Reklama

Niedziela Kielecka

KSM powiększyło szeregi

Spotkania w parafii Stopnica zaczęli rok temu. W uroczystość Chrystusa Króla złożyli przyrzeczenia przed bp. Janem Piotrowskim i stali się członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Niedziela kielecka 50/2021, str. I

[ TEMATY ]

KSM

Stopnica

Arch.

KSM-owicze i goście na spotkaniu w Stopnicy

KSM-owicze i goście na spotkaniu w Stopnicy

Na spotkaniach zgłębiamy prawdy wiary i poznajemy siebie samych. Młodzi chętnie uczestniczą w różnorodnych katechezach w oparciu o ogólnopolski program KSM. Wprowadzają one w istotę formacji chrześcijańskiej i ogólnoludzkiej i odpowiadają na pytania, jak powinien żyć członek KSM, jakimi wartościami ma się kierować w życiu. Młodzi chcą przychodzić, słuchają, chcą wiedzieć, zadają pytania, przyznają, że nauka Kościoła jest ciekawa, inna niż prezentują to choćby media, którymi żyją. Zdarza się, że sami przygotowują katechezy dla pozostałych członków grupy. Do KSM włączyła się młodzież od 14. do 20. roku życia – mówi ks. Mateusz Szostak, wikariusz z parafii Stopnica i asystent KSM, który opiekuje się młodymi.

Tworzą się więzi między młodymi

– Z zaangażowania młodych i efektów pracy księdza wikariusza zadowolony jest również proboszcz ks. Janusz Rydzek. Cieszy się, że młodzież parafialna chce pogłębiać wiarę i przyjaźń z Bogiem, że może spędzać wartościowo wolny czas, rozwijając swoje pasje i poznając nowych ludzi. – Staramy się uczestniczyć w diecezjalnych inicjatywach KSM. Niedawno byliśmy na rekolekcjach w Skorzeszycach. Czasem jest to dzień skupienia z konferencją, innym razem – integracyjne wydarzenie, jak np. dzień sportu. Korzystamy z formacji przygotowanej przez parafialne oddziały KSM, co daje szansę na tworzenie więzi między młodzieżą całej diecezji. Myślę, że liczne spotkania pomogą im odnaleźć się w przyszłości w świecie, wypłynąć na szerokie wody, aktywnie włączyć się w życie Kościoła i w życie społeczne. Tutaj zawiązują się między młodymi przyjaźnie, a nawet głębsze relacje – opowiada ks. Mateusz.

W Adwencie KSM ze Stopnicy podjęło inicjatywę „Paczuszka dla Maluszka”. Razem z parafianami zbierają środki pielęgnacyjne, pampersy potrzebne dla matek znajdujących się w trudnej sytuacji, będących pod opiekę Fundacji Małych Stópek. W ubiegłym roku, w okresie przedświątecznym pomagali podopiecznym Domu Dziecka w Pacanowie, zbierając środki czystości i zabawki.

Mszy św. przewodniczył bp Jan Piotrowski. Wszystkich młodych polecali Bogu ich proboszczowie i księża asystenci KSM z różnych parafii. Bp Piotrowski tłumaczył młodym, że królestwo Boże oparte jest na prawdzie. Prawdą i miłością kierowali się święci patronowie młodzieży. Wręczył młodym pamiątkowe dyplomy, odznaki i legitymacje nowo przyjętym członkom KSM. Uroczystość zwieńczył wspólny poczęstunek w OSP Stopnica.

2021-12-07 11:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

KSM powiększyło szeregi

Spotkania w parafii Stopnica zaczęli rok temu, w trudnym czasie pandemii, 21 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla złożyli przeczenia przed biskupem Janem Piotrowskim i stali się członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

- Na spotkaniach zgłębiamy prawdy wiary i poznajemy siebie samych. Młodzi wykazywali wiele inicjatywy od początku działalności. Chętnie uczestniczą w różnorodnych katechezach w oparciu o ogólnopolski program KSM. Wprowadzają one w istotę formacji chrześcijańskiej i ogólnoludzkiej i odpowiadają na pytania jak powinien żyć członek KSM, jakimi wartościami ma się kierować w życiu - mówi ks. Mateusz Szostak

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zachęcił Polaków do modlitwy za chorych i pracowników służby zdrowia

2023-02-08 10:26

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Do modlitwy za chorych i wszystkich, którzy opiekują się chorymi zachęcił Ojciec Święty Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież przypomniał, że w sobotę, 11 lutego będzie obchodzony Światowy Dzień Chorego.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję