Reklama

Niedziela Kielecka

W poszukiwaniu swego powołania

W wakacje w ośrodku diecezji kieleckiej „Betania” w Rabce-Zdroju już od lat są organizowane rekolekcje powołaniowe dla mężczyzn od 18 roku życia. Tak też było i w tym roku.

Młodzi ludzie często stają przed dylematem: co robić w życiu? Kim zostać? Do czego zostałem powołany? Do kapłaństwa, małżeństwa? Jaką drogę życiową mam obrać, abym był spełniony?

Na przełomie lipca i sierpnia w Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowym Diecezji Kieleckiej „Betania” w Rabce-Zdroju odbyły się rekolekcje powołaniowe, które zorganizowało koło powołaniowe QUO VADIS. Pierwszym przystankiem młodych ludzi w drodze na rekolekcje były Łagiewniki. Tam, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia modlili się i zawierzyli miłosiernemu Bogu sprawę powołań do kieleckiego seminarium. Odwiedzili też Centrum Jana Pawła II - wzoru kapłańskiej posługi, który ukazywał swoją postawą, jak z miłością oddawać się Bogu i iść do drugiego człowieka, by mu służyć.

Na drugi dzień po przyjeździe do „Betanii” młodzieńcy poszli w góry. Celem ich wędrówki był Turbacz (1310 m n.p.m.) – Był to czas wspólnego przebywania ze sobą, modlitwy, ciszy i przezwyciężania swoich słabości – mówi alumn Marcel Musiał. Po całodziennej wędrówce młodzi ludzie spotkali się przy ognisku na terenie domu i podzielili się świadectwami życia i powołania.

Był to czas wspólnego przebywania ze sobą, modlitwy, ciszy i przezwyciężania swoich słabości.

Podziel się cytatem

Reklama

Kolejnego dnia uczestnicy udali się do sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej, której zawierzyli swoje życie i czas trudnych wyborów, które są przed nimi. Kiedy wrócili do ośrodka, czekał na nich wyjątkowy gość – abp Edward Nowak, który pracuje w Watykanie. Podczas spotkania opowiedział im o swoim życiu i posłudze za pontyfikatu aż sześciu papieży! To miłe spotkanie trwało długo, nie zabrakło radosnych chwil i wielu pytań do arcybiskupa.

Ostatniego dnia uczestnicy rekolekcji udali się do Wadowic, do rodzinnego miasta Jana Pawła II. Jak zgodnie podkreślają, rekolekcje były dla nich czasem osobistego spotkania z Jezusem, pytania Go, jaki ma plan na ich życie.

– Powołanie to marzenie Boga o człowieku, tylko w nim możemy odkryć, czym jest prawdziwe szczęście – zaznacza alumn Marcel.

2020-08-25 13:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W zasięgu Pana Boga

Niedziela sandomierska 29/2015, str. 1

[ TEMATY ]

rekolekcje

Archiwum ks. Adama Stachowicza

Młodzież, która ukończyła gimnazjum, przeżywa swoje wakacyjne rekolekcje oazowe pierwszego stopnia w Bieszczadach. W czasie turnusu młodzi chcą nauczyć się, co to znaczy ewangelizować w codziennym życiu. Ks. Krystian Musiał zaznacza: – Wielu dzisiaj pyta, co to takiego ewangelizacja? Najkrócej można powiedzieć, że ewangelizacja, to świadczenie o Jezusie wobec drugiego człowieka. Można nauczać, przekazywać wiedzę o religii, ale dopiero kiedy człowiek sam doświadcza w swoim życiu obecności Boga i dzieli się tym z drugim człowiekiem, możemy powiedzieć, że ten człowiek ewangelizuje, bo w jego życiu wiara jest żywa. Pokazanie Jezusa, to jest główny cel ewangelizacji. – I wcale nie jest prawdą, że nie można ewangelizować ludzi wierzących. Adresatem ewangelizacji jest każdy człowiek zarówno ten wierzący, jak i ten, który w Boga nie wierzy – dodaje prowadzący turnus ewangelizacyjny.

CZYTAJ DALEJ

Nowe przepisy namnożyły skrzyżowań

2022-09-26 12:19

[ TEMATY ]

przepisy

prawo

Adobe.Stock

Nowela Prawa o ruchu drogowym zmieniła definicje skrzyżowania i drogi, co oznacza, że za skrzyżowania zostały uznane miejsca, które wcześniej nimi nie były, co ma wpływ m.in. na wyprzedzanie i prędkość jazdy – pisze Prawo.pl. Serwis ocenił, że zdezorientowani są nie tylko kierowcy, ale i eksperci od ruchu drogowego, w tym policjanci.

Jak przypomniał Prawo.pl, nowe przepisy obowiązują od 21 września i są konsekwencją sierpniowej nowelizacji ustawy o Rządowym Funduszu Dróg i innych ustaw, w tym ustawy Prawo o ruchu drogowym. Nowela m.in. zmienia brzmienie wielu pojęć, wprowadziła nowy rodzaj przejścia dla pieszych – przejście sugerowane, czyli nieoznakowane miejsce umożliwiające przekraczanie jezdni, drogi dla rowerów i torowiska oraz nowe obowiązki pieszego przy przekraczaniu drogi dla rowerów.

CZYTAJ DALEJ

Papież: słuchanie i synodalność zakorzenione w życiu zakonnym

2022-09-26 15:19

[ TEMATY ]

Franciszek

Konferencja Episkopatu Polslki/Facebook

„Bądźcie znakiem prorockim szkoły Ewangelii, która jest drogą do zbawienia świata” – powiedział Papież do uczestniczek 23. Kapituły Generalnej Zgromadzenia Sióstr Tercjarek Kapucynek św. Rodziny. Franciszek zaznaczył, że to spotkanie podejmuje w sposób szczególny dwie idee: pokorne słuchanie i synodalność. Obie mają głębokie korzenie w życiu zakonnym.

Ojciec Święty zwrócił uwagę na głęboką i wewnętrzną ciszę niezbędną, aby faktycznie słuchać. Milczenie powinno być dzisiaj prorockim znakiem wyrażającym się w odejściu od hałasu i zgiełku świata. Jedynie wtedy będzie możliwe rozpoznawanie i rozróżnianie sygnałów, jakie do nas docierają. Żadna nuta nie będzie zbyt wysoka ani zbyt niska, żaden dźwięk nie będzie wrzaskliwy dla naszych uszu, jeśli znajdzie harmonię, którą może mu dać tylko nasze milczenie. Papież zwrócił uwagę na pokusę, jaką stanowi nadmierne przywiązanie do własnej melodii prowadzące do odrzucania wszystkiego, co nie pozostaje z nią zgodne. Dochodzi wówczas do osądzania innych i stawiania się na miejscu Boga. Jest to wyrazem wielkiej pychy, której należy przeciwstawić pokorę prorockiego milczenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję