Reklama

Książki

Ostateczne zwycięstwo

Obecność szatana w świecie nie jest wytworem wyobraźni ludowej czy religijnej. To fakt, z którym musimy się zmierzyć.

Nieprzyjaciel człowieka dołożył wszelkich starań, aby na przestrzeni XX wieku ludzkość odrzuciła jego istnienie, uznawszy go za mit. Jest to jeden z elementów strategii działania złego ducha, który atakuje z ukrycia. Jak zatem nie wpaść w szatańskie sidła? Jak się uchronić od jego wpływów? I wreszcie – z kim zwyciężymy demony? Na te pytania w książce Niepokalana... odpowiada o. Jan Konior, jezuita, autor fascynujących i pouczających publikacji, m.in. Pokonaj szatana mocą modlitwy różańcowej czy Mądrość Niepokalanej, która zwycięża szatana.

W swojej najnowszej książce pogłębia on refleksję na temat Tej, przed którą diabeł drży – Niepokalanej. Maryja jest Pogromicielką złych duchów, Wspomożycielką wiernych, a nade wszystko Ucieczką grzeszników. Ukazuje to o. Konior, odnosząc się do Biblii i dokumentów Kościoła. Jest to nie tylko solidny wykład wiedzy, ale także praktyczna pomoc dla tych, którzy szukają ratunku przed demonicznymi zakusami.

Autor przez treści zawarte w publikacji napełnia czytelnika ufnością i miłością do Maryi, aby stał się Jej rycerzem i wiernym współpracownikiem. Publikacja dedykowana jest każdemu – bez względu na to, w jakim stanie żyje: wolnym, małżeńskim, kapłańskim czy zakonnym. Ojciec Konior pokazuje nam, jak stać się naśladowcami Niepokalanej. „Jesteśmy Kościołem walczącym – Ecclesia militans. W walce ze złem uciekamy się do wypróbowanej pomocy Maryi Niepokalanej, która nas nigdy nie zawiodła” – zauważa autor i przekonuje: „Niepokalana może doprowadzić do ostatecznego zwycięstwa”.

Niepokalana, która udaremnia misję szatana
O. Jan Konior
Wydawnictwo: Serafin
Liczba stron: 76
Cena: 14,90 zł
Zamówienia można składać:
tel.: 34 365 19 17 w godz. 7-15, pocztą elektroniczną: kolportaz@niedziela.pl

2021-10-26 12:17

Ocena: +9 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Krawiec szat Bożych

[ TEMATY ]

książka

Tyranowski Jan

pl.wikipedia.org

Jan Tyranowski, 1901–1947

Jan Tyranowski, 1901–1947

Jan Tyranowski, 1901–1947

Nie można zacząć inaczej, jak od poniższego cytatu. Jest krótki, ale mówi wszystko, choć nie podaje nic z tego, co wypełnia biogramy ludzi wielkich i małych. Żadnych dat, żadnych wydarzeń. Ot… spotkanie i wejście w głąb. „Spotkałem człowieka świeckiego, Jana Tyranowskiego, który był prawdziwym mistykiem. Człowiek ten, którego uważam osobiście za świętego, wprowadził mnie na trop wielkiej mistyki hiszpańskiej, a zwłaszcza św. Jana od Krzyża…” To słowa Jana Pawła II, który u Tyranowskiego – krawca z zawodu – był czeladnikiem w rzemiośle ducha. Bo ów człowiek był przekonany, że życie duchowe jest jak profesja, którą trzeba doskonale opanować. A gdy zda się egzamin mistrzowski, wtedy Bóg może (choć nie musi) zrobić z człowieka artystę. Czyli mistyka. Uczynił tak i z Tyranowskim, i z Wojtyłą.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

2023-01-31 12:18

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty mianował podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. prałata Krzysztofa Marcjanowicza, dotychczas pracownika Dykasterii ds. Ewangelizacji - Sekcji ds. Podstawowych Problemów Ewangelizacji w Świecie i ceremoniarza papieskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ks. Krzysztof Marcjanowicz urodził się 24 marca 1977 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 roku. 4 listopada 2010 w Papieskim Instytucie Liturgicznym obronił pracę doktorską a od 2011 roku pracował w Papieskiej Radzie ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Jest też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. 9 lutego 2018 Ojciec Święty mianował ks. Marcjanowicza ceremoniarzem papieskim.

CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Rekolekcje na dobre rozeznanie powołania

2023-02-01 12:37

[ TEMATY ]

Świdnica

rekolekcje powołaniowe

ks. Mirosław Benedyk

. Jeszcze dekadę temu rekolekcje powołaniowe cieszyły się wielkim zainteresowaniem

. Jeszcze dekadę temu rekolekcje powołaniowe cieszyły się wielkim zainteresowaniem

Duszpasterstwo Powołań jeszcze przed feriami zimowymi zaprasza na rekolekcje do świdnickiego seminarium. Udział w wydarzeniu mogą wziąć nawet uczniowie szkół podstawowych.

- Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla młodzieży męskiej. Tytuł rekolekcji - „Na Twoje słowo” (Łk 5,5) to jednocześnie ich program. W tym roku chcemy przeżyć je w atmosferze skupienia, ucząc się tego, w jaki sposób czytać Pismo Święte, żeby usłyszeć to, co Bóg do nas mówi. Przez trzy dni będziemy się wspólnie modlić i rozważać słowo Boże. Każdy będzie miał możliwość indywidualnego spotkania i rozmowy z kapłanem oraz spowiedzi świętej – zachęca ks. Piotr Gołuch - Diecezjalny Duszpasterz Powołań.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję