Reklama

Wiadomości

Linda Gibbons, kanadyjska obrończyni życia aresztowana!

[ TEMATY ]

więzienie

pro‑life

Graziako

Kanadyjska obrończyni życia - Linda Gibbons, która w ciągu ostatnich dwudziestu lat, za działalność w obronie nienarodzonych dzieci, ponad dziesięć lat spędziła w kanadyjskich więzieniach, znów została aresztowana!

Stało się, to wczoraj 24 marca, w wigilię Dnia Świętości Życia, pod kliniką aborcyjną Morgentalera w Toronto, gdzie Linda w modlitewnym skupieniu przemieszczała się z plakatem, na którym widniał napis - "Dlaczego mamo, skoro mogę ci dać tak dużo miłości?". Obrończyni życia została zatrzymana, ponieważ naruszyła „strefę ochronną” kliniki aborcyjnej.

W Kanadzie dziecko nienarodzone nie ma żadnej ochrony prawnej, a aborcja od 1988r. jest legalna i dopuszczalna na każdym etapie rozwoju, nawet tuż przed planowanym narodzeniem dziecka.

Reklama

Natomiast istnieją przepisy dotyczące „stref ochronnych” wokół miejsc, gdzie dokonuje się aborcji na życzenie. Obowiązują one od ponad dwudziestu lat, a zostały wprowadzone, by „chronić” istniejący przemysł aborcyjny, przed aktywnością ze strony obrońców życia.

Za walkę o życie nienarodzonych oraz sprzeciw wobec niesprawiedliwego prawa wymierzonego przeciw bezbronnym dzieciom, Linda Gibbons już wielokrotnie stawała przed sądem i otrzymywała karę więzienia. Mimo zakazów i możliwych konsekwencji, podobnie jak Mary Wagner, kiedy tylko jest na wolności pojawia się przed klinikami aborcyjnymi, aby tam modlić się za kobiety zamierzające zabić swoje nienarodzone dzieci, mówi im o alternatywnych rozwiązaniach wobec aborcji oraz wskazuje miejsca, w których mogą uzyskać wsparcie i pomoc.

O aresztowaniu działaczki pro-life, poinformowali autorzy kanadyjskiego bloga katolickiego . Autorzy bloga proszą czytelników o modlitwę za Lindę oraz zachęcają by w niedzielę wielkanocną ofiarować „różańcowy bukiet” dla Lindy Gibbons, Mary Wagner oraz ich rodzin.

2015-03-25 14:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ostrów Wlkp: bp Janiak odwiedził osadzonych w areszcie śledczym

[ TEMATY ]

więzienie

bp Edward Janiak

sw.gov.pl

Bp Edward Janiak i kapłani odwiedzili osadzonych w areszcie śledczym w Ostrowie Wielkopolskim. – Starajmy się, aby więcej było w nas dobra niż goryczy. Życzę wam, mimo że w takich okolicznościach, wewnętrznego spokoju i błogosławieństwa Bożego - mówił biskup kaliski przez radiowęzeł. Obecnie w areszcie przebywa ponad 250 osób.

Wizytę w areszcie śledczym rozpoczęło spotkanie z pracownikami. Gości powitał dyrektor kpt. Waldemar Zaremba. Po odczytaniu Ewangelii o Bożym Narodzeniu przez ks. Pawła Wczesnego, wikariusza konkatedry i kapelana aresztu, słowo do pracowników aresztu skierował bp Edward Janiak, który dziękował za trudną służbę i dawanie dobrego świadectwa. – W okresie Adwentu idziemy do wszystkich z przesłaniem Bożego Narodzenia, które jest świętem rodzinnym. To jest okazja, żeby dzielić się dobrym słowem, czasem także chlebem i życzliwością z drugim człowiekiem – powiedział duchowny.

CZYTAJ DALEJ

Dwa paradoksy Adwentu

2022-11-26 15:06

[ TEMATY ]

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Ewangelia: Mt 24, 37-44

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Kurs animatora Liturgicznej Służby Ołtarza

2022-11-28 15:49

[ TEMATY ]

WMSD

archidiecezja częstochowska

Liturgiczna Służba Ołtarza

kurs animatora

Karol Porwich/Niedziela

Informujemy o nowej inicjatywie formacyjnej dla służby liturgicznej w naszej archidiecezji. Kurs animatora to sześciodniowy wyjazd formacyjny w dniach 16-21 stycznia 2023 r. (w pierwszym tygodniu ferii zimowych dla województw śląskiego i łódzkiego) dla lektorów i ceremoniarzy ze szkół średnich i starszych, który ma ich przygotować do prowadzenia grup ministranckich w ciągu roku oraz na wyjazdach wakacyjnych.

W ramach kursu będą poruszane tematy prowadzenia cotygodniowych zbiórek, ciekawego i kreatywnego prowadzenia spotkań dla dzieci i młodzieży, radzenia sobie z problemami wychowawczymi i wiele innych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję