Reklama

Niedziela Rzeszowska

Wdzięczność za Boże dary

W kolegiacie odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wierni modlili się i dziękowali za tegoroczne plony.

Niedziela rzeszowska 35/2020, str. II

[ TEMATY ]

dożynki

dziękczynienie

Urząd Gminy Szebnie

Msza św. dziękczynna

Msza św. dziękczynna

W tym roku uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, potocznie zwana świętem Matki Boskiej Zielnej, zbiegła się w parafii z dożynkami gminnymi. Centralnym punktem była Msza św. w kościele pw. św. Marcina w Szebniach. W asyście ksiedza proboszcza Henryka Magudy przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. prał. Wacław Rybka.

Reklama

Po Mszy św. uczestnicy udali się na plac dożynkowy przy Domu Ludowym w Niepli, gdzie zaprezentowało się 14 delegacji wieńcowych. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: senator Alicja Zając, wicestarosta jasielski Stanisław Pankiewicz, radna powiatu jasielskiego Bożena Macek-Lubaś, radni gminy Szebnie, a także sołtysi poszczególnych wsi. Zaszczytną funkcję starostów pełnili: Aleksandra Kosztyła i Marian Macek.

Dożynki to święto ludowe – czas radości, odpoczynku i refleksji. A myśleć było o czym, bo rolnikom i wszystkim mieszkańcom gminy Szebnie życie i pracę utrudniał w tym roku nie tylko koronawirus, ale także powódź i gradobicia. Dożynki to jednak przede wszystkim dziękczynienie, bo człowiek ma zawsze za co dziękować Panu Bogu.

2020-08-25 13:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W każdym położeniu dziękujmy

[ TEMATY ]

modlitwa

dziękczynienie

©filipobr - stock.adobe.com

Analizując swoją modlitwę, warto się przyjrzeć proporcjom między modlitwą prośby a modlitwą dziękczynienia. Niestety, bardzo często to właśnie prośby dominują w naszej modlitwie codziennej. Tymczasem podstawową formą modlitwy powinno być dziękczynienie. Św. Paweł w swoich listach poucza nas, że mamy dziękować w „każdym położeniu”, i że to dziękczynienie jest „wolą Bożą”. Kiedy człowiek za coś dziękuje, chce powiedzieć drugiemu, że go bardzo potrzebuje, że w tej potrzebie z radością przyjmuje pomoc. Dziękczynienie jest cechą ludzi pokornych. Człowiek, który nie umie dziękować, żyje tak, jakby nikt nie był mu potrzebny i jakby wszystko mu się w życiu należało. Stąd brak modlitwy dziękczynienia może być znakiem naszej małej pokory i małej świadomości tego, że we wszystkim zależymy od Boga. Wolą Bożą jest, abyśmy dziękowali za otrzymane dary.

Zaprawdę godne to i sprawiedliwe

CZYTAJ DALEJ

Papież na pogrzeb „kucharza ubogich”: uczył chodzić drogą Ewangelii

2021-07-28 18:23

[ TEMATY ]

pogrzeb

Ewangelia

papież Franciszek

Msza św. pogrzebowa

Forum/Reuters/REMO CASILLI

„Uczył nas chodzić drogami Ewangelii. Jego miłość do ubogich, codzienne zaangażowanie i wielka hojność są zachęcającym świadectwem” – napisał Papież Franciszek w telegramie kondolencyjnym po śmierci Dino Impagliazzo, znanego w Rzymie „kucharza ubogich”.

Karmił codziennie ponad 300 osób między stołecznymi stacjami kolejowymi wraz z podążającymi za nim od lat wolontariuszami.

CZYTAJ DALEJ

Bp Śmigiel do policjantów: mamy ogromny szacunek dla waszego profesjonalizmu i poświęcenia

2021-07-29 10:35

[ TEMATY ]

policja

bp Wisław Śmigiel

Karol Porwich

„Mamy ogromny szacunek dla waszego profesjonalizmu i poświęcenia” – mówił bp Wiesław Śmigiel. Niebieskie uniformy policjantek i policjantów wypełniły mury katedry bydgoskiej. Wspólna modlitwa mundurowych była elementem obchodów tegorocznego Święta Policji.

Przybyłych funkcjonariuszy, na czele z komendantem wojewódzkim Policji generałem Piotrem Leciejewskim, wojewodę i samorządowców, poczty sztandarowe, powitał ks. prałat Stanisław Kotowski – wojewódzki kapelan stróżów prawa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję