Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Pieszo do Pani Krasnobrodzkiej

21 sierpnia do Krasnobrodu przybyła piesza pielgrzymka organizowana przez Stowarzyszenie Klub Abstynenta Wiarus z Zamościa.

2021-08-31 12:09

Niedziela zamojsko-lubaczowska 36/2021, str. I

[ TEMATY ]

pielgrzymowanie

Ewa Monastyrska/Niedziela

Przed wejściem do sanktuarium

Przed wejściem do sanktuarium

Pielgrzymka środowisk trzeźwościowych odbyła się już po raz ósmy. Wędrowanie z Zamościa do Krasnobrodu było jednocześnie Diecezjalnym Dniem Modlitwy o Trzeźwość. Wraz z pątnikami do tronu Krasnobrodzkiej Madonny szedł pasterz diecezji, bp Marian Rojek.

Pielgrzymi swą wędrówkę rozpoczęli przy szpitalu Jana Pawła II w Zamościu i szli kolejno przez Wólkę Panieńską, Pniówek, Białowolę, Zalesie, Rachodoszcze, Suchowolę, Hutków, Majdan. Po drodze spotkali się z wielką życzliwością mieszkańców, bowiem w kilku miejscach na pielgrzymów czekał przygotowany posiłek, tak było m.in. w Zalesiu, gdzie posiłek przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lipsku i Białowoli, z kolei w świetlicy w Rachodoszczach poczęstunek przygotowały miejscowe panie. Za dobroć i życzliwość w imieniu pielgrzymów dziękował bp Marian Rojek.

Reklama

Pielgrzymowanie naznaczone było wspólnymi rozmowami, modlitwą, śpiewem. Opiekę duchową nad pątnikami wraz z księdzem biskupem sprawowało trzech kapłanów. Przewodnikiem duchowym grupy był ks. Krzysztof Ślepokura, kapelan szpitala w Tomaszowie Lubelskim, który na podczas wędrówki wygłosił okolicznościową konferencję o kryzysie, który dotyka współcześnie człowieka, rodziny i całe społeczeństwo.

Po przyjściu do Krasnobrodu pielgrzymi zatrzymali się na chwilę przy Kaplicy na Wodzie. Był to czas odpoczynku, ale i ufnej modlitwy, która tu nabierała szczególnego znaczenia. W miejscu tym miało miejsce objawienie Matki Bożej, którego doznał Jakub Ruszczyk. Podczas widzenia Maryi został uwolniony od choroby, która go dręczyła, stąd ufność pielgrzymów rodzi przekonanie, że i ich modlitwy zostaną wysłuchane, a Maryja przywróci wolność zniewolonym przez nałogi.

Z miejsca objawień pielgrzymi udali się do miejscowego sanktuarium, gdzie przywitał ich kustosz, ks. prał. Eugeniusz Derdziuk. Po wspólnej modlitwie, posiłku i odpoczynku pielgrzymi udali się na Kalwarię Krasnobrodzką, gdzie wśród rozważań męki Pana Jezusa dzielili się świadectwem wyjścia z nałogu i życia w trzeźwości.

Reklama

Sami uczestnicy i organizatorzy wydarzenia zaznaczyli, że pielgrzymowanie było dla nich zarówno dziękczynieniem, jak i prośbą.

Pielgrzymkę środowisk trzeźwościowych zakończyła Eucharystia, która sprawowana była przy Kaplicy na Wodzie.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sztafetowe rekolekcje w drodze

2021-08-24 12:40

Niedziela rzeszowska 35/2021, str. VI

[ TEMATY ]

pielgrzymowanie

Marian Florek/Studio TV Niedziela

Pielgrzymi na ulicach Częstochowy

Pielgrzymi na ulicach Częstochowy

Prawie 2700 pielgrzymów wzięło udział w 44. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

Z powodu ograniczeń sanitarnych codziennie na szlak wyruszała jedna bądź dwie z trzynastu grup pielgrzymkowych. Po przejściu trasy danego dnia, wieczorem pielgrzymi jechali na Jasną Górę i tam uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim. Duchowo do Częstochowy wędrowali także pątnicy zrzeszeni w grupie bł. ks. Jana Balickiego. 4 sierpnia pielgrzymkową sztafetę rozpoczęły dwie grupy: św. Urszuli i św. Wojciecha. 13 sierpnia, po 10 dniach sztafetowej wędrówki, do kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej poprowadziła grupa św. Andrzeja. Pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Z Maryją i Józefem do Jezusa”. Zgodnie z wieloletnią tradycją pątnikom przewodził bp Edward Białogłowski.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Podwójne obdarowanie

2021-09-21 20:46

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

bierzmowanie

konsekracja ołtarza

Aleksandria

Beata Pieczykura/Niedziela

– Ilekroć będziecie wstępować do tej świątyni, to będziecie pamiętać to przybliżenie się do nowo konsekrowanego ołtarza i odkrywanie Boga w tajemnicy Trójcy Przenajświętszej i Ducha Świętego, który was obdarowuje swoim światłem i swoją mocą – powiedział abp Wacław Depo 21 września w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Aleksandrii podczas Mszy św. połączonej z obrzędem konsekracji ołtarza oraz udzieleniem sakramentu bierzmowania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję