Reklama

Wiadomości

Linda Gibbons, kanadyjska obrończyni życia aresztowana!

[ TEMATY ]

więzienie

pro‑life

Graziako

Kanadyjska obrończyni życia - Linda Gibbons, która w ciągu ostatnich dwudziestu lat, za działalność w obronie nienarodzonych dzieci, ponad dziesięć lat spędziła w kanadyjskich więzieniach, znów została aresztowana!

Stało się, to wczoraj 24 marca, w wigilię Dnia Świętości Życia, pod kliniką aborcyjną Morgentalera w Toronto, gdzie Linda w modlitewnym skupieniu przemieszczała się z plakatem, na którym widniał napis - "Dlaczego mamo, skoro mogę ci dać tak dużo miłości?". Obrończyni życia została zatrzymana, ponieważ naruszyła „strefę ochronną” kliniki aborcyjnej.

W Kanadzie dziecko nienarodzone nie ma żadnej ochrony prawnej, a aborcja od 1988r. jest legalna i dopuszczalna na każdym etapie rozwoju, nawet tuż przed planowanym narodzeniem dziecka.

Reklama

Natomiast istnieją przepisy dotyczące „stref ochronnych” wokół miejsc, gdzie dokonuje się aborcji na życzenie. Obowiązują one od ponad dwudziestu lat, a zostały wprowadzone, by „chronić” istniejący przemysł aborcyjny, przed aktywnością ze strony obrońców życia.

Za walkę o życie nienarodzonych oraz sprzeciw wobec niesprawiedliwego prawa wymierzonego przeciw bezbronnym dzieciom, Linda Gibbons już wielokrotnie stawała przed sądem i otrzymywała karę więzienia. Mimo zakazów i możliwych konsekwencji, podobnie jak Mary Wagner, kiedy tylko jest na wolności pojawia się przed klinikami aborcyjnymi, aby tam modlić się za kobiety zamierzające zabić swoje nienarodzone dzieci, mówi im o alternatywnych rozwiązaniach wobec aborcji oraz wskazuje miejsca, w których mogą uzyskać wsparcie i pomoc.

O aresztowaniu działaczki pro-life, poinformowali autorzy kanadyjskiego bloga katolickiego . Autorzy bloga proszą czytelników o modlitwę za Lindę oraz zachęcają by w niedzielę wielkanocną ofiarować „różańcowy bukiet” dla Lindy Gibbons, Mary Wagner oraz ich rodzin.

2015-03-25 14:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

USA: trwa kurs bioetyki dla liderów pro-life z całego świata

Liderzy pro-life z czterech kontynentów uczestniczą w tym tygodniu w intensywnym kursie bioetyki zorganizowanym przez Centrum Etyki i Kultury Uniwersytetu Notre Dame w USA. Wśród nich zaproszony gość z Polski – Prezes Fundacji JEDEN Z NAS Jakub Bałtroszewicz.

Vita Institute – bo o nim mowa – jest organizowany każdego roku już od 7 lat. Gromadzi ludzi zaangażowanych w pracę na rzecz budowania kultury życia. To nie tylko liderzy ruchów pro-life, ale również lekarze, psychologowie, prawnicy, nauczyciele i wykładowcy akademiccy, pracownicy diecezjalnych poradni życia rodzinnego.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś na 100 lecie obecności Heleny Kowalskiej w Łodzi: twoje światło może zabłysnąć w ciemnościach wtedy, kiedy jesteś człowiekiem miłosiernym

2023-02-05 18:53

[ TEMATY ]

św. s. Faustyna Kowalska

Archidiecezje Łódzka/ks. Paweł Kłys

- Panu Bogu się nie podoba to, w jaki sposób pościmy. Panu Bogu nie podoba się to, w jaki sposób jesteśmy pobożni. Ani przez taki post, ani przez taką pobożność nie jesteśmy światłem, nie dajemy światła, ale mówi Izajasz – twoje światło może zabłysnąć w ciemnościach wtedy, kiedy jesteś człowiekiem miłosiernym, bo podzieliłeś chleb z głodnym, do domu wprowadziłeś tułacza, kiedy dałeś nagiemu ubranie i nie odwróciłeś oczu od tych, którzy wyciągali rękę do ciebie – mówił abp Ryś w domu św. Faustyny w Łodzi.

Mszą świętą pod przewodnictwem metropolity łódzkiego celebrowaną w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łodzi przy ul. Krośnieńskiej 9, gdzie przed 100-laty mieszkała Helena Kowalska, zakończyły się obchody 100-lecia obecności Apostołki Miłosierdzia w Łodzi. Helena Kowalska mieszkała w Łodzi od września 1922 roku do lutego 1923.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek : historie o tym, jakoby moje decyzje zasmucały Benedykta XVI, to „głuchy telefon”

2023-02-05 18:31

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP/EPA/TIZIANA FABI / POOL

O tym, że Benedykt XVI zawsze wspierał obecnego Ojca Świętego, a także o przykładach jego reakcji na próby podważenia autorytetu Franciszka, mówił papież podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu, powracającego z wizyty apostolskiej w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym.

Rozmawiając z towarzyszącymi mu w podróży dziennikarzami, papież Franciszek odniósł się m.in. do pytania o to, czy po śmierci Benedykta XVI odczuł w swojej posłudze rosnące napięcia pomiędzy różnymi „skrzydłami” Kościoła. „Zawsze mogłem o wszystkim porozmawiać z papieżem Benedyktem, wymienić się opiniami. On zawsze stał przy mnie, wspierając mnie, a jeśli pojawiały się jakieś trudności, mówił mi o tym i rozmawialiśmy” – mówił Franciszek. Jako przykład ilustrujący sposób reagowania Benedykta XVI, przywołał sytuację, w której do papieża seniora dotarły informacje o tym, jakoby papież Franciszek wspierał niesakramentalne związki par homoseksualnych. „Pewna osoba, uważająca się za wielkiego teologa, za pośrednictwem przyjaciela papieża Benedykta dostała się do niego i złożyła na mnie donos. Benedykt nie przestraszył się, zwrócił się do czterech kardynałów teologów najwyższej próby, i powiedział: wyjaśnijcie mi to, a oni mu wyjaśnili. I tak sprawa się zakończyła. To historia, która pokazuje, w jaki sposób działał Benedykt, kiedy pojawiał się donos. Pewne historie, które się powtarza, o tym, że Benedykt był zasmucony tym, co robi nowy papież – to opowieści z ‘głuchego telefonu’” – skwitował Ojciec Święty. Zapewnił też, że on sam konsultował z Benedyktem XVI niektóre swoje decyzje, a papież senior się z nimi zgadzał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję