Reklama

drogowskazy

W rodzinie narodów – o rodzinie

Kolejna sesja w ramach III Międzynarodowego Kongresu Ruchu „Europa Christi” odbywała się 26 września br. w Nitrze na Słowacji. A już w dniach 16-17 października br. kongres obraduje w Lublinie (KUL i Uniwersytet Medyczny).

Najpierw kilka refleksji z Nitry. To piękne miasto i historyczne biskupstwo, sięgające 880 r. Poza znakomitym programem sympozjum, przygotowanym przez bp. Viliama Judáka, dane nam było poznać wspaniałych ludzi tego kraju: życzliwych, uśmiechniętych, rodzinnych. Atmosfera spotkania była bardzo ciepła i pełna serdeczności. 40 lat temu Jan Paweł II powiedział o sobie: papież Słowianin. Wskazał wtedy na to płuco Europy, które oddycha powietrzem ubogaconym przez Apostołów Słowian – świętych Cyryla i Metodego.

Reklama

Wybijającą się cechą Słowian jest rodzinność – może dlatego tak chętnie w kolejnych sesjach Kongresu „Europa Christi” podejmujemy tematy zawarte w Karcie Praw Rodziny. To dokument prorocki, niezwykle przydatny dla obrony naturalnej rodziny w Polsce i w Europie. Jesteśmy wszak świadkami zmasowanego ataku na rodzinę. Agresywna genderowska fala przybiera na sile i nabywa praw, które już służą prześladowaniu ludzi poprawnie myślących.

Trzeba zauważyć, że światowe lewactwo, a szczególnie lewica europejska, sprzeciwia się zasadom moralnym mającym swoje korzenie w Bożym Objawieniu i nauce moralności, którą głosi Kościół. Gdy chodzi o naszą ojczyznę, to również widzimy, że nie przebiera się w środkach i stosuje wszelkie metody, byle tylko złamać to, co stanowi naszą religijność i kulturę moralną. Dlatego polski katolik, który myśli o przyszłości ojczyzny, musi wiedzieć, kto naprawdę kocha Polskę, kto szanuje polską rodzinę, małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety, jaki jest stosunek tych, którzy chcą nam przewodzić, do eutanazji, czyli skracania życia na życzenie, oraz do aborcji, czyli zabijania nienarodzonych. Lewacy mówią dziś o swoich preferencjach oficjalnie. Jest to zdecydowana wojna z chrześcijaństwem. Chrześcijanin, człowiek wierzący, katolik winien więc w sumieniu pod grzechem zastanowić się, czy dobrze zagłosował. Jeżeli ktoś ma być moim przedstawicielem w Sejmie lub Senacie, to powinienem mieć pewność, że będzie on spełniał moje oczekiwania co do decyzji w sprawach ważnych dla kraju, a także wartości zgodnych z Dekalogiem, czyli prawem ustanowionym przez samego Boga, a głoszonym przez Kościół.

Kongres Ruchu „Europa Christi”, który właśnie miał miejsce w Lublinie, podejmował refleksje nad tym bardzo ważnym tematem dotyczącym rodziny. Również sesja w Warszawie, na UKSW – 22 października br. będzie omawiać zagadnienia rodzinne, analizowane wielostronnie, w oparciu o ten ważny dokument Stolicy Apostolskiej.

Zapraszamy do towarzyszenia kongresowi nie tylko w Warszawie, ale również 11 listopada br. we Wrocławiu, o czym jeszcze napiszę.

2019-10-16 12:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prezydent RP spotkał się z ocalałym z Holokaustu Edwardem Mosbergiem

2021-09-23 19:09

[ TEMATY ]

prezydent

Andrzej Duda

Holokaust

PAP

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się z ocalałym z Holocaustu Edwardem Mosbergiem w Nowym Jorku

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się z ocalałym z Holocaustu Edwardem Mosbergiem w Nowym Jorku

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się w Nowym Jorku z ocalałym z Holokaustu Edwardem Mosbergiem. To jeden z punktów podróży prezydenta związanej z 76. sesją Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Urodzony w Krakowie Mosberg był więźniem niemieckich obozów koncentracyjnych w Płaszowie i Mauthausen. W momencie wybuchu II wojny światowej miał 13 lat. Większość jego najbliższych została zgładzona w Holokauście. W 1951 r. wraz z narzeczoną przybył do Nowego Jorku; obecnie mieszka w New Jersey. Jego imię nosi odznaczenie, przyznawane przez Fundację From The Depths, za ratowanie Żydów podczas II wojny światowej. Edward Mosberg został odznaczony przez tę fundację za "budowanie dialogu w duchu pamięci o Holocauście".

CZYTAJ DALEJ

Teraz inaczej patrzę na życie - bp Janiak o swojej chorobie nowotworowej na łamach "Niedzieli"

[ TEMATY ]

Niedziela

choroba

Bożena Sztajner/Niedziela

Z perspektywy bliskości śmierci inaczej patrzy się na życie – uważa bp Edward Janiak. O swojej chorobie nowotworowej, walce z nią i dojrzewaniu, biskup kaliski mówi w osobistym wywiadzie, jaki ukazał się na łamach najnowszej „Niedzieli” z datą 22 lutego.

- To był mój pierwszy pobyt w szpitalu w roli ciężko chorego człowieka. Do tej pory nie wiedziałem, co to słabość – i nagle takie doświadczenie kruchości życia... Można mówić piękne kazania, konferencje o sensie cierpienia, ale gdy sami stajemy wobec możliwej bliskiej śmierci, to dopiero wtedy widać tak naprawdę, jaką drogę przebyliśmy do tej pory, jaka jest nasza wiara – zauważa bp Janiak.

CZYTAJ DALEJ

”Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym” - premier Mateusz Morawiekci podczas otwarcia Milickiego Centrum Wsparcia “Capitol”

2021-09-24 17:52

ks. Łukasz Romańczuk

W obecności premiera Mateusza Morawieckiego odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie Milickiego Centrum Wsparcia „Capitol”, którego głównym celem będzie wsparcie najmłodszych podopiecznych Milickiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym.

Przed przecięciem wstęgi oraz poświęceniem odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: Premier Mateusz Morawiecki, Paweł Wdówik z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Alicja Szatkowska, prezes MSPDiON, Edyta Defratyka, właścicielka firmy “Deftrans” oraz Agnieszka Szatkowska - Paterek, dyrektor Milickiego Centrum Wsparcia „Capitol”

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję