Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Do dojrzałego życia

W czasie pandemii wszystko inaczej wygląda. Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej mimo to zaprasza młodzież do przybycia na rekolekcje.

Niedziela sosnowiecka 7/2022, str. I

[ TEMATY ]

rekolekcje

Ruch Światło‑Życie

Paulina Baj-Maj

Rekolekcje mają doprowadzić młodych do dojrzałego życia duchowego

Rekolekcje mają doprowadzić młodych do dojrzałego życia duchowego

Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki wskazał trzy etapy dochodzenia do dojrzałości chrześcijańskiej: ewangelizacja, katechumenat oraz mistagogia i diakonia. Celem rekolekcji, jak i formacji w ciągu roku jest doprowadzenie chrześcijanina do dojrzałego życia duchowego.

W czasie ferii od 21 do 27 lutego odbywać się będą rekolekcje oazowe dla młodzieży w miejscowości Suche k. Poronina. Rekolekcje przeznaczone są dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Ruszyły także zapisy na rekolekcje organizowane przez Domowy Kościół Diecezji Sosnowieckiej. Ciekawą propozycją jest przeżycie Triduum Paschalnego w formie rekolekcji dla członków Domowego Kościoła – młodzieży i rodzin w Domu Rekolekcyjnym w Bańskiej Wyżnej w terminie od 14 do 17 kwietnia. Podczas spotkań diakonia wychowawcza zajmuje się dziećmi od 3 roku życia do 12 lat. Diakonia ta pełni rolę wspomagającą rodziców w opiece nad dziećmi, by mogli oni jak najpełniej korzystać z programu rekolekcji.

Na przełomie kwietnia i maja (od 29 kwietnia do 3 maja) w Olsztynie k. Częstochowy w Ośrodku Rekolekcyjnym „Święta Puszcza” planowane są rekolekcje Oazy Rekolekcyjnej Animatorów Rodzin I stopnia. Mają one za cel pogłębienie rozumienia istoty, celu, duchowości i metody Domowego Kościoła jako nurtu wspólnot rodzinnych w ramach Ruchu Światło-Życie. Na połowę lipca w „Świętej Puszczy” zaplanowano Oazę Rodzin I stopnia. Natomiast Oaza Modlitwy ma odbyć się od 18 do 20 marca w Częstochowie. Więcej o planowanych rekolekcjach – na stronie Facebook oraz www.sosnowiec.oaza.pl .

„Rekolekcji nie wystarczy tylko wysłuchać, wziąć w nich udział, być na nich obecnym, ale trzeba je odprawić, tzn. wysłuchane nauki trzeba przemyśleć, przemodlić, przedyskutować, zastosować do siebie, wprowadzić w czyn. Trzeba odejść od codziennego życia, codziennych kłopotów i trosk, aby poświęcić czas Bogu, spojrzeć w Jego świetle na swoje życie osobiste, małżeńskie, rodzinne, ustawić to życie w Nim i według Niego” („Domowy Kościół. List do wspólnot rodzinnych”).

2022-02-08 12:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przedsiębiorcy na rekolekcjach rozważali Katechizm

[ TEMATY ]

rekolekcje

Katechizm

KS. PAWEŁ BOROWSKI

„Katowanie Katechizmem Kościoła Katolickiego” – tak w przenośni określali trzydniowe rekolekcje przedsiębiorcy z różnych stron Polski, którzy od 8 do 10 marca w Domu Formacyjno-Rekolekcyjnym Sióstr Betanek w Kazimierzu Dolnym uczestniczyli w katechezach i wspólnej modlitwie. Rekolekcje, zorganizowane przez duszpasterstwo przedsiębiorców i pracodawców „Talent", poprowadził ks. Wiktor Ojrzyński – prekursor spotkań z polskimi biznesmenami, a obecnie proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie na Jelonkach.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu pracy, wprowadzającą na stałe do przepisów pracę zdalną

2023-01-30 14:02

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

praca zdalna

kulinetto/pixabay.com

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu pracy. Wprowadza ona na stałe do przepisów pracę zdalną – poinformowano w poniedziałek na stronie Kancelarii Prezydenta. Ponadto pracodawcy będą mogli kontrolować trzeźwość pracowników.

Zmiany w Kodeksie pracy polegają m.in. na zastąpieniu przepisów o telepracy przepisami o pracy zdalnej. Wprowadzona została definicja pracy zdalnej. Zgodnie z nią jest to wykonywanie pracy całkowicie lub częściowo w miejscu wskazanym przez pracownika i każdorazowo uzgodnionym z pracodawcą, w tym pod adresem zamieszkania pracownika, w szczególności z wykorzystaniem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.

CZYTAJ DALEJ

Duchowy testament kardynała Pella

2023-01-31 07:32

[ TEMATY ]

książka

Red/mk

Premiera ostatniego tomu „Dziennika więziennego” kardynała Georga Pella. „To dzieło stanie się klasyką duchowości”.


Światowy bestseller, który porusza sumienia - NIEWINNY. Pro memoria.
KSIĄŻKA JUŻ W PRZEDSPRZEDAŻY

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję