Reklama

Aspekty

Kobiety u Gospodyni Babimojskiej

W sanktuarium w Babimoście odbyło się III Diecezjalne Spotkanie Kobiet. Razem z naszymi diecezjankami modlił się biskup kaliski Damian Bryl.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 49/2021, str. I

[ TEMATY ]

Diecezjalne Spotkanie Kobiet

Piotr Krawcewicz

Uczestniczki spotkania wsparły doposażenie porodówki w kameruńskim ośrodku zdrowia

Uczestniczki spotkania wsparły doposażenie porodówki w kameruńskim ośrodku zdrowia

W trakcie kobiecego spotkania, które miało miejsce 27 listopada, była okazja do przyjścia z pomocą kobietom jej potrzebującym. Dzięki uprzejmości Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze zorganizowano kiermasz z książkami, z którego dochód będzie przeznaczony na doposażenie porodówki w kameruńskim ośrodku zdrowia. – Chcemy jako kobiety pomóc w ten sposób innym kobietom – mówi Anna Kobylińska ze Wspólnoty Oikos Berit, organizującej Diecezjalne Spotkanie Kobiet. – Jakiś czas temu byłam w Kamerunie na dominikańskiej misji. Jest taki zwyczaj na misjach, że odwiedza się mijane placówki rodaków. Tak poznałam s. Karolę, pasjonistkę, która właśnie przyleciała do Kamerunu. Dziś pracuje we wschodniej jego części, w ośrodku zdrowia. Siostra Karola postanowiła doposażyć to miejsce w fotel porodowy, żeby kobiety mogły godnie rodzić. To nie jest takie oczywiste jak u nas – z reguły kobiety rodzą w domach, na ziemi, bez bieżącej wody czy choćby łazienki. A jeśli trafiają do ośrodka, to często w skrajnie złym stanie.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. – Pielgrzymka jest po to, żeby się pomodlić. Przyjechaliśmy i przyszliśmy tutaj, bo ufamy, że w tym miejscu nasza modlitwa wobec tego pięknego wizerunku ma jakiś szczególny wymiar – mówił bp Bryl w homilii.

Mimo sanitarnych obostrzeń i koniecznej zmiany programu, do Babimostu przybyło sporo diecezjanek. – Jestem na tym spotkaniu drugi raz, poprzednio jeszcze przed pandemią. Bardzo mnie to umocniło, pokazało mi, że kobiety, kiedy są razem, tworzą piękną wspólnotę, mają wewnętrzną siłę. Dało mi poczucie, że jesteśmy razem i że taka wspólna modlitwa bardzo umacnia i jest piękna – mówi Emilia Tomczak. – Dzisiaj jestem tu przede wszystkim dlatego, że Matka Boża uratowała kiedyś Babimost przed zarazą, więc myślę, że teraz jest czas, by umocnić swoją wiarę w to, że Pan Bóg nad wszystkim czuwa i rozwiąże nasze problemy.

2021-11-30 08:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kobiety kobietom

[ TEMATY ]

misje

kobiety

Diecezjalne Spotkanie Kobiet

Katarzyna Krawcewicz

Jeśli się wybierasz do Babimostu, zachęcamy: weź parę złotych i dorzuć się do porodówki w Kamerunie - mówi Anna Kobylińska

Jeśli się wybierasz do Babimostu, zachęcamy: weź parę złotych i dorzuć się do porodówki w Kamerunie - mówi Anna Kobylińska

W Babimoście podczas III Diecezjalnego Spotkania Kobiet odbędzie się kiermasz książek, z którego dochód przeznaczony zostanie na doposażenie porodówki w Kamerunie.

- Chcemy jako kobiety pomóc w ten sposób innym kobietom – mówi Anna Kobylińska. – Jakiś czas temu byłam w Kamerunie na dominikańskiej misji. Jest taki zwyczaj na misjach, że odwiedza się mijane placówki rodaków. Tak poznałam s. Karolę, pasjonistkę, która właśnie przyleciała do Kamerunu. Dziś pracuje we wschodniej jego części, w ośrodku zdrowia, co na warunki kameruńskie jest niezwykle istotne, bo dostęp do opieki zdrowotnej jest tam bardzo słaby. Siostra Karola postanowiła doposażyć to miejsce w fotel porodowy, żeby kobiety mogły godnie rodzić. To nie jest takie oczywiste jak u nas - z reguły kobiety rodzą w domach, na ziemi, bez bieżącej wody czy choćby łazienki. A jeśli trafiają do ośrodka to często w skrajnie złym stanie. W tym celu założona została zbiórka na stronie pomagam.pl. Można się w nią włączyć i wpłacić nawet drobną kwotę.

CZYTAJ DALEJ

Czy moje wybory zawsze są przemodlone?

2023-01-05 11:34

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 5, 1-20.

Poniedziałek, 30 stycznia 2023

CZYTAJ DALEJ

Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu pracy, wprowadzającą na stałe do przepisów pracę zdalną

2023-01-30 14:02

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

praca zdalna

kulinetto/pixabay.com

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu pracy. Wprowadza ona na stałe do przepisów pracę zdalną – poinformowano w poniedziałek na stronie Kancelarii Prezydenta. Ponadto pracodawcy będą mogli kontrolować trzeźwość pracowników.

Zmiany w Kodeksie pracy polegają m.in. na zastąpieniu przepisów o telepracy przepisami o pracy zdalnej. Wprowadzona została definicja pracy zdalnej. Zgodnie z nią jest to wykonywanie pracy całkowicie lub częściowo w miejscu wskazanym przez pracownika i każdorazowo uzgodnionym z pracodawcą, w tym pod adresem zamieszkania pracownika, w szczególności z wykorzystaniem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję