Reklama

Niedziela Legnicka

Diecezja

Dla rodaków

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej zbierało pieniądze dla Polaków mieszkający na Białorusi, Ukrainie i Litwie.

Niedziela legnicka 51/2021, str. III

[ TEMATY ]

KSM

pomoc potrzebującym

KSM

Z pomocą w akcji przyszli wolontariusze

Z pomocą w akcji przyszli wolontariusze

Młodzież w ramach akcji „Polak z sercem” przez trzy tygodnie kwestowała przed kościołami w Legnicy, Bolesławcu, Zebrzydowej i Polkowicach.

– W sumie udało się zebrać 9 850,38 zł. Dlatego bardzo pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wrzucali datki do naszych puszek, którzy okazali swoje dobre serce. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup żywności, środków chemicznych i czystości – mówi Ewelina Wołoszyn – koordynator akcji.

Co prawda kwesta przed kościołami już się zakończyła, jednak można nadal wspierać rodaków na Wschodzie. Trwa zbiórka internetowa przy pomocy e-Daromatu, czyli wirtualnej platformy do przekazywania środków pod adresem www.polakzsercem.pl. Polaków za naszą wschodnią granicą można też wesprzeć wysyłając charytatywnego SMS-a o treści KRESY pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

Wielki finał akcji odbędzie się 15 stycznia 2022 r. W ubiegłym roku, podczas takiej samej akcji, do naszych rodaków na Białorusi, Ukrainie i Litwie trafiło ponad 100 tys. zł., za które zakupiono żywność, przybory szkolne i środki czystości. Zebrane pieniądze pomogły setkom rodzin, oraz umożliwiły wydanie tysięcy gorących posiłków w stołówkach dla ubogich.

2021-12-14 07:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Stawiają na działanie

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 22/2019, str. 4-5

[ TEMATY ]

KSM

Archiwum KSM

KSM na trwałe wpisał się w życie naszej diecezji

KSM na trwałe wpisał się w życie naszej diecezji

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działa w naszej diecezji już całe ćwierćwiecze. Skąd się wzięło, co robi i jakie ma plany na przyszłość? O tym opowiadają ks. Zbigniew Kucharski i Jakub Kusiowski

W 1928 r. papież Pius XI powołał do życia Akcję Katolicką, w której skład weszły: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Męskiej, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Żeńskiej, Katolickie Stowarzyszenie Mężów i Katolickie Stowarzyszenie Kobiet. Wybuch II wojny światowej przerwał tę działalność, a w czasach powojennych udało się reaktywować jedynie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Męskiej – a i to nie trwało długo, bo już w 1953 r. władze państwowe zdelegalizowały tę organizację, a jej działacze byli represjonowani. Nieco inaczej wyglądała historia Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży Żeńskiej, które po wojnie nie dostało od władzy zgody na reaktywację, w związku z czym podjęto decyzję o powołaniu nowej organizacji – Żywego Różańca Dziewcząt. Ostatecznie podzieliła ona los Katolickiego Stowarzyszenia i w 1953 r. również została zdelegalizowana.

CZYTAJ DALEJ

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie w praktyce

2023-02-03 21:15

[ TEMATY ]

kradzież

Adobe.Stock

Łamiemy VII przykazanie… nie będąc tego świadomi. W jakich obszarach życia jesteśmy najbardziej narażeni na kradzież?

1) Praca

CZYTAJ DALEJ

Uczestnicy Europejskiego Zgromadzenia Synodalnego modlą się za ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

2023-02-07 20:23

[ TEMATY ]

modlitwa

Renata Czerwińska

Kościoły Europy wyrażają swoją bliskość z ludnością południowej Turcji i północnej Syrii, mocno doświadczonych trzęsieniem ziemi w nocy 6 lutego – czytamy w deklaracji uczestników Europejskiego Kontynentalnego Zgromadzenia Synodalnego w Pradze.

„Ogromna liczba zabitych, która prawdopodobnie będzie nadal rosła, zniszczenia, cierpienie tak wielu ludzi, mocno nas dotknęły i poruszyły nasze dusze” – czytamy w deklaracji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję