Reklama

Niedziela Rzeszowska

Nowe studia w Radiu Via

Od 27 lat Radio Via jest ważnym narzędziem ewangelizacji w diecezji rzeszowskiej i na Podkarpaciu.

Niedziela rzeszowska 49/2021, str. VII

[ TEMATY ]

Radio Via

Piotr Szczepanik

Bp Jan Wątroba błogosławi nowe studia Radia Via

Bp Jan Wątroba błogosławi nowe studia Radia Via

Pierwszą audycję Katolickie Radio Via nadało 8 grudnia 1994 r. Natomiast 10 listopada br. bp Jan Wątroba pobłogosławił odnowione studia radiowe. W modlitwie błogosławieństwa, obok bp. Jana Wątroby, uczestniczyli: ks. Bogusław Babiarz, ekonom diecezji rzeszowskiej, ks. Władysław Jagustyn, proboszcz parafii Świętego Krzyża w Rzeszowie, ks. Janusz Miąso, wieloletni przewodniczący Rady Programowej Radia Via, ks. Tomasz Nowak i ks. Jakub Nagi, dyrektorzy radia oraz pracownicy i współpracownicy diecezjalnej rozgłośni.

Remont i pandemia

Na początku spotkania ks. Tomasz Nowak, dyrektor radia, przypomniał historię przebudowy. – W grudniu 2019 r., kiedy radio przeżywało 25-lecie działalności, ks. Witold Wójcik, dyrektor Radia Via, podjął się odważnego ekonomicznie działania związanego z przebudową najważniejszych pomieszczeń radiowych: reżyserki, studia emisyjnego i studia nagrań. Mówię o odwadze, ponieważ Radio Via ma ograniczone możliwości finansowe – tylko w części utrzymuje się z reklam i projektów medialnych, a w większości jest finansowane przez ofiary diecezjan. Trudności wiązały się także ze stanem epidemii. Umówione już prace budowlane na wiosnę 2020 r., opóźniły się o rok i rozpoczęły się dopiero w 2021 r. – powiedział ks. Nowak, wymieniając w dalszej części zakres wykonanych prac, które objęły m.in. przebudowę studiów, wymianę analogowej konsoli oraz oprogramowania.

Niech niesie wiarę

Przed modlitwą błogosławieństwa bp Jan Wątroba mówił o ewangelizacyjnej roli radia. – Radio Via jest dla nas ważnym narzędziem, dzięki któremu każdego dnia towarzyszymy wiernym przekazując Dobrą Nowinę, ale także wiadomości społeczne, kulturalne, sportowe – to wszystko co tworzy naszą codzienność. Mam nadzieję, że te działania wpisują się w polecenie Jezusa Chrystusa, aby głosić Ewangelię wszystkim narodom – powiedział hierarcha.

Również modlitwa błogosławieństwa koncentrowała się na głoszeniu Dobrej Nowiny. Modlono się słowami: „Niech praca dziennikarzy niesie słuchaczom wiarę, umacnia nadzieję i miłość oraz utwierdza pokój i dobro między ludźmi. Panie Boże, pomagaj wszystkim tworzącym radio przyczyniać się do szerzenia Twojego Królestwa, służąc prawdzie i sprawiedliwości”.

Reklama

Po błogosławieństwie Grzegorz Budak, prezenter i realizator radia, odczytał wezwania modlitwy wiernych, wśród nich modlitwę za zmarłych pracowników i współpracowników radia (m.in. za ks. Bogusława Przeklasę, dyrektora w latach 2000-13) oraz za wszystkich dobroczyńców radia. Podczas modlitwy Anioł Pański na radiowej antenie bp Jan Wątroba, razem z dyrektorami rozgłośni, podziękował wszystkim dobroczyńcom Radia Via, którzy wspierają je modlitwami i ofiarami.

Kartka z historii

Katolickie Radio Via zostało utworzone dekretem bp. Kazimierza Górnego 1 października 1994 r. Pierwszą dwugodzinną audycję nadano 8 grudnia 1994 r. ze studia w Malawie. Od 1998 r. radio rozpoczęło nadawanie programu całodobowo. Od 2000 r. studio emisyjne, studio nagrań i pomieszczenia biurowe mieszczą się w budynku Kurii Diecezjalnej przy ul. Zamkowej 4 w Rzeszowie. Sygnał z Rzeszowa jest wysyłany na górę Magdalenkę w Malawie (103,8 FM) oraz górę Liwocz k. Jasła (94,1 FM), a stamtąd rozchodzi się w promieniu prawie 150 km i dociera daleko poza granice województwa podkarpackiego.

Ofiary na Radio Via można wpłacać na konto: Bank Spółdzielczy w Lubeni: 89 9161 0001 0004 5623 2000 0010.

2021-11-30 08:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Radio Via od 26 lat

Niedziela rzeszowska 49/2020, str. I

[ TEMATY ]

jubileusz

Rzeszów

Radio Via

Ks. T. Nowak

Grzegorz Budak prowadzi audycję pt. Dobro wraca

Grzegorz Budak prowadzi audycję pt. Dobro wraca

8 grudnia minie kolejna rocznica emisji pierwszej audycji Katolickiego Radia Via, rozgłośni diecezji rzeszowskiej.

Rok temu, z okazji jubileuszu 25-lecia radia, dokonano wielu podsumowań. Biskup Jan Wątroba zwrócił uwagę na ewangelizacyjną funkcję rozgłośni. – Radio Via oświetla życie światłem Ewangelii. Czyni to zarówno wprost, jak i pośrednio, m.in. przez programy kulturalne i muzyczne. Jeśli słowo Boże jest obecne w życiu wiernych, to rzuca właściwe światło na wszystko, w czym uczestniczymy na co dzień – mówił hierarcha na antenie radiowej.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu pracy, wprowadzającą na stałe do przepisów pracę zdalną

2023-01-30 14:02

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

praca zdalna

kulinetto/pixabay.com

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu pracy. Wprowadza ona na stałe do przepisów pracę zdalną – poinformowano w poniedziałek na stronie Kancelarii Prezydenta. Ponadto pracodawcy będą mogli kontrolować trzeźwość pracowników.

Zmiany w Kodeksie pracy polegają m.in. na zastąpieniu przepisów o telepracy przepisami o pracy zdalnej. Wprowadzona została definicja pracy zdalnej. Zgodnie z nią jest to wykonywanie pracy całkowicie lub częściowo w miejscu wskazanym przez pracownika i każdorazowo uzgodnionym z pracodawcą, w tym pod adresem zamieszkania pracownika, w szczególności z wykorzystaniem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: „Przestań biec. Zacznij żyć”

2023-01-31 08:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archidiecezja Łódzka

Od 10-11 lutego odbędzie się Forum Charyzmatyczne, podczas którego obecni będą założyciele wspólnoty Przymierze Miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję