Reklama

Niedziela Kielecka

Uwielbili Najświętszy Sakrament

Żadne trudności nie zatrzymały organizatorów przed finalizacją wydarzenia, które po raz ósmy odbyło się w mieście. Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt osób na żywo i wielu za pośrednictwem mediów elektronicznych.

Kościół św. Wojciecha w Kielcach 24 maja wypełniło pełne mocy uwielbienie Boga, obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zagrał i zaśpiewał zespół To ON, który na Uwielbienie przygotował specjalne, nowe pełne mocy utwory, które przeplatały rozmowy o przeżywaniu wiary w czasie pandemii, trudnościach, ale i o stającym się nowym zgodnie z hasłem spotkania „Staje się Nowe” Świadectwem wiary podzielili się Andrzej Sowa i Andrzej Lampert.

Samotna procesja

Spotkanie poprowadzili o. Tomasz Nowak, dominikanin z Łodzi i ks. Artur Płaziński. Centralnym punktem było uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W samotnej procesji bp Jan Piotrowski udał się z kościoła na kielecki Rynek, by pobłogosławić mieszkańców i miasto.

W kościele św. Wojciecha bp Jan powiedział: „Chrystus jest zawsze, ten sam wczoraj dziś i na zawsze. Wsłuchiwaliśmy się w szczere i pełne odwagi świadectwa naszych drogich braci. Świadectwo wiary dokonuje się mocą Ducha Świętego. Wezwał wszystkich do odważnego głoszenia świadectwa wiary, dzielenia się Ewangelią w swoich środowiskach, rodzinach, parafii w miejscu pracy i nauki. Podziękował wszystkim, którzy „nie wymazali mimo trudności związanych z pandemią Uwielbienia w Kielcach, ale uczynili wszystko, aby się dokonało, tutaj w kościele św. Wojciecha”. Na zakończenie bp Jan pobłogosławił wszystkich Najświętszym Sakramentem.

Przyznać się do Jezusa

Andrzej Lampert – tenor mąż i ojciec podzielił się własnym doświadczeniem, opowiadając o tym jak odnalazł wiarę w swoim życiu poprzez przebaczenie i odnalezienie miłości Boga. Zachęcał do przyznawania się do Chrystusa, mimo że dla wielu jest to niewygodne. – Jest to bardzo ważne, aby stawać przed ludźmi i przyznawać się do Pana Jezusa, ponieważ wszystko mamy od Niego. Jestem pewny, że wszystko, absolutnie wszystko mam od Boga – powiedział.

Reklama

Andrzej Sowa, były narkoman, przed laty prowadzący kapelę rockową, kiedyś walczył z Bogiem i Kościołem, a dziś ewangelizuje młodych jeżdżąc po całej Polsce. Opowiedział o swojej drodze do Boga i cudach, jakie uczynił w jego życiu, kiedy wyprowadził go z nałogu narkotykowego, uzdrowił go ze śmiertelnej choroby, pozwolił mu zostać mężem i ojcem. Na koniec poprosił uczestników w kościele jak i przed ekranami, by oddali swoje życie Jezusowi.

Uwielbienie zorganizowały: Stowarzyszenie Dwa Przymierza, Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kieleckiej z ks. Marcinem Boryniem i zespół To ON.

2020-06-10 12:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Muzyczne świadectwo

Adam Pluciński

Nawrócony rockman ze Śląska śpiewał w Kalnej pieśni o Panu Bogu.

Adam Pluciński nagrywa amatorsko utwory muzyki chrześcijańskiej i pisze wiersze również o tej tematyce. – Dlaczego gram Panu Bogu? Dobre pytanie. Piosenki i wiersze, które piszę, są po prostu uwielbieniem płynącym z serca. Są też niejako spowiedzią, tęsknotą za Bogiem, stawaniem w prawdzie przed Nim, wylewaniem przed Miłością zakamarków duszy i mojej nieudolności duchowej. Jestem żebrakiem Bożego Miłosierdzia – mówi Niedzieli Adam. Jak podkreśla, zanim zaczął śpiewać na chwałę Bożą, występował w heavymetalowej kapeli. – Wtedy grałem tylko metal, ale... i tak Jezus czuwał, bo warstwa tekstowa dotyczyła życiowych problemów, a nie jak w innych zespołach, tematów z pogranicza satanizmu, magii. My chodziliśmy normalnie w niedzielę do kościoła. Potem skład się wykruszył – wspomina.

CZYTAJ DALEJ

Czuwać, czyli być człowiekiem sumienia

W „Ogólnych normach roku liturgicznego i kalendarza” czytamy: „Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania”.

Czytania 1. niedzieli Adwentu odnoszą się do przyjścia Jezusa na końcu czasów. Kluczowy jest w tej kwestii 24. rozdział Ewangelii według św. Mateusza, w której sam Jezus odpowiada na pytanie uczniów: „Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?” (24, 3). Chrystus mówi m.in.: „O dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec. (...) Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie” (24, 36. 42).

CZYTAJ DALEJ

Dwa paradoksy Adwentu

2022-11-26 15:06

[ TEMATY ]

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Ewangelia: Mt 24, 37-44

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję