Reklama

Niedziela Kielecka

W poszukiwaniu swego powołania

W wakacje w ośrodku diecezji kieleckiej „Betania” w Rabce-Zdroju już od lat są organizowane rekolekcje powołaniowe dla mężczyzn od 18 roku życia. Tak też było i w tym roku.

Młodzi ludzie często stają przed dylematem: co robić w życiu? Kim zostać? Do czego zostałem powołany? Do kapłaństwa, małżeństwa? Jaką drogę życiową mam obrać, abym był spełniony?

Na przełomie lipca i sierpnia w Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowym Diecezji Kieleckiej „Betania” w Rabce-Zdroju odbyły się rekolekcje powołaniowe, które zorganizowało koło powołaniowe QUO VADIS. Pierwszym przystankiem młodych ludzi w drodze na rekolekcje były Łagiewniki. Tam, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia modlili się i zawierzyli miłosiernemu Bogu sprawę powołań do kieleckiego seminarium. Odwiedzili też Centrum Jana Pawła II - wzoru kapłańskiej posługi, który ukazywał swoją postawą, jak z miłością oddawać się Bogu i iść do drugiego człowieka, by mu służyć.

Na drugi dzień po przyjeździe do „Betanii” młodzieńcy poszli w góry. Celem ich wędrówki był Turbacz (1310 m n.p.m.) – Był to czas wspólnego przebywania ze sobą, modlitwy, ciszy i przezwyciężania swoich słabości – mówi alumn Marcel Musiał. Po całodziennej wędrówce młodzi ludzie spotkali się przy ognisku na terenie domu i podzielili się świadectwami życia i powołania.

Był to czas wspólnego przebywania ze sobą, modlitwy, ciszy i przezwyciężania swoich słabości.

Podziel się cytatem

Reklama

Kolejnego dnia uczestnicy udali się do sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej, której zawierzyli swoje życie i czas trudnych wyborów, które są przed nimi. Kiedy wrócili do ośrodka, czekał na nich wyjątkowy gość – abp Edward Nowak, który pracuje w Watykanie. Podczas spotkania opowiedział im o swoim życiu i posłudze za pontyfikatu aż sześciu papieży! To miłe spotkanie trwało długo, nie zabrakło radosnych chwil i wielu pytań do arcybiskupa.

Ostatniego dnia uczestnicy rekolekcji udali się do Wadowic, do rodzinnego miasta Jana Pawła II. Jak zgodnie podkreślają, rekolekcje były dla nich czasem osobistego spotkania z Jezusem, pytania Go, jaki ma plan na ich życie.

– Powołanie to marzenie Boga o człowieku, tylko w nim możemy odkryć, czym jest prawdziwe szczęście – zaznacza alumn Marcel.

2020-08-25 13:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W kółko to samo

Franciszkańskie rekolekcje na Wielki Post 2015 - NAMRQCENIE.
Odcinek 5 - W kółko to samo.

CZYTAJ DALEJ

„Katarzyna Adwent zaczyna” - wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej

[ TEMATY ]

św. Katarzyna Aleksandryjska

Wikipedia

25 listopada Kościół wspomina w liturgii świętą Katarzynę Aleksandryjską, dziewicę i męczennicę. Katarzyna żyła w IV wieku w Egipcie. Według przekazów, była córką króla Aleksandrii. Wyróżniała się nieprzeciętną inteligencją, ale i nadmierną dumą. Przypadek zrządził, że po śmierci rodziców na swojej drodze spotkała pustelnika, od którego usłyszała o Jezusie. To spotkanie pozostawiło trwały ślad w jej życiu, bowiem postanowiła zostać chrześcijanką.

O jej życiu wiemy głównie z przekazów i legend. Jedna z nich mówi, że podczas święta ofiarnego dla jednego z rzymskich bóstw swoją elokwencją wprawiła w zakłopotanie cesarza Maksencjusza. Zdenerwowany cesarz kazał wezwać na dwór 50 filozofów i mistrzów retoryki, aby ci dyskutowali z młodą chrześcijanką na temat religii bóstw rzymskich i chrześcijaństwa. Legenda mówi, że Katarzyna z takim mistrzostwem i w tak przekonywujący sposób zaprzeczała argumentom mędrców, że w efekcie wszyscy przeszli na chrześcijaństwo.

CZYTAJ DALEJ

Ingres bp. Szymona Stułkowskiego do bazyliki katedralnej płockiej

2022-11-26 12:32

[ TEMATY ]

ingres

Płock

bp Szymon Stułkowski

PAP/Rafał Guz

W Płocku rozpoczęła się uroczysta Msza św. połączona z ingresem bp. Szymona Stułkowskiego do bazyliki katedralnej. Dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej, mianowany 22 października przez Ojca Świętego Franciszka biskupem płockim, kanonicznie objął obowiązki biskupa diecezjalnego 31 października.

Dzisiejsza uroczystość jest dniem liturgicznej inauguracji posługi nowego biskupa płockiego. Mszę św. transmituje TVP 3 Warszawa, Telewizja Trwam, Katolickie Radio Diecezji Płockiej na kanale YouTube (KRDP TV), na facebooku KRDP i na antenie radiowej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję