Reklama

Niedziela Częstochowska

Misja ewangelizacyjna w Częstochowie

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Tymoteusz Pyda

W niedzielę, 19 kwietnia br., członkowie częstochowskich wspólnot neokatechumenalnych wyszli na Promenadę Niemena, aby ogłosić światu radosną nowinę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Około 70 osób ze wspólnot oraz wielu przechodniów mogło wspólnie posłuchać Słowa Bożego, pomodlić się, śpiewać, a także tańczyć. Była głoszona katecheza pt. "Kim jest Bóg dla Ciebie?", bracia i siostry dawali swoje świadectwa, nierzadko bardzo dramatyczne i przejmujące, jak uratował ich Jezus. Przechodzący ludzie mieli okazję do rozmowy na temat ich wiary, mogli próbować odpowiedzieć na pytanie zawarte w temacie dnia, ale przede wszystkim mogli dowiedzieć się, że jest Ktoś, kto ich bardzo kocha i szaleńczo za nimi tęskni, że Bóg w Chrystusie przychodzi z niewyobrażalnym miłosierdziem i chce się nim dzielić z każdym człowiekiem.

Na zakończenie była odczytana Ewangelia o uzdrowieniu chromego oraz uroczyste błogosławieństwo wszystkich zebranych. Podobne spotkania w tym samym miejscu odbędą się jeszcze przez trzy kolejne niedziele, 26 kwietnia oraz 3 i 10 maja.

2015-04-20 19:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ewangelizacja na Przegibku

Choć hasłem drugiej soboty w ramach ewangelizacji beskidzkich szczytów było Chrystusowe błogosławieństwo dotyczące smucących się, to jednak na Przegibku w Beskidzie Żywieckim 13 lipca wcale smutno nie było...

Drugie z ośmiu ewangelizacyjnych spotkań zaplanowanych na wakacyjne soboty rozpoczęło się w Rycerce Górnej. Stamtąd na szczyt Przegibka wyruszyła zielonym szlakiem blisko 200-osobowa grupa turystów-ewangelizatorów. Uczestnicy nieśli banery z hasłem spotkania: „Błogosławieni, którzy się smucą”.

CZYTAJ DALEJ

Bądź radosny, jest Bosko!

2023-01-29 18:23

Homilię wygłosił ks. Michał Piechota

31 stycznia obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko, a zarazem jedno z dwóch najważniejszych świąt salezjańskich. Aby umożliwić większej liczbie wiernych udział w uroczystości, parafia św. Michała Archanioła na Ołbinie obchodzi ją już dzisiaj.

Eucharystii dla dzieci przewodniczył ks. Michał Piechota, salezjanin. W homilii przypomniał historię życia i powołania założyciela salezjanów. Jan Bosko urodził się w 1815 r. w biednej rodzinie, na terenie północnych Włoch, w małej wiosce niedaleko Turynu. – Od samego początku jako dziecko wykazywał pewne cechy, które go wyróżniały spośród innych: dobroć, wrażliwość na drugiego człowieka, chęć przyprowadzania innych do Pana Boga. Był bardzo dobrym organizatorem, zdolnym dzieckiem, próbował czegoś uczyć swoich kolegów, zachęcał do wspólnej zabawy, chciał być pozytywnym przykładem i wzorem dla innych – tłumaczył ks. Michał.
Kiedy Jan dorósł, usłyszał w sercu wołanie Pana Boga, by pójść do seminarium. Wstąpił do seminarium diecezjalnego a kiedy je ukończył, zaczął się zastanawiać co do swojej przyszłej pracy. Dostawał różne propozycje, ale odkrywając w sobie wrażliwość na biednych, słabych i pokrzywdzonych skierował swoje działania do chłopców odrzuconych przez społeczeństwo turyńskie. Byli to chłopcy pochodzący z biednych rodzin, którzy pracowali na swoje utrzymanie, ale byli oszukiwani przez swoich pracodawców. Ci chłopcy, gdy próbowali wyegzekwować to, co im się należało, byli traktowani jako młodociani przestępcy. Nieraz też bieda zmuszała ich do kradzieży.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: obradowała Komisja Duchowieństwa KEP

2023-01-30 19:20

[ TEMATY ]

Konferencja Episkopatu Polski

Karol Porwich/Niedziela

Redakcja listu do kapłanów na Wielki Czwartek oraz kolejne etapy wdrażania Ratio institutionis sacerdotalis pro Polonia, czyli dokumentu dotyczącego zasad formacji kapłanów w Polsce, były głównymi tematami obrad Komisji Duchowieństwa KEP. Spotkanie odbyło się dziś w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka.

Jak powiedział Przewodniczący Komisji Duchowieństwa KEP, styczniowe posiedzenie Komisji tradycyjnie związane było przede wszystkim z redakcją dorocznego listu do kapłanów na Wielki Czwartek. Jego projekt został dziś przyjęty przez Komisję i zostanie przesłany wszystkim biskupom, a następnie przedstawiony do zatwierdzenia podczas najbliższego zebrania plenarnego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję