Reklama

Polska

Abp Gądecki poprowadzi rekolekcje wielkopostne o rodzinie

Droga Krzyżowa ulicami miasta, 40-dniowe medytacje pasyjne, rekolekcje wielkopostne prowadzone m.in. przez abp. Stanisława Gądeckiego, misterium Męki Pańskiej – to niektóre propozycje duszpasterskie na Wielki Post w archidiecezji poznańskiej. Metropolita poznański poprowadzi cykl rekolekcji wielkopostnych o rodzinie.

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

Włodzimierz Rędzioch

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

Już na początku Wielkiego Postu mieszkańcy Poznania są zaproszeni na Drogę Krzyżową, która przejdzie ulicami miasta w czwartek po Popielcu. Krzyż pomiędzy poszczególnymi stacjami poniosą przedstawiciele rodzin z różnych parafii. Droga Krzyżowa wyruszy z poznańskiej fary, uczestnicy nabożeństwa przejdą przez Stary Rynek i pl. Wolności na pl. Adama Mickiewicza, gdzie przed Krzyżami upamiętniającymi wydarzenia Czerwca 1956 r., wygłosi kazanie abp Gądecki.

Reklama

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w Wielkim Poście poprowadzi rekolekcje wielkopostne w poznańskim kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w dniach od 22 do 24 marca. Rekolekcje pod tytułem „Trzy katechezy o rodzinie” są pomyślane jako refleksja między dwoma synodami o małżeństwie i rodzinie. Jednym z wydarzeń, gromadzących co roku tłumy uczestników, będzie Misterium Męki Pańskiej. W tym roku odbędzie się ono w przeddzień Niedzieli Palmowej, 28 marca, na poznańskiej Cytadeli.

Wszystkie parafie i ośrodki duszpasterskie przygotowały cykle rekolekcji wielkopostnych. Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa przy ul. Żydowskiej zaprasza na 40-dniowe medytacje pasyjne, prowadzone przez ks. prof. Leszka Wilczyńskiego. Z kolei parafia pw. Wszystkich Świętych organizuje tradycyjne „Rekolekcje dla myślących”, w których wezmą udział prymas Polski Wojciech Polak oraz księża profesorowie Andrzej Szostek, Wiesław Przyczyna, Andrzej Draguła i Janusz Nawrot.

Nie zabraknie rekolekcji dla poszczególnych grup społecznych, np. dla służby zdrowia, prowadzonych przez znanego benedyktyna o. Karola Meissnera, czy dla młodzieży akademickiej. W sobotę, 21 marca, abp Gądecki odprawi nabożeństwo pokutne w poznańskiej katedrze, połączone z indywidualną spowiedzią wiernych.

2015-02-17 13:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Gądecki: czas na nawrócenie ekologiczne

[ TEMATY ]

ekologia

abp Stanisław Gądecki

Piotr Drzewiecki

Wychowanie do odpowiedzialności za środowisko naturalne może zachęcać do takich zachowań, jak unikanie stosowania tworzyw sztucznych, zmniejszenie zużycia wody, segregowanie odpadów, czy oszczędzanie energii elektrycznej – zachęcał 16 sierpnia abp Stanisław Gądecki w Mikstacie podczas obchodzonego tam uroczyście odpustu ku czci św. Rocha. W trakcie odpustu tradycyjnie święcone są zwierzęta domowe i pochodzące z gospodarstw rolnych.

Na odpust przybywają przybywają do Mikstatu nie tylko tamtejsi parafianie, ale i mieszkańcy różnych regionów Polski, w tym weterynarze. Dzieje się tak, odkąd kard. Józef Glemp ogłosił w 2001 r. św. Rocha patronem polskich lekarzy weterynarii.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Dziś o godz. 15 w 180 miastach w całej Polsce, wierni odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego

2021-09-28 12:14

[ TEMATY ]

Koronka Bożego Miłosierdzia

Bożena Sztajner/Niedziela

We wtorek o godz. 15, w 180 miastach w całej Polsce, wierni spotkają się przy kościołach, na skrzyżowaniach ulic i innych miejscach, by wspólnie odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach akcji "Koronka na ulicach miast".

Akcja "Koronka na ulicach miast" została zainicjowana przez łódzką wspólnotę "Iskra Bożego Miłosierdzia" - czytamy na stornie internetowej wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję