Reklama

Niedziela Sandomierska

Dobrem zło zwyciężać

Pod takim hasłem Zespół Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim wziął udział w Międzynarodowym Projekcie „Pokaż mi najpiękniejsze miejsca w kraju”.

Niedziela sandomierska 27/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

konkurs plastyczny

Archiwum szkoły

Niektórzy uczestnicy projekt

Niektórzy uczestnicy projekt

Uczniowie wzięli udział wydarzeniu: „Show me the most beautiful places in your country” w języku angielskim, którego organizatorem była „baranowska placówka”. Konkurs narodził się z potrzeby serca, aby w czasie epidemii dać uczniom możliwość „podróżowania” bez wychodzenia z domu. Projekt miał również na celu wykorzystanie umiejętności językowych uczniów w praktyce, nabycie wiedzy z zakresu kultury i geografii krajów biorących udział w tym przedsięwzięciu oraz wsparcie motywacji do nauki języka angielskiego.

W wydarzeniu uczestniczyło 8 krajów: Polska, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Litwa, Bośnia i Hercegowina, Niemcy oraz Turcja. Uczniowie z poszczególnych krajów w ramach projektu edukacyjnego, oczywiście przy wsparciu nauczycieli od języków, realizowali kolejne zadania. Na początku mieli stworzyć logo projektu, następnie nagrać krótki film o swojej miejscowości z komentarzem w języku angielskim. Wartym podkreślenia jest również to, że w całości projektu nie zabrakło miejsca na aktywną pracę młodzieży.

Uczniowie tworzyli wypowiedzi pisemne i ustne o najpiękniejszych miejscach w swoich krajach, a następnie prezentowali je koleżankom i kolegom w formie prezentacji papierowych oraz PowerPoint. Ważne miejsce w projekcie zajmowała również przestrzeń internetowa TwinSpace na platformie międzyszkolnej współpracy międzynarodowej eTwinning. Na specjalnie stworzonej stronie publikowane były prace ze wszystkich krajów. Każdy uczeń biorący udział w projekcie mógł również „szlifować” swój język angielski, ponieważ każdy zalogowany mógł swobodnie kontaktować się z innymi osobami uczestniczącymi w przedsięwzięciu.

Reklama

Jak podkreślali nauczyciele koordynujący projekt, w cyklicznych spotkaniach on-line wszyscy wymieniali się spostrzeżeniami, omawiali bieżącą organizację pracy oraz planowali kolejne wspólne projekty. Na zakończenie odbyło się spotkanie on-line z uczniami z poszczególnych krajów oraz międzynarodowy konkurs wiedzy on-line w aplikacji Kahoot. Koordynatorzy podkreślają również, że projekt przyniósł wiele korzyści zarówno uczniom, jak i szkole.

– Uczniowie mieli możliwość wykorzystania umiejętności językowych w rozmowie z rówieśnikami z innych krajów oraz poznania najpiękniejszych zakątków Europy. Natomiast Zespół Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim stał się częścią międzynarodowej społeczności szkolnej, a nawiązane kontakty pozwolą na rozwój szkoły w przyszłości. Przede wszystkim jednak był dla uczniów lekcją, że maksyma: „Dobrem zło zwyciężać” oznacza, że z każdej, nawet trudnej sytuacji, jest wyjście i tylko od nas zależy, jak wykorzystamy dany nam przez Boga czas tu na Ziemi – podkreślali koordynatorzy.

2021-06-29 13:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

ZAWSZE AKTUALNY KONKURS

[ TEMATY ]

konkurs plastyczny

konkurs literacki

Dąbrowa Górnicza

diecezja sosnowiecka

grzechy główne

pkz

Archiwum

Fragment grafiki z plakatu konkursowego

Fragment grafiki z plakatu konkursowego

Do historii przeszła XII edycja konkursu „Siedem Grzechów Głównych”, którego organizatorem był Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej przy udziale Bazyliki NMP Królowej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Brata Alberta w Dąbrowie Górniczej.

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza

2022-11-28 14:49

[ TEMATY ]

Biblia

"Od Abrahama do Jezusa" to seria krótkich filmików, w których bp Piotr Przyborek opowiada o przodkach Mesjasza ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii.

CZYTAJ DALEJ

Nagroda Ratzingera dla patrologa: Ojcowie Kościoła wzorem na dziś

2022-11-29 15:51

[ TEMATY ]

Ojcowie Kościoła

wiktionary.org

Pojutrze w Pałacu Apostolskim Papież Franciszek wręczy Nagrody Ratzingera. W tym roku jednym z laureatów tego prestiżowego odznaczenia przyznawanego przez Fundację Benedykta XVI jest czołowy francuski patrolog ks. prof. Michel Fédou SJ.

Ks. Fédou wykłada patrologię i teologię dogmatyczną w Centre Sèvres, czyli jezuickiej uczelni w Paryżu. Jego zdaniem przyznanie mu Nagrody Ratzingera to również docenienie roli patrologii we współczesnym Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję