Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Papieski Dzień Dziękczynienia

Fundacja „Gaudium et Spes” w Biłgoraju oraz parafia św. Jana Pawła II w Biłgoraju zaprosili na Papieski Dzień Dziękczynienia, który odbył się w sobotę 22 czerwca. Było to piękne dziękczynienie za dar patrona parafii św. Jana Pawła II oraz w 5. rocznicę powstania parafii pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju

Niedziela zamojsko-lubaczowska 27/2019, str. II

[ TEMATY ]

dziękczynienie

Joanna Ferens

Koncert zespołu Deus Meus

Koncert zespołu Deus Meus

Świętowanie rozpoczęło się od Eucharystii, na której powitał wszystkich organizator wydarzenia, ks. Krystian Bordzań, zachęcając do ufnej modlitwy w intencji parafii. – Chcemy zawierzać Niepokalanemu Sercu Maryi wszystkie nasze sprawy i wszystkie nasze intencje, aby poprzez Jej wstawiennictwo nasze dzisiejsze dziękczynienie było przez Pana Boga przyjęte. Cieszę się bardzo z waszej obecności i bardzo serdecznie was witam, drodzy parafianie. Niech ta nasza wdzięczność za dar Papieża Polaka i tej parafii przekłada się na to, aby umieć się dzielić z innymi i wesprzeć inne dobre dzieła – wskazał.

Dar dla misji

Słowo Boże wygłosił pochodzący z Biłgoraja o. Tomasz Kręt, Franciszkanin Konwentualny, przebywający obecnie na misji w Burkina Faso w Afryce Zachodniej. Podczas wydarzenia przeprowadzona została także zbiórka na rzecz misji, w której posługuje na co dzień o. Tomasz, m.in. na budowę studni. – Prowadzimy tam trzy duże projekty społeczne. Dotyczą one walki z analfabetyzmem wśród osób dorosłych, prowadzenia szpitali oraz budowania studni. Właśnie dostęp do wody pitnej jest obecnie w Burkina Faso największym problemem. Tam przez osiem miesięcy nie pada deszcz. Ludzie do studni po wodę muszą iść kilkanaście kilometrów. Wiadomo – brak wody to śmierć, choroby. Chcemy temu zaradzić, stąd każda pomoc jest niezwykle cenna – podkreślił.

Reklama

Następnie na placu przy kościele zaprezentowały się dzieci z Katolickiego Przedszkola św. Jana Pawła II w Biłgoraju, zespół młodzieżowy z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju oraz Olga Bosak, uczestniczka programu MasterChef Junior. Nie zabrakło także animacji i zabaw dla dzieci z Fabryką Kreatywności.

Podsumowaniem całego dnia był Papieski Koncert Dziękczynienia w wykonaniu zespołu Deus Meus i przyjaciele z udziałem Beaty Bednarz, Agnieszki Musiał i Krzysztofa Iwaneczko, pod muzycznym kierownictwem Marcina Pospieszalskiego.

Papież na znaczkach

W ramach Papieskiego Dnia Dziękczynienia w parafii św. Jana Pawła II w Biłgoraju została również otwarta wystawa filatelistyczna „Święty Jan Paweł II na znaczkach Poczty Polskiej”. Wśród znaczków znajdują się wydawnictwa Poczty Polskiej z okazji pielgrzymek Jana Pawła II do Polski, jego jubileuszy oraz historycznych wydarzeń, np. inauguracja Wielkiego Jubileuszu w 2000 r.

Reklama

Wśród eksponatów znalazł się m.in. znaczek pt. „Kanonizacja Papieża Jana Pawła II”, który został uznany za najpiękniejszy na świecie znaczek o tematyce sakralnej w 2014 r. Znaczki opatrzone są dodatkowymi zdjęciami i tekstami obrazującymi okazję, z racji której zostały wydane. Prezentowane są eksponaty wydane przez Pocztę Polską, ale także i te wydane przy współpracy z Watykanem, czy pocztami innych krajów.

– Bardzo się cieszę, że ten dzień dziękczynienia odbywa się po raz kolejny. Dziękuję także wszystkim, którzy tutaj przybyliście, aby wspólnie modlić się, radować i dziękować Panu Bogu za dar nasze parafii i św. Jana Pawła II. Dziękuję także wszystkim za to, że wspólnie możemy dołożyć małą cegiełkę na rzecz misji w Afryce – dziękował na zakończenie ks. prał. Józef Flis.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła zamojsko-lubaczowska edycja „Niedzieli”.

2019-07-03 08:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W duchu dziękczynienia

Niedziela szczecińsko-kamieńska 27/2020, str. I

[ TEMATY ]

dziękczynienie

Ks. Paweł Górzyński

Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Andrzej Dzięga

Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Andrzej Dzięga

W wielki krajowy wymiar dziękczynienia postanowiła się wpisać parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łobzie.

Obecny rok obfituje w liczne wydarzenia, które kierują nasze myśli ku ukochanej ojczyźnie – Polsce. Trwamy w wydłużonym na skutek pandemii czasie przygotowania do beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. W maju przeżywaliśmy 100. rocznicę urodzin naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II. Zbliżamy się również do 100. rocznicy Cudu nad Wisłą, kiedy to polska armia z pomocą Maryi pokonała bolszewików.

CZYTAJ DALEJ

5 lat temu papież Franciszek przyleciał do Polski

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Franciszek w Polsce

27.07

episkopat.pl

Samolot włoskich linii lotniczych „Alitalia” A321 z papieżem Franciszkiem na pokładzie wylądował o godz. 15.50 na Międzynarodowym Lotnisku im. św. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach. Na Ojca Świętego czekali już m.in. prezydent RP z małżonką, kard. Stanisław Dziwisz oraz liczni wierni.

Owacjami przywitali Franciszka młodzi pielgrzymi, którzy już od kilku godzin czekali na jego przylot. "Witamy Cię Ojcze Święty w Krakowie" - wykrzykiwała młodzież i mieszkańcy Krakowa.

CZYTAJ DALEJ

Prok. Gołębiewicz z IPN: państwo polskie uczyniło wszystko, by postawić Michnika przed sądem

2021-07-30 17:34

[ TEMATY ]

IPN

śledztwo

Mateusz Wyrwich

Państwo polskie uczyniło wszystko, żeby postawić Stefana Michnika przed polskim wymiarem sprawiedliwości - powiedział PAP prok. Marcin Gołębiewicz naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie.

"W śledztwie przedstawiono Stefanowi Michnikowi łącznie 93 zarzuty popełnienia przestępstw stanowiących zbrodnie sądowe, wszystkie te przestępstwa zostały zakwalifikowane jako zbrodnie komunistyczne i jednocześnie zbrodnie przeciwko ludzkości. Dotyczyły one okresu lat 1951-53, kiedy to Stefan Michnik jako asesor, a następnie sędzia orzekał w Wojskowym Sądzie Rejonowym w Warszawie i w Najwyższym Sądzie Wojskowym" - przypomniał w rozmowie z PAP prok. Gołębiewicz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję