Reklama

Pójdźmy za Matką nadziei

Jak przemienić świat modlitwą? Wiedzą o tym doskonale członkowie Żywego Różańca.

Już po raz dziewiąty moderatorzy, członkowie i zelatorzy róż spotkają się na Jasnej Górze w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Spotkanie odbędzie się w dniach 4-5 czerwca pod hasłem: „Z Maryją, Matką nadziei”. Pielgrzymka „jest nie tylko czasem modlitwy, ale także okazją, by doświadczyć wspólnoty tych, którzy jednym dziesiątkiem Różańca codziennie przemieniają świat” – czytamy w komunikacie na stronie internetowej diecezji warszawsko-praskiej.

Pielgrzymka rozpocznie się w piątek 4 czerwca Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu, po którym odbędzie się modlitewne czuwanie i będzie sprawowana Eucharystia. Sobotnie uroczystości będą przebiegać przed szczytem jasnogórskim. Słowo do zgromadzonych wygłosi krajowy moderator Żywego Różańca ks. Jacek Gancarek. Tego dnia nie zabraknie konferencji i modlitwy różańcowej. Pielgrzymkę ubogacą program słowno-muzyczny i świadectwa o Żywym Różańcu. Spotkanie zakończy się Mszą św. o godz. 12.00 – przewodniczyć będzie i homilię wygłosi bp Andrzej Przybylski.

Reklama

Na pielgrzymce zostanie zainaugurowany czwarty rok Wielkiej Nowenny Różańcowej; rozważany będzie temat: „Różaniec modlitwą o zbawienie innych”.

„Bądź z nami na Jasnej Górze, tu od wieków dzieją się cuda” – czytamy w zaproszeniu. Zachęcając do udziału we wspólnej modlitwie i refleksji, organizatorzy przypominają o przestrzeganiu obostrzeń sanitarnych: dystansie, dezynfekcji i maseczkach.

Żywy Różaniec to wspólnota założona przez służebnicę Bożą Paulinę Jaricot w 1826 r. W Polsce praktyka kół różańcowych upowszechniła się pod koniec XIX wieku. Obecnie róże działają niemal w każdej parafii w kraju, należy do nich ponad 2 mln wiernych. Do róż może dołączyć każdy, kto chce modlitwą wypraszać Boże łaski dla świata, a pielgrzymka jest do tego znakomitą okazją.

2021-05-26 08:01

Ocena: +5 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Znak obecności Pana

2021-07-20 10:22

Niedziela Ogólnopolska 30/2021, str. IV

[ TEMATY ]

homilia

Adobe Stock

Słowo, które Pan daje nam na 17. niedzielę w ciągu roku, rozpoczyna się sceną zaczerpniętą z religijności Izraela Starego Testamentu. Nieznany z imienia człowiek z Baal-Szalisza przynosi prorokowi Elizeuszowi chleb z pierwocin tamtego roku: „dwadzieścia chlebów jęczmiennych i świeże zboże w worku”. Gdyby nie to, że chodzi o chleb pierwocinowy, można by przyjąć, że to tylko prezent złożony w celu zaspokojenia głodu. Bliższe wyjaśnienie sensu tego czynu podaje nam Katechizm Kościoła Katolickiego, przypominając, że w Starym Przymierzu taki dar ofiarowywano na znak wdzięczności wobec Stwórcy. W kontekście Wyjścia z Egiptu ten czyn otrzymał również nowe znaczenie: niekwaszony chleb, który Izraelici spożywają co roku w święto Paschy, upamiętnia pośpiech wyzwalającego wyjścia z Egiptu (por. n. 1334).

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

2021-07-19 13:43

[ TEMATY ]

trydencka

Msza trydencka

Karol Porwich

Co ceniony benedyktyn o. Leon Knabit sądzi o dwóch formach odprawiania Mszy św. tzw. trydenckiej, czyli przedsoborowej i nowej, czyli posoborowej?

Msza św. do Soboru Watykańskiego II była odprawiana w rycie tak zwanym rzymskim klasycznym. Ale to nie był jedyny ryt, o tym warto pamiętać, był ryt dominikański, ryt mozarabski, Kościoły wschodnie miały swój ryt i dbano o to, by było zachowane to, co jest istotne: mianowicie liturgia czytań, liturgia… to się rozmaicie nazywało: liturgia katechumenów itd.

CZYTAJ DALEJ

Papież zachęca do spotkań dziadków z wnukami

2021-07-24 16:27

[ TEMATY ]

wnuczka

dziadkowie

papież Franciszek

vatichnnwes.va

Jutro w całym Kościele po raz pierwszy będziemy obchodzić ustanowiony przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Motywując swą decyzję Ojciec Święty podkreślił, że zbyt często zapomina się o tych osobach, które strzegą naszych korzeni, są ogniwem łączącym różne pokolenia i przekazują młodym doświadczenia życia i wiary.

Papież zachęcił też, by nie tylko w tym dniu, dziadkowie spotykali się z wnukami. „Dziadkowie, stając przed wnukami, będą marzyli, a młodzi, czerpiąc siłę od nich, będą szli naprzód” – podkreślił Franciszek.

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję