Reklama

Niedziela Rzeszowska

Jezus żyje pośród nas

W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, jak w 15 dekanatach naszej diecezji, ks. Zbigniew Irzyk, dziekan dekanatu Jasło-Wschód, wyruszył na ulice Jasła z Najświętszym Sakramentem.

Niedziela Ogólnopolska 17/2020, str. 56

N. Janowiec

Z powodu stanu epidemii wierni nie mogli uczestniczyć w ceremoniach Triduum Paschalnego. W związku z tym ks. Zbigniew Irzyk postanowił wyjechać do jaślan z Najświętszym Sakramentem i modlitwą. Modlił się o oddalenie epidemii koronawirusa i błogosławił mieszkańców.

W momencie przejazdu wierni – z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności – przyklękali przy oknach swoich domów, wychodzili przed domy, przystawali na ulicach. Najbardziej wzruszającą chwilą okazała się cicha modlitwa klęczących na ulicach dzieci, trzymających w dłoniach krzyż – symbol nadziei i zwycięstwa. Były łzy wzruszenia, radości i tęsknoty za Chrystusem. Przeszywający ból serca miał miejsce w chwilach odrzucenia czci dla Najświętszego Sakramentu i ludzkiej obojętności. – Kapłani od zawsze wychodzili do ludzi z Najświętszym Sakramentem w trudnych i bolesnych momentach życia. Wszystko po to, aby ożywić w nich wiarę i nadzieję. Trwamy w radości zmartwychwstania, niestety wierni bardzo dotkliwie przeżywają ten wyjątkowy czas. Wyjazd na ulice miasta z Najświętszym Sakramencie miał na celu uświadomić, że Chrystus żyje pośród nas, wspiera i błogosławi – podkreślił ks. Irzyk.

2020-04-21 12:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziękczynna modlitwa za ziemskie życie Helenki

2021-01-23 17:59

[ TEMATY ]

Helena Kmieć

Flickr

Dziś - w przededniu czwartej rocznicy śmierci śp. Helenki Kmieć, młodej polskiej wolontariuszki, która 24 stycznia 2017 roku zginęła w czasie misji w Boliwii – w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach dziękowaliśmy za jej ziemskie życie i wypraszaliśmy dla niej dar nieba. Mszy świętej o godz. 15.20 przewodniczył Ksiądz Biskup Jan Zając, wujek Helenki.

Na początku Eucharystii ks. Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przypomniał krótko kim była Helenka Kmieć. - Była też apostołką miłosierdzia w czasach nam współczesnych – podkreślił, przypominając fakt, że Rodzice Helenki właśnie w Łagiewnikach odebrali statuetkę „Miłosierny Samarytanin”, która została jej pośmiertnie przyznana.

CZYTAJ DALEJ

Bp Libera: Słowo Boże to Boża „szczepionka nadziei”

2021-01-25 08:48

[ TEMATY ]

bp Piotr Libera

Niedziela Słowa Bożego

KEP

- Pośród niespokojnych dni, w sercu epidemii lęku, nieufności, szaleństwa wirusa nienawiści, tak łatwo przenoszonego drogą medialną, słowami właśnie - Słowo Boże to Boża „szczepionka nadziei” - powiedział bp Piotr Libera w Niedzielę Słowa Bożego podczas wieczornych Nieszporów w bazylice katedralnej płockiej. Niedziela ta została ustanowiona przez papieża Franciszka.

Bp Piotr Libera w czasie Nieszporów powiedział, że Bóg przemawia do ludzkich serc „wielokrotnie i na różne sposoby”, jednak aby objawić prawdę o sobie - wybrał ludzkie słowo. W Jego Słowie zamknięta jest tajemnica stworzenia, tajemnica dziejów i Bóg Miłość. Ludzie zaczynają mówić Bożymi słowami, kiedy Bóg po raz kolejny uniża się i pozwala opisać się ludzkim językiem, aby pokazać „blask swojej świętości”.

CZYTAJ DALEJ

Początek uroczystości pogrzebowych w Gorzowie

2021-01-25 23:42

[ TEMATY ]

gorzów

bp Adam Dyczkowski

bp Antoni Stankiewicz

Archiwum Aspektów/ks. Paweł Grzesiak

Przybycie trumien do Gorzowa. Msza św. żałobna za śp. bp.bp. Adama Dyczkowskiego i Antoniego Stankiewicza w Gorzowie

Przybycie trumien do Gorzowa. Msza św. żałobna za śp. bp.bp. Adama Dyczkowskiego i Antoniego Stankiewicza w Gorzowie

Do kościoła pw. Pierwszych Męczenników Polskich w Gorzowie przywieziono trumny z ciałami śp. bp. Adama Dyczkowskiego oraz śp. bp. Antoniego Stankiewicza. Trwa modlitewne czuwanie w intencji zmarłych pasterzy.

W poniedziałek, 25 stycznia ok. godz. 19.30 do kościoła pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie wprowadzono trumny zmarłych biskupów i odbyła się pierwsza stacja pogrzebu pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. O godz. 20.00 – odprawiona została Msza św. dla duchowieństwa z północnej części diecezji pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję