istniejący na rynku od 1926 roku

• informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie, o sprawach społecznych, rodzinnych, gospodarczych i kulturalnych

• obecność w polskich parafiach w kraju i poza granicami (Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania), w sieciach kolporterskich i na Poczcie Polskiej

• szczególna obecność w 19 diecezjach w Polsce, w których ukazują się edycje diecezjalne: warszawska, krakowska, częstochowska, wrocławska, sosnowiecka, podlaska, bielska, świdnicka, szczecińska, toruńska, zamojska, przemyska, legnicka, zielonogórska, rzeszowska, sandomierska, łódzka, kielecka, lubelska

• 68 stron ogólnopolskich i 8 diecezjalnych

• portal www.niedziela.pl

• księgarnia (www.ksiegarnia.niedziela.pl) – ponad 350 publikacji książkowych

• studio radiowe Niedziela FM oraz telewizyjne Niedziela TV z możliwością przygotowania materiałów w jakości HD, własny kanał na YouTube, materiały na portalu www.niedziela.pl, zamówienia realizowane dla TV Trwam, TVP i lokalnej telewizji

• jest obecna w internecie, w rozgłośniach radiowych, w niektórych telewizjach regionalnych

Reklama w naszym Tygodniku jest potwierdzeniem wiarygodności firmy - do tego przyzwyczailiśmy naszych Czytelników.
Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Niedzieli" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pozwoliły ustalić profil Czytelników "Niedzieli":

• wiek - 28 - 65 lat

• wykształcenie - wyższe i średnie

• kobiety i mężczyźni w proporcjach 48% do 52%

• mieszkańcy dużych i średnich miast oraz wsi
Kolportaż - 60% parafie, 40% Poczta Polska, KOLPORTER i inne firmy kolporterskie;

Nakład: zmienny od 85 tys. do 115 tys. w zależności od okoliczności

Kontakt
Zamówienie reklamy lub ogłoszenia można przesłać:

Reklama
   Krzysztof Walaszczyk
   Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
   marketing@niedziela.pl

Ogłoszenia
   Barbara Kozyra
   tel. (34) 369 43 65
   tel. na centralę: (34) 365 19 17 w. 365
   ogloszenia@niedziela.pl

drogą pocztową pod adresem:
   Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa


CZYTAJ DALEJ

Prośba o modlitwę za "Orzecha"

2021-05-16 20:57

Tomasz Lewandowski

Ks. prałat Stanisław Orzechowski - znany jako "Orzech", główny przewodnik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę oraz wieloletni duszpasterz akademicki, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, potrzebuje naszej modlitwy.

Dziś na profilu facebookowym "Orzech" poświęcony kapłanowi pojawiła się informacja: "Orzech w bardzo ciężkim stanie w szpitalu, pomódlmy się za Niego". 
Według naszych informacji ks. Orzechowski przebywa obecnie w szpitalu. Zachęcamy i prosimy o modlitwę w jego intencji. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję