Reklama

Watykan, 29 marca 2021 r.

Apostolskie błogosławieństwo papieża Franciszka dla Redakcji Tygodnika Niedziela

Jego Ekscelencja Ks. Abp Wacław Depo, Arcybiskup Metropolita Częstochowski

Niedziela Ogólnopolska 16/2021, str. 3

Ekscelencjo, Czcigodny Księże Arcybiskupie,

Ojciec Święty Franciszek bardzo dziękuje za nadesłaną informację o 95. rocznicy działalności Tygodnika Katolickiego Niedziela, powołanego do istnienia przez biskupa częstochowskiego Teodora Kubinę, w dniu 4 kwietnia 1926 r., w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej okazji przesyła Redakcji Czasopisma, Pracownikom, Wolontariuszom oraz Czytelnikom słowa duchowej łączności i serdeczne pozdrowienie. Dziękuje wszystkim za dar modlitwy zanoszonej w intencjach Jego papieskiej posługi.

Reklama

Wraz z Archidiecezją Częstochowską i Kościołem w Polsce, Jego Świątobliwość dziękuje Bogu za posługę Niedzieli, która od wielu lat przekazuje wierzącym Dobrą Nowinę o Chrystusie, informuje o nowych dokumentach Kościoła i jego działalności w kraju i w świecie, upowszechnia materiały dotyczące tradycji wiary, spraw ojczyźnianych i kultury katolickiej. Jest to ważna misja, która wspiera Czytelników w ich formacji osobowej, intelektualnej i duchowej oraz w umiejętności angażowania się na rzecz Kościoła i społeczeństwa. Zadanie to, na przestrzeni minionych lat, podejmowały i nadal podejmują kolejne zespoły redakcyjne. Pod ich adresem Ojciec Święty kieruje szczególne słowa uznania i wdzięczności. Tym, którzy dzisiaj prowadzą Tygodnik, życzy, by byli autentycznymi świadkami wiary, Chrystusa, Ewangelii i Kościoła.

Dziękując Bogu w modlitwie za minione lata działalności Niedzieli, Następca Świętego Piotra życzy całej Wspólnocie Tygodnika mocnego zapału, ciekawych pomysłów i kontynuacji zainicjowanych już działań, zwłaszcza pomyślnego rozwoju sfery multimedialnej, internetu, studia radiowego, studia telewizyjnego oraz wydawnictwa. Wyraża nadzieję, że Ewangelia i głos Kościoła jeszcze skuteczniej będą docierały poprzez Tygodnik, mający dzisiaj charakter ogólnopolski, do wiernych, zdanych współcześnie na konfrontację z szybko zmieniającymi się trendami kultury, z laicką wizją człowieka, sekularyzacją, chaosem medialnym i informacjami o prześladowaniach Kościoła w wielu miejscach świata. Niech ten głos dociera także do ludzi przeżywających życiowe trudności, zranienia i samotność.

Z okazji 95. rocznicy istnienia Niedzieli, obchodzonej w Roku Świętego Józefa, Redakcję Tygodnika, Pracowników, Wolontariuszy i Czytelników Czasopisma, Jego Świątobliwość zawierza w modlitwie Jasnogórskiej Królowej Polski i Opiekunowi Świętej Rodziny. Z serca udziela wszystkim Apostolskiego Błogosławieństwa.

Z Chrystusowym pozdrowieniem.

2021-04-14 07:27

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zaprośmy Jezusa w nasze krzyże

2021-09-20 12:12

[ TEMATY ]

krzyż

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

- Krzyż Jezusa jest objawieniem prawdy o Bogu, który chce być z nami w każdej sytuacji, także w najcięższym położeniu - mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył diecezjalnym uroczystościom Podwyższenia Krzyża Świętego na najwyższym wzniesieniu Wielkopolski na Kobylej Górze, zwanej Górą Krzyża.

Po wielu miesiącach zmagań z doświadczeniem pandemii wierni diecezji kaliskiej zgromadzili się przy Krzyżu Jubileuszowym, aby błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie pandemii oraz wszelkiego zła, które dotknęło całą ludzkość.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

„Cud św. Januarego”: krew przechowywana w ampułce ponownie się upłynniła

2021-09-21 08:37

[ TEMATY ]

św. January

cud św. Januarego

twitter.com/Chiesadinapoli

W niedzielę krew patrona Neapolu, przechowywana w ampułce w katedrze w tym mieście, ponownie się upłynniła. „Cud św. Januarego” został ogłoszony przez metropolitę abp. Domenico Battaglię.

Kościół katolicki obchodzi 19 września wspomnienie św. Januarego. Od kilkuset lat tego właśnie dnia krew patrona Neapolu upłynnia się. Tak też stało się i tym razem. Abp Domenico Battaglia wyjął w niedzielę ampułkę z relikwiarza przechowywanego w Królewskiej Kaplicy Skarbu św. Januarego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję