Reklama

Niedziela Rzeszowska

Jubileuszowe świętowanie

Te Deum laudamus… kilkakrotnie rozbrzmiewało w ostatnich dniach w parafii bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie jako dziękczynienie za 25 lat jej istnienia.

Niedziela rzeszowska 49/2021, str. IV

[ TEMATY ]

Jubileusz parafii

Dariusz Gąska

Jubileuszowe świętowanie

Jubileuszowe świętowanie

Parafia została powołana do istnienia w 1995 r., ale zeszłoroczne ograniczenia epidemiczne uniemożliwiły uroczyste świętowanie. W tym roku, dzięki Bożej pomocy i zaangażowaniu wielu osób, udało się godnie celebrować tak ważny dla wspólnoty jubileusz. Przygotowaniem duchowym do tego wydarzenia były kilkudniowe rekolekcje, które wygłosił o. Juliusz Wiewióra, karmelita bosy.

Uroczystość jubileuszowa odbyła się 14 listopada podczas Mszy św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji rzeszowskiej bp. Jana Wątroby, z udziałem bp. Edwarda Białogłowskiego i 40 kapłanów. W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, a także dowódcy i licznie zgromadzeni przedstawiciele służb mundurowych, szczególnie Państwowej Straży Pożarnej oraz, oczywiście, parafianie.

Jubileusz, jak podkreślił w homilii biskup ordynariusz, jest zawsze okazją do dziękczynienia najpierw Panu Bogu, a następnie także ludziom, dzięki którym to dzieło mogło powstać i rozwijać się. Najpierw dziękczynienie za wielkie zasługi proboszcza parafii i budowniczego kościoła ks. dr. Jana Krynickiego, bo dzięki jego staraniom i ofiarnej posłudze w 2007 r. ukończono budowę kościoła – konsekrowanego 18 listopada 2012 r. – jak również wybudowano centrum duszpasterskie i plebanię. Następnie dziękczynienie za wielką ofiarność i zaangażowanie wszystkich parafian, którzy od początku wspierali i angażowali się w to piękne dzieło.

Zwieńczeniem świętowania jubileuszu była Msza św. odpustowa ku czci bł. Karoliny Kózki, którą w jej wspomnienie 18 listopada celebrowało 20 księży pod przewodnictwem bp. Kazimierza Górnego, mającego wielkie zasługi dla powstania i rozwoju parafii. Oby piękne jubileuszowe świętowanie było okazją nie tylko do dziękczynienia, ale też do spojrzenia w przyszłość oraz ożywienia gorliwości i zaangażowania wszystkich tworzących tę wspólnotę parafialną.

2021-11-30 08:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z nadzieją w przyszłość

Niedziela lubelska 32/2021, str. IV

[ TEMATY ]

Jubileusz parafii

Paweł Wysoki

Jubileusz zgromadził parafian i gości

Jubileusz zgromadził parafian i gości

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kraczewicach świętowała 100-lecie istnienia.

Starania mieszkańców o budowę kościoła i utworzenie parafii znalazły swój szczęśliwy finał w sierpniu 1920 r. U progu niepodległości bp Marian Leon Fulman powołał wspólnotę i powierzył ją opiece Serca Pana Jezusa. Za sto lat wierności Chrystusowi i Kościołowi mieszkańcy Kraczewic wraz z proboszczem ks. Jerzym Wesołowskim dziękowali Bogu 25 lipca. Mszy św. wieńczącej jubileuszowy rok przewodniczył abp Stanisław Budzik.

CZYTAJ DALEJ

Nasza łódź nigdy nie zatonie, dopóki jest w niej Jezus

2023-01-04 10:44

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mk 4, 35-41.

Sobota, 28 stycznia 2023. Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Kraków/ W wieku 100 lat zmarł prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności

2023-01-27 20:33

[ TEMATY ]

Kraków

zmarły

prof. Aleksander Krawczuk

Wikipedia/autor: Ladislav Luppa na licencji Creative Commons

prof. Aleksander Krawczuk

prof. Aleksander Krawczuk

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności, filolog klasyczny, od 1949 r. związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. W czerwcu skończyłby 101 lat.

O śmierci prof. Aleksandra Krawczuka poinformował w piątek Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w mediach społecznościowych. Wiadomość tę potwierdził również PAP w rozmowie telefonicznej pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję