Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Abp Dzięga: rozważamy tajemnicę miłości

Niech twoja radość i moc życia odnowionego w Chrystusie staje się siłą twojej rodziny. Niech się staje siłą i podstawą twojej nadziei na bliskość serc, na które czekasz. Niech się też staje podstawą siły całego naszego narodu i siły naszego pokolenia we współczesnym, niełatwym świecie - życzy abp Andrzej Dzięga.

[ TEMATY ]

abp Andrzej Dzięga

ARCHIWUM KOŚCIOŁA NAD ODRĄ I BAŁTYKIEM

Metropolita szczecińsko-kamieński podkreśla, że drogi paschalne, które przeszliśmy liturgiami Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku, Wielkiej Soboty i Wielkiej Nocy poprowadziły nas po drogach tajemnicy grzechu i tajemnicy zbawienia. - To drogi, w które musi wejść każdy człowiek osobiście. To drogi, w które wchodzi każda rodzina, każda mała wspólnota, cały naród, świat. To drogi życia, nadziei, prawdy, zwycięstwa miłości - zaznacza abp Dzięga.

Wpatrzeni w Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego, który mówi o sobie "Jestem królem, ale królestwo moje nie jest z tego świata, ale również dla tego świata" - rozważamy tajemnicę miłości - podkreśla hierarcha. - To miłość, która odrzucana w kolejnych pokoleniach staje się kamieniem węgielnym, na którym jest budowana nowa cywilizacja miłości, nowa nadzieja świata, jedyna nadzieja świata - dodaje.

Dalej metropolita szczecińsko-kamieński przywołuje świadectwa kolejnych papieży. - Na te drogi wołał nas Jan Paweł II, mówiąc o cywilizacji miłości. Po tych drogach prowadził nas Benedykt XVI, mówiąc o Jezusie Chrystusie, jedynym Zbawicielu człowieka i świata. Na te drogi prowadzi nas dziś papież Franciszek, również zapowiadając spotkanie na drogach miłosierdzia i spotkanie na polskiej ziemi w Krakowie z młodzieżą całego świata w Roku Świętym Miłosierdzia. Dla nas to będzie dodatkowe odnowienie niepowtarzalnej duchowej, dziejowej więzi z Jezusem Chrystusem Zmartwychwstałym, która zaczęła się 1050 lat temu i w naszym czasie ożywa na nowo - zauważa abp Dzięga.

2015-04-05 15:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Droga Bożej Prawdy przeciwko pogańskiemu bezbożnictwu - list pasterski abp Dzięgi

[ TEMATY ]

Szczecin

abp Andrzej Dzięga

Redaktor01/pl.wikipedia.org

Obserwując obecne zmaganie kulturowe, w ostatnich kilkunastu latach szczególnie intensywne w Polsce, a w ostatnich miesiącach jeszcze nasilające się na polskiej ziemi, widzimy, że nie jest to zwykłe przeciwstawienie społeczno-politycznych poglądów tzw. lewicowych i prawicowych, ale że jest to radykalne przeciwstawienie: Droga Bożej Prawdy przeciwko drodze zwykłego, pogańskiego bezbożnictwa - pisze w liście do wiernych abp Andrzej Dzięga.

Metropolita szczecińsko-kamieński skierował obszerne Słowo do odczytania na niedzielnych Mszach świętych w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

CZYTAJ DALEJ

Sąd Okręgowy w Warszawie zasądził 1,5 mln zł zadośćuczynienia dla syna rtm. Pileckiego za krzywdy doznane przez ojca

2023-02-08 13:36

[ TEMATY ]

Pilecki

ipn.gov.pl

Rotmistrz Witold Pilecki

Rotmistrz Witold Pilecki

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał w środę wyrok w sprawie zadośćuczynienia dla syna rtm. Pileckiego. Sąd przyznał mu 1,5 mln zł.

Wniosek w tej sprawie wpłynął do sądu rok temu. Andrzej Pilecki, syn rotmistrza Witolda Pileckiego, wystąpił o kwotę 26 mln zł zadośćuczynienia i odszkodowania od Skarbu Państwa za krzywdę doznaną przez jego ojca. Proces w tej sprawie ruszył przed Sądem Okręgowym w Warszawie w listopadzie 2022 r.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś przy grobie św. Jana Pawła II: nie chodzi o to, że istniejemy, mamy istnieć dla kogoś!

2023-02-09 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Dzisiaj Pan Bóg stwarza każdego z nas. To nie oznacza tylko tego, że obudziliśmy się, że istniejemy i mamy w sobie tętno, tylko oznacza to, że Bóg nam dzisiaj zadaje nam ludzi, których mamy kochać. Dopiero wtedy proces stwarzania człowieka jest dokończony, kiedy Bóg przyprowadza człowiekowi drugą osobę, konkretną osobę do miłości. Nie chodzi o to, że istniejemy, ale że mamy istnieć dla kogoś! – podkreślił duchowny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję