Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Nietuzinkowy podarunek

15 września z okazji wspomnienia Matki Bożej Bolesnej pracownicy, wolontariusze oraz podopieczni Hospicjum św. Tomasza Apostoła przeżywali odpust.

Niedziela sosnowiecka 40/2020, str. III

[ TEMATY ]

hospicjum

samochód

Tomasz Kwiecień

Ks. Jan Szkoc poświęcił nowy hospicyjny samochód

Ks. Jan Szkoc poświęcił nowy hospicyjny samochód

Uroczystej Mszy św. w hospicyjnej kaplicy przewodniczył ks. Krzysztof Jabłoński, który zastępował nieobecnego kapelana, a w koncelebrze brał udział ks. prał. Jan Szkoc.

Po Eucharystii odpustowej i modlitwie przy relikwiach św. Jana Pawła II czekała niespodzianka – obrzęd poświęcenia nowego samochodu ofiarowanego przez ks. Szkoca.

Ks. Jan jest dla wspólnoty hospicyjnej osobą szczególnie zasłużoną. To on zainicjował powstanie grupy nieformalnej w parafii św. Tomasza, która dała początek hospicjum sosnowieckiemu. To on jest naszym przyjacielem wspierającym nas dobrym słowem i modlitwą. A teraz ten ogromny dar serca jest dopełnieniem jego stałej troski o rozwój idei opieki hospicyjnej. Jak mówi ks. Szkoc: – Filozofia hospicjum wniosła na powrót do medycyny wartości duchowe i religijne. Prawo do humanitarnego i duchowego wsparcia dotyczy każdej ludzkiej istoty i wszyscy musimy tego prawa bronić od poczęcia aż do ostatniego tchnienia. Celem hospicjum jest, aby chorzy odchodzili do domu Ojca na wzór św. Jana Pawła II, przygotowani i pogodzeni z wolą Bożą.

– Z roku na rok dokonujemy rozwoju, mamy nowe cele, szerszy zakres zadań i obowiązków, a co za tym idzie coraz więcej podopiecznych i coraz większe zaangażowanie pracowników oraz wolontariuszy, by zapewnić im należytą opiekę. Obecnie na oddziale stacjonarnym przebywa 23 chorych, a w ramach hospicjum domowego opiekujemy się blisko 140 osobami. Dodatkowo dochodzi jeszcze Dzienny Ośrodek, Klub Seniora, rehabilitacja oraz opieka środowiskowa dla osób nieonkologicznych. Podarowany przez ks. Jana samochód na pewno przyczyni się do jeszcze lepszego funkcjonowania naszej placówki. I za ten niezwykły dar oraz za pomoc, jaką otaczał nas na przestrzeni ponad 20 lat, składam mu serdeczne podziękowanie – powiedziała Małgorzata Czapla, prezes Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.

2020-09-30 11:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odbudowane papamobile z I pielgrzymki Jana Pawła II na XII Święcie Dziękczynienia

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Święto Dziękczynienia

samochód

Odbudowane na bazie odnalezionych oryginalnych części papamobile, którym poruszał się Jan Paweł II podczas swej pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny, stanęło w niedzielę przed Świątynią Opatrzności Bożej. Samochód można podziwiać, a nawet do niego wsiąść w ramach XII Święta Dziękczynienia, które odbywa się na Polach Wilanowskich.

Oryginalne białe papamobile zostało zbudowane w ekspresowym tempie przez pracowników PIMOT na bazie ciężarowego Stara 660. Po pielgrzymce auto zostało zdemontowane na polecenie ówczesnych władz.

CZYTAJ DALEJ

Tajemnice chwalebne

Niedziela zamojsko-lubaczowska 43/2003

[ TEMATY ]

różaniec

Karol Porwich/Niedziela

1. Tajemnica Zmartwychwstania Chrystusa

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne

2022-11-27 17:00

Marzena Cyfert

Koncert finałowy kończący Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne przy parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu

Koncert finałowy kończący Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne przy parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu

Przy parafii św. Karola Boromeusza zakończyły się Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne połączone z rekolekcjami. Ich zwieńczeniem była uroczysta Eucharystia i koncert pieśni adwentowych w wykonaniu chóru utworzonego przez uczestników warsztatów.

Organizatorem warsztatów było Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne. Poprowadzili je znani w kręgach katolickich muzycy: Katarzyna Młynarska z Opola, Urszula Rogala z Warszawy, Marcin Wasilewski-Kruk z Krakowa i o. Dawid Kusz, dominikanin z Krakowa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję