Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków-Łagiewniki: 20 tys. Słowaków w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Już po raz 11 narodowa pielgrzymka Słowaków przybyła do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W sobotę 9 maja w Łagiewnikach modliło się około dwudziestu tysięcy wiernych.

[ TEMATY ]

Łagiewniki

uroburos

Uroczystej Mszy św., która była sprawowana przy ołtarzu polowym, przewodniczył abp Bernard Bober, metropolita Koszyc. W kazaniu hierarcha mówił, że miłosierny jest ten, kto ma dobre serce. Podkreślił, że naród słowacki doświadcza dziś wielu problemów: nieszanowane jest życie, a małżeństwa się rozpadają, dlatego apelował o wzywanie Bożego Miłosierdzia dla całych rodzin. Kaznodzieja przypomniał także, że Ojciec Święty Franciszek ogłosił Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. Abp Bober prosił uczestników pielgrzymki, by dobrze wykorzystali ten czas. – Rozdawajcie miłosierdzie wszystkim, którzy staną na waszej drodze. Módlmy się do Matki Bożej, by wstawiła się za nami do Swego Syna, aby Jego miłosierdzie zagościło w naszych rodzinach i w naszych sercach – mówił.

Przed Mszą św. krótką konferencję zatytułowaną „Moim Mistrzem jest Pan” o życiu konsekrowanym na podstawie „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny wygłosiła s. M. Clareta Fecova ZMBM. W programie pielgrzymki zaplanowano także wspólny różaniec, akademię z okazji 95. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, a także koncert pieśni gospel w wykonaniu Kapucyni & Stanley. Pielgrzymkę zakończy modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Wielu pielgrzymów dotarło do Łagiewnik już w piątek. W sobotę rano przywitał ich bp Jan Zając, honorowy kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Doroczna pielgrzymka Słowaków organizowana przez Radio Lumen jest największą narodową pielgrzymką przybywającą do Łagiewnik. W tym roku przebiega pod hasłem: „Z radością wraz z konsekrowanymi pielgrzymujemy do źródła Bożego Miłosierdzia, by obudzić świat”.

2015-05-09 13:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków-Łagiewniki: obrazek z Jezusem Miłosiernym znakiem duchowej łączności z Sanktuarium

[ TEMATY ]

Łagiewniki

Boże Miłosierdzie

Bożena Sztajner/Niedziela

Łagiewnickie sanktuarium, przed Niedzielą Miłosierdzia, na znak duchowej łączności, chce rozesłać do wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia, którzy nie będą mogli przybyć do Krakowa, obrazki z wizerunkiem „Jezu, ufam Tobie”. - Za kilka dni obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia. W tym roku, z powodu pandemii, pielgrzymi nie zgromadzą się w Łagiewnikach. Chcemy jednak – poprzez różne znaki i inicjatywy – łączyć się we wspólnej modlitwie – mówi Małgorzata Pabis.

Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia informuje, że symbolicznym znakiem duchowej łączności z pielgrzymami, którzy w tym roku nie będą mogli przybyć do Łagiewnik będzie okolicznościowy obrazek. Na jednej stronie znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego z podpisem „Jezu, ufam Tobie”. Z drugiej strony znajduje się tekst Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu i zdjęcie przedstawiające prezbiterium bazyliki Bożego Miłosierdzia z tabernakulum w kształcie kuli ziemskiej.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

To już czas! [Wywiad]

2022-12-05 10:03

ks. Marcin Milian

Szopka w parafii pw. św. Anny we Wrocławiu - Praczach - Odrzańskich - rok 2021

Szopka w parafii pw. św. Anny we Wrocławiu - Praczach - Odrzańskich - rok 2021

Adwent jest czasem przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. W kościołach planuje się przygotowanie szopek bożonarodzeniowych i innych dekoracji. O podjęciu działań w tej kwestii opowiada ks. Marcin Milian, wikariusz parafii św. Anny we Wrocławiu - Praczach Odrzańskich.

ks. Łukasz Romańczuk: Dlaczego robimy dekoracje w kościołach?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję