Reklama

Niedziela Sandomierska

Sandomierz

Będzie bezpieczniej

Komenda Powiatowa Policji wzbogaciła się o trzy nowe radiowozy oraz rowery elektryczne.

Niedziela sandomierska 3/2022, str. III

[ TEMATY ]

Sandomierz

poświęcenie

radiowóz

Ks. Wojciech Kania/ Niedziela

Radiowozy i rowery poświęcone

Radiowozy i rowery poświęcone

Uroczystego poświęcenia pojazdów dokonał bp Krzysztof Nitkiewicz na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji, a pojazdy trafią do funkcjonariuszy z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Kryminalnego. Auta zostały zakupione z pieniędzy policji oraz sandomierskich samorządów. Jeden z nieoznakowanych radiowozów trafił do komisariatu w Koprzywnicy, którego kupno wspomógł samorząd gminy, jak również Klimontów oraz Łoniów. Kolejny z radiowozów zasili flotę aut komisariatu w Dwikozach. Wkład w jego zakup miały samorząd w Dwikozach oraz Zawichost i Wilczyce. Trzeci z nieoznakowanych radiowozów pozostał do dyspozycji komendy w Sandomierzu. Za zaoszczędzone pieniądze w trakcie przetargu, udało się jeszcze zakupić dwa elektryczne rowery, na których w okresie wiosenno-letnim policjanci będą patrolować Sandomierz. Jak powiedział inspektor Ryszard Komański, komendant powiatowy policji w Sandomierzu, radiowozy, jak każdy nowy sprzęt na pewno ułatwią pracę funkcjonariuszom. – W tym przypadku ważne jest m.in. to, że pojazdy są nieoznakowane, można nimi patrolować tereny narażone na kradzieże i uszkodzenia mienia. W okresie wiosennym i jesiennym na terenie powiatu sandomierskiego nie brakuje zdarzeń związanych z kradzieżą infrastruktury ogrodowej, jak np. opryskiwaczy oraz innego sprzętu oraz owoców i warzyw. Nieoznakowane, nowe radiowozy będą mieć duże znaczenie w walce z tym procederem, ponadto służyć będą patrolowaniu pozostałych terenów gmin oraz ulic Sandomierza – mówił komendant Komański.

2022-01-11 08:40

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uczcili bł. Wincentego Kadłubka

Procesje, koncert, Jarmark Wincentyński, sesja naukowa, a przede wszystkim modlitwa - tak Sandomierz uczcił swojego patrona bł. Wincentego Kadłubka. Uroczystości rozpoczęły się 12 października i trwały dwa dni. W sobotę przedstawiciele kapituł diecezjalnych w procesji z bazyliki katedralnej do kościoła św. Michała przenieśli relikwie Błogosławionego. W Wyższym Seminarium Duchownym odbyła się sesja naukowa, w której zabrali głos: Feliks Kiryk i Artur Lis, przybliżając postać i dorobek bł. Wincentego Kadłubka. Natomiast w sobotni wieczór na Zamku Sandomierskim odbył się koncert papieski.

CZYTAJ DALEJ

Londyński „bohater deskorolki” na drodze do świętości

2023-01-29 18:19

[ TEMATY ]

święty

Hiszpania

stock.adobe.com

W Madrycie rozpoczął się proces beatyfikacyjny 39-letniego Hiszpana, zwanego „bohaterem deskorolki”. Oddał swoje życie za innych, próbując powstrzymać terrorystów podczas ataku w centrum Londynu w 2017 roku.

Zanim sam został zabity, Ignacio Echeverría ocalił życie wielu ludzi. Do dramatu doszło 3 czerwca 2017 r. na Borough Market, największym targu spożywczym w Londynie, przy London Bridge. Ignacio był w drodze do skateparku, by spotkać się z przyjaciółmi, gdy zauważył mężczyznę, który z nożem rzucił się na policjanta, a następnie zaatakował kobietę. Wcześniej bandyci wjechali w tłum furgonetką. Ignacio chwycił deskorolkę i uderzył nią jednego z napastników, dzięki czemu kilkoro ludzi zdążyło uciec. Wtedy zobaczył drugiego terrorystę, atakującego policjanta. Zanim ruszył w jego stronę, został dwukrotnie pchnięty nożem w plecy. Zmarł z powodu odniesionych ran.

CZYTAJ DALEJ

Bądź radosny, jest Bosko!

2023-01-29 18:23

Homilię wygłosił ks. Michał Piechota

31 stycznia obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko, a zarazem jedno z dwóch najważniejszych świąt salezjańskich. Aby umożliwić większej liczbie wiernych udział w uroczystości, parafia św. Michała Archanioła na Ołbinie obchodzi ją już dzisiaj.

Eucharystii dla dzieci przewodniczył ks. Michał Piechota, salezjanin. W homilii przypomniał historię życia i powołania założyciela salezjanów. Jan Bosko urodził się w 1815 r. w biednej rodzinie, na terenie północnych Włoch, w małej wiosce niedaleko Turynu. – Od samego początku jako dziecko wykazywał pewne cechy, które go wyróżniały spośród innych: dobroć, wrażliwość na drugiego człowieka, chęć przyprowadzania innych do Pana Boga. Był bardzo dobrym organizatorem, zdolnym dzieckiem, próbował czegoś uczyć swoich kolegów, zachęcał do wspólnej zabawy, chciał być pozytywnym przykładem i wzorem dla innych – tłumaczył ks. Michał.
Kiedy Jan dorósł, usłyszał w sercu wołanie Pana Boga, by pójść do seminarium. Wstąpił do seminarium diecezjalnego a kiedy je ukończył, zaczął się zastanawiać co do swojej przyszłej pracy. Dostawał różne propozycje, ale odkrywając w sobie wrażliwość na biednych, słabych i pokrzywdzonych skierował swoje działania do chłopców odrzuconych przez społeczeństwo turyńskie. Byli to chłopcy pochodzący z biednych rodzin, którzy pracowali na swoje utrzymanie, ale byli oszukiwani przez swoich pracodawców. Ci chłopcy, gdy próbowali wyegzekwować to, co im się należało, byli traktowani jako młodociani przestępcy. Nieraz też bieda zmuszała ich do kradzieży.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję