Reklama

Polska

Stolica Apostolska – gość honorowy tegorocznych Targów Wydawców Katolickich

Stolica Apostolska jest gościem honorowym rozpoczętych dzisiaj XXI Targów Wydawców Katolickich. Na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie stanął duży, przestronny namiot, w którego wnętrzu, na tle wykonanej z tworzyw sztucznych, pokrytych książkami, makiety bazyliki św. Piotra, znalazł się Salon Stolicy Apostolskiej. Składa się nań kilkanaście instytucji i wydawnictw watykańskich.

[ TEMATY ]

targi

Artur Stelmasiak

Ponad 70 proc. ekspozycji o łącznej powierzchni 500 metrów kwadratowych zajmują książki wydawane przez Watykańską Księgarnię Wydawniczą (Libreria Editrice Vaticana – LEV), której nakładem ukazuje się ok. 3,6 tys. tytułów rocznie. Inne oficyny, wystawiające swe pozycje na Targach, to m.in. Biblioteka Watykańska, Muzea Watykańskie, Papieska Komisja Archeologii Świętej, Radio Watykańskie, Tajne Archiwum Watykańskie oraz Papieskie Akademie – Nauk i Teologiczna.

Wystawcy zza Spiżowej Bramy przygotowali szereg cennych eksponatów, w tym piękny album-księga o św. Janie Pawle II, ilustrowany nie zdjęciami, ale rysunkami, ukazującymi różne strony i dokonania jego pontyfikatu. Księga jest dużego formatu z dużymi czcionkami i stanowi prawdziwą perłę wydawniczą. Inną atrakcją Salonu Stolicy Apostolskiej jest fragment rękopisu „Boskiej Komedii” Dantego.

Z podwójnej okazji – otwarcia Targów i wspomnianej rozszerzonej obecności na nich Stolicy Apostolskiej – do Warszawy przybył przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury kard. Gianfranco Ravasi, który wygłosił odczyt nt. szans i zagrożeń płynących ze strony mediów w dzisiejszym świecie.

Reklama

Ponadto w ramach prezentacji Stolicy Świętej na Targach w Warszawie wystąpi z dwoma koncertami słynny Papieski Chór Kaplicy Sykstyńskiej, który na co dzień uświetnia swoim mistrzostwem uroczystości pod przewodnictwem Ojca Świętego w Watykanie.

XXI Targi Wydawców Katolickich potrwają do niedzieli 19 kwietnia.

2015-04-16 21:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: XXIV Targi Wydawców Katolickich

[ TEMATY ]

targi

Artur Stelmasiak

Do jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Roku św. Stanisława Kostki nawiązywać będą XXIV Targi Wydawców Katolickich, które odbędą się od 12 do 15 kwietnia w Arkadach Kubickiego i na Zamku Królewskim w Warszawie. W imprezie wydawniczej co roku bierze udział ponad 150 wydawców prezentujących blisko 10 tys. tytułów a także liczne rzesze warszawiaków i przyjezdnych.

Tegoroczne Targi odbywać się będą w tradycyjnym terminie, czyli przed drugą niedzielą po Wielkanocy. "Naszą imprezą, Targami – Świętem Dobrej Książki – pragniemy włączyć się w realizację hasła roku duszpasterskiego 'Duch, który umacnia miłość', a także w jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości" - informuje ks. Roman Szpakowski, dyrektor Targów Wydawców Katolickich.

CZYTAJ DALEJ

Siostra Dolores Zok: Kryzys powołań przynagla nas do świadczenia życiem

2023-02-02 16:43

[ TEMATY ]

Dzień Życia Konsekrowanego

Family News Service

Siostra Dolores Zok

Siostra Dolores Zok

Kryzys powołań przynagla nas, aby ewangelizować i świadczyć o Jezusie. Wiele osób chce żyć bliżej Boga, dlatego szuka prawdziwych świadków Chrystusa. Sami chcą takimi być – mówi Family News Service przewodnicząca Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych s. Dolores Zok SSpS. Obecnie w Polsce pracuje 16 400 sióstr zakonnych w 105 zgromadzeniach. 2 lutego w Kościele katolickim obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Co przyciąga młode kobiety do wstąpienia do zakonu? Przede wszystkim potrzeba spotkania Boga. „W tej chwili w mojej wspólnocie, w Zgromadzeniu Misyjnym Służebnic Ducha Świętego, mamy dwie młode postulantki. Jedna jest prawniczką, ma 30 lat. Druga zaś jest po stosunkach międzynarodowych. Chcą żyć bliżej Boga, chcą o Nim świadczyć, chcą wyjechać na misje do najbiedniejszych krajów świata” – podkreśliła s. Zok. „Dzisiejszy młody człowiek szuka prawdziwych świadków Chrystusa i sam chce takim być” – dodała.

CZYTAJ DALEJ

Posłani głosić Dobrą Nowinę

2023-02-03 12:43

Magdalena Lewandowska

Wyznanie wiary odśpiewali członkowie 1. Wspólnoty Neokatechumenalnej

Wyznanie wiary odśpiewali członkowie 1. Wspólnoty Neokatechumenalnej

W parafii św. Augustyna we Wrocławiu, prowadzonej przez kapucynów, bp Maciej Małyga przewodniczył liturgii rozesłania członków 3. Wspólnoty Neokatechumenalnej.

Zostali posłani, by w sposób szczególny głosić po domach, rodzinach i w pracy Dobrą Nowinę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję