Reklama

Niedziela Wrocławska

Wielka Pokuta mężczyzn

W Środę Popielcową rozpoczyna się 40-dniowa pokuta mężczyzn. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą nawrócić się do Boga.

Niedziela wrocławska 7/2021, str. I

[ TEMATY ]

modlitwa i pokuta

YouTube/pokuta-live

Katecheza ks. Jerzego Morańskiego wprowadzająca w pokutę mężczyzn 2021

Katecheza ks. Jerzego Morańskiego wprowadzająca w pokutę mężczyzn 2021

Wydarzenie objął swoim patronatem bp Andrzej Siemieniewski oraz ks. Milton Zonta, przełożony generalny salwatorianów. Jak twierdzą organizatorzy, jest pilna potrzeba, aby uniżyć się przed Bogiem, zmieniając wpierw swoje myślenie. – Mamy za co pokutować, wszyscy widzimy bałagan na tym świecie i my się z nim nie zgadzamy. Widzimy zło, które dotyka nas i innych, i zdajemy sobie sprawę, że jest to owoc naszego grzechu. Dlatego koniecznie musimy wrócić do tego ładu i harmonii z Panem Bogiem i samym sobą – argumentuje ks. Jerzy Morański, rekolekcjonista, współorganizator akcji.

Reklama

Mężczyzna odpowiada za porządek na Ziemi. Ta prawda wypływa bezpośrednio z ogrodu Eden, gdzie Adam dostał zadanie, aby troszczyć się i pielęgnować to, co Bóg mu ofiarował. Było to pierwsze powołanie do pracy. Później pojawiło się powołanie do obrony ogrodu, czyli walki, ale nie fizycznej tylko duchowej. Od pierwszych chwil istnienia tego świata Szatan już próbował kusić pierwszego człowieka.

Kiedy mówimy o bałaganie na tym świecie, o złu, o marszach kobiet, uważamy, że odpowiedzialność za to w dużej mierze spoczywa na współczesnych Adamach.

Podziel się cytatem

Odpowiedzialność jest sprawą kluczową w funkcjonowaniu mężczyzny. – Kiedy pada hasło „aborcja”, w większości myślimy o kobiecie, która popada w grzech. Jeżeli jest ona zdrowa i normalnie funkcjonuje, to pewnie by tego nie zrobiła, gdyby miała wsparcie Adama. Adama męża, Adama ojca, który mógłby powiedzieć: nie martw się, wszystko będzie dobrze. Kiedy mówimy o bałaganie na tym świecie, o złu, o marszach kobiet, które są pogubione, uważamy, że odpowiedzialność za to w dużej mierze spoczywa na współczesnych Adamach. Dlatego zachęcamy mężczyzn, którzy podejmą pokutę, żeby prosili żony, matki czy córki o wsparcie – apeluje ks. Morański.

Osoba, która będzie chciała dołączyć do tego dzieła, musi trwać w łasce uświęcającej i codziennie poświęcać czas na modlitwę. Organizatorzy zachęcają, aby prosić Ducha Świętego o to, aby rozjaśnił zakamarki serca i wskazał grzechy ukryte głęboko w sercu. Przedstawiają też zasady tej 40-dniowej pokuty. Każdy dzień zaczyna się intencją wynagrodzenia Bogu za grzechy. Mężczyźni przyjmują bez buntu i odwetu cierpienia i przykrości, które mogą ich spotkać każdego dnia. Nie piją w tym czasie alkoholu. Rezygnują z jednej dobrej, zasłużonej przyjemności w dniu, aby uzyskany w ten sposób czas ofiarować rodzinie. Podejmują dodatkowe wyrzeczenie i wspierają materialnie potrzebujących. Więcej szczegółów dotyczących 40-dniowej pokuty mężczyzn można znaleźć na stronie internetowej www.pokuta.live.

2021-02-10 08:10

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Różaniec do Granic Nieba: „Zło dobrem zwyciężaj”

[ TEMATY ]

Częstochowa

Różaniec do granic

modlitwa i pokuta

Beata Pieczykura/Niedziela

Od jutra do 8 listopada w ramach Różańca do Granic Nieba modlitwę połączoną z przyjęciem dziecka nienarodzonego do rodziny oraz pokutę podejmuje również parafia św. Wojciecha BM w Częstochowie. W dniach 2-8 listopada w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu wspólna modlitwa o godz. 10.

Modlitwa ma powstrzymać zło i wymazać skutki grzechów, przebłagać za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzić cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone, by ratować Polskę i świat przed konsekwencjami grzechów.

CZYTAJ DALEJ

Bp Przybylski do sióstr nazaretanek: tylko miłość wszystko wyjaśnia

2021-07-31 17:04

[ TEMATY ]

bp Andrzej Przybylski

nazaretanki

profesja zakonna

Ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

Jak to jest, że trzy młode, ładne, zdrowe, sprytne i mające przed sobą masę perspektyw dziewczyny nagle to wszystko rzucają i idą w rzeczywistość, która zupełnie nie przystaje do pędu tego świata? Tylko miłość to wszystko wyjaśnia – mówił w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Częstochowie bp Andrzej Przybylski, który przewodniczył 31 lipca uroczystościom złożenia pierwszych ślubów zakonnych przez trzy siostry ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

Swoje pierwsze śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożyły: s. Klara Krawczyk, s. Karmela Baryła i s. Izabela Ciuk.

CZYTAJ DALEJ

Powstanie Warszawskie. „To nie była tylko walka” - wspomnienia łączniczki

2021-08-01 11:22

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

Anna Przewoźnik

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska. Do powstania poszła mając lat 16. Dziś jest ostatnią mieszkającą w Częstochowie uczestniczką Powstania Warszawskiego. Mimo swoich 93 lat doskonale pamięta tamte dni. Jej wojenny życiorys jest podobny wielu nastolatkom z pierwszego pokolenia II Rzeczpospolitej, wychowanych w patriotycznych rodzinach wspieranych przez szkołę. Rzetelna edukacja i miłość ojczyzny dała im siłę, by z determinacją bronili jej niepodległości. Bogumiła Kulik, choć urodzona w Poznaniu, dzieciństwo i młodość spędziła na warszawskiej starówce. Od 1946 r. jest mieszkanką Częstochowy.

Rodzina

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję