Reklama

Szkoła miejscem wychowania człowieka

Fundacja „Servire” Veritati oraz Katedra Antropologii KUL zapraszają na XVIII Ogólnopolską Konferencję Nauczycieli i Wychowawców pt. „Szkoła miejscem wychowania człowieka”. Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na wychowawczą misję szkoły oraz zachowanie jej tożsamości w kontekście nowych wyzwań edukacyjnych. Jest to dla środowiska nauczycielskiego wyjątkowa okazja do spotkania wybitnych specjalistów oraz wzajemnej wymiany doświadczeń i pomysłów.

Tegoroczna konferencja odbędzie się 16 marca (sobota). Początek o godz. 10.00 w Auli 114 Centrum Transferu Wiedzy (CTW) KUL, Lublin, Al. Racławickie 14.

Zgłoszenia udziału przyjmowane są do 13 marca pod nr tel. (81) 743 75 15 (pon.-pt. w godz. 8.00-15.00); pocztą elektroniczną pod adresem: ien@ien.pl lub przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.ien.pl.

PROGRAM

Reklama

10.00 – OTWARCIE KONFERENCJI

I. U PODSTAW SKUTECZNOŚCI WYCHOWAWCZEJ
10.15 – Szkoła jako środowisko wychowujące do dojrzałości. Co decyduje o skuteczności wychowania w szkole? – ks. dr Bogdan Czupryn (WSD Płock)
10.45 – Empatia i asertywność w komunikacji wychowawczej – ks. dr Marek Dziewiecki (UKSW)
11.15 – Dyskusja, przerwa kawowa
11.40 – Modele współczesnego nauczyciela – mgr Renata Nowak (ODN-IEN)
12.00 – „Usługi edukacyjne” czy kształcenie i wychowanie? – mgr Renata Krupa (Centrum Edukacji Nauczycieli LECHAA)
12.20 – Rodzic-konsument w szkole. Roszczeniowość w miejsce wsparcia i współpracy – mgr Jacek Banaś (ODN-IEN)
12.40 – Dyskusja, przerwa

II. REFORMY I TRANSFORMACJE A TOŻSAMOŚĆ SZKOŁY
13.10 – DWUGŁOS O PRZEBIEGU REFORMY:
– mgr Teresa Misiuk (lubelski kurator oświaty)
– mgr Małgorzata Sagan (SP nr 16)
13.40 – Czas otwartego mikrofonu, dyskusja
14.15 – Zakończenie

III. EKSPOZYCJA PLAKATOWA: SZKOŁA – MIĘDZY IDEAŁEM A RZECZYWISTOŚCIĄ

2019-03-06 10:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: Maryjo, pomóż nam ratować świat od przemocy – „Hołd z kwiatów” dla Niepokalanej

2022-12-08 20:04

[ TEMATY ]

Jasna Góra

hołd kwiatów

Karol Porwich/Niedziela

Hołd kwiatów

Hołd kwiatów

- Maryjo, gdy za naszą granicą toczy się brutalna wojna, pomóż nam ratować siebie i świat od wszelkiej przemocy - modlił się abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, na Jasnej Górze podczas „Hołdu z kwiatów” w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wzięły w nim udział setki częstochowian i pielgrzymów. To zwyczaj praktykowany na Jasnej Górze od 2009 r., kiedy to poświęcona została nowa figura Niepokalanej na placu przed Szczytem.

- Wpatrując się w Maryję i Jej zjednoczenie z Bogiem odkrywamy, co to znaczy wierzyć w miłość, delikatność i czułość miłości, w jej moc na co dzień - mówił abp Depo i podkreślił, że pokora i służba, których wzorem jest Maryja, nie jest słabością, lecz prawdą o sobie wobec Boga i ludzi na miarę otrzymanej łaski.

CZYTAJ DALEJ

Niepokalana – nasz ideał

Niedziela Ogólnopolska 49/2019, str. 20-21

[ TEMATY ]

Niepokalane Poczęcie

Rycerstwo Niepokalanej

Niepokalana

Francisco de Zurbaran

"Niepokalane Poczęcie", Francisco de Zurbaran, olej na płótnie, 1630-1635

Mój przyjaciel powtarza, że Kościół co rusz popełnia błędy. Nie powinien np. ogłosić dogmatu o Niepokalanym Poczęciu. „Dogmat – tłumaczy – dotyczy mojego zbawienia, a ta maryjna prawda nie ma nic wspólnego ze mną. Wiąże się tylko ze zbawieniem Maryi”.
Przyjaciel nie zna nauki Kościoła. Nie wie, że zapatrzeć się w Niepokalane Poczęcie to odkryć siłę, która pcha ku niebu, że zapragnąć być jak Niepokalana to stanąć na drodze wypełnienia największej tęsknoty, która mieszka w ludzkim sercu. Nie wie, że ten dogmat jest potrzebny do zbawienia

Być czystym i niewinnym. Mieć oczy, które widzą dobro. Serce, które nie rozumie pokus. Być całym utkanym z myśli Boga i w swej duszy nosić Jego obraz... Każdy z nas tego pragnie.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Papież Franciszek popłakał się modląc się o pokój na Ukrainie

2022-12-09 07:18

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek popłakał się, modląc się w czwartek na Placu Hiszpańskim w Rzymie za Ukrainę i przerwał na chwilę odczytywanie tekstu modlitwy. Nawiązując do swojego wzruszenia, powiedział potem: "Wielki ból, wielki, porażka dla ludzkości".

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny papież udał się na tradycyjną modlitwę przed figurą Niepokalanej na Placu Hiszpańskim. Odczytał treść napisanej przez siebie modlitwy do Matki Bożej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję