Reklama

Niedziela Legnicka

Diecezja

Poczta pielgrzymkowa

Niedziela legnicka 30/2020, str. III

Monika Poręba-Zadrożna

W katedrze pojawiła się skrzynka pocztowa, do której można wrzucić swoją intencję

W katedrze pojawiła się skrzynka pocztowa, do której można wrzucić swoją intencję

Tak, jak w poprzednich latach, osoby, które nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, a w bieżącym roku ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w grupach, mogą przekazać swoje modlitewne intencje.

Zachęcamy, aby przekazać pielgrzymom swoje intencje, które mamy w sercach, a pielgrzymi zaniosą je w naszym imieniu na Jasną Górę – zachęca kierownik pielgrzymki, ks. Mateusz Rycek – Będą one omadlane także podczas drogi na Jasną Górę. W swoich rejonach można je przekazywać księżom przewodnikom.

Również w katedrze została postawiona specjalna skrzynka pocztowa, do której można włożyć swoje intencje. Wszystkie zostaną złożone do specjalnego plecaka, aby „pocztą pielgrzymkową” mogły być zaniesione przez uczestników na Jasną Górę. Tam zostaną złożone przed obrazem Jasnogórskiej Pani.

Reklama

– Zapraszam do korzystania także z materiałów przygotowanych dla Grupy Duchowego Uczestnictwa. Jest to książeczka i znaczek pielgrzyma. Książeczki zawierają wszystkie podejmowane tematy dnia, wprowadzenia do modlitw, komentarze, pieśni i modlitwy. Są one już dostępne w każdej parafii, gdyż zostały rozesłane z pomocą naszych kolporterów – dodaje ks. Mateusz.

Piesza pielgrzymka wyruszy z Legnicy w środę, 29 lipca, po nabożeństwie rozesłania w katedrze, o godz. 7.

2020-07-21 13:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prof. Koseła: by dotrzeć do młodych Kościół musi znaleźć nowe formy duszpasterskie

2023-02-01 12:58

[ TEMATY ]

młodzi

Karol Porwich/Niedziela

Po stronie młodzieży wiele się zmieniło. Przed Kościołem stoi tu duże wyzwanie, musi znaleźć nowe formy duszpasterskie, które pozwolą dotrzeć do młodych ludzi – ocenił socjolog prof. Krzysztof Koseła. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego w rozmowie z KAI podsumował najnowsze badanie praktyk niedzielnych, przeprowadzane przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego.

Anna Rasińska (KAI): Rok 2021, którego dotyczą najnowsze statystyki ISKK, to czas, w którym częściowo wciąż obowiązywały obostrzenia związane z koronawirusem. Na ile zebrane dane można uznać za miarodajne?

CZYTAJ DALEJ

To cud! Matka Boża go uzdrawia! Świadectwo wstawiennictwa Matki Bożej Częstochowskiej

2023-01-31 21:00

[ TEMATY ]

Matka Boża Częstochowska

świadectwo

Karol Porwich/Niedziela

Im bardziej pragnęli, im bardziej starali się o drugie dziecko, tym większe przeżywali rozczarowania, kiedy okazywało się, że Henryka nie może zajść w ciążę. A ich pierwszy synek Bogdan wciąż dopytywał: „Mamo, kiedy będę miał braciszka albo siostrzyczkę?”.

Henryka postanowiła odwołać się do Bożej interwencji i pojechała na Jasną Górę. W intencji urodzenia dziecka odbyła pięć pielgrzymek. Jakaż to była radość, kiedy okazało się, że jej szczere modlitwy zostały wysłuchane: na początku 1986 roku okazało się, że spodziewa się dzieciątka. W sierpniu, a było to niedługo przed rozwiązaniem, Henryka poczuła, że powinna odwiedzić Matkę Bożą. Rodzina odradzała wyjazd. „W tym stanie?” – mówili. Ale ona postawiła na swoim. Mąż w końcu uległ i zdecydowano, że pojadą pociągiem. Na Jasnej Górze zamówili Mszę w intencji szczęśliwych narodzin. Henryka dostała wtedy niewielki obrazek z welonikiem potartym o Cudowny Obraz.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek do młodych Kongijczyków: przyszłość jest w waszych rękach

2023-02-02 10:25

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Do budowania przyszłości swej ojczyzny w oparciu o modlitwę, wspólnotę, uczciwość, przebaczenie i służbę zachęcił papież Franciszek kongijską młodzież i katechetów. Papież spotkał się z nimi na Stadionie Męczenników w Kinszasie.

Na początku swego przemówienia Franciszek zachęcił zgromadzonych do zwrócenia uwagi na swe ręce, które mogą budować albo niszczyć. „Z twoich rąk rodzi się jutro, z twoich rąk może wyjść pokój, którego brakuje temu krajowi” – zaznaczył. Następnie nawiązując do pięciu palców zaproponował pięć „składników przyszłości”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję