Reklama

Wiara

Kochane przed urodzeniem

Gdy w wielu krajach liberalizuje się prawo aborcyjne, my tym głośniej powinniśmy promować Ewangelię życia.

Znakomitą okazją do tego jest trwający II Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Modlitewna inicjatywa rozpoczęła się w liturgiczne wspomnienie św. Józefa (19 marca), a zakończy się w Dzień Świętości Życia (25 marca). Każdego dnia odmawiana jest Litania do Świętej Rodziny oraz modlitwa ułożona przez św. Jana Pawła II i zaczerpnięta z encykliki Evangelium vitae. Rozważany jest także fragment adhortacji Amoris laetitia papieża Franciszka. W ramach modlitewnego spotkania wybrzmiewają również rozważania napisane przez związanego ze środowiskiem pro-life o. Krzysztofa Niewiadomskiego, kapucyna.

Historia pokazuje nam, jak przeogromną siłę ma modlitwa. Pod jej wpływem nawet najbardziej zatwardziali aborcjoniści uświadamiają sobie swoje grzechy przeciwko piątemu przykazaniu i nawracają się jak Abby Johnson, amerykańska pro-liferka, która była wcześniej dyrektorką kliniki aborcyjnej Planned Parenthood w Teksasie. Kobieta porzuciła swoją zbrodniczą profesję i zaangażowała się w ochronę życia od poczęcia po ujrzeniu twarzy rozmodlonej zakonnicy, klęczącej przed tą kliniką. Zjednoczeni i zatopieni w centrum modlitwy możemy osiągnąć więcej. Dlatego w świecie, w którym cynicznie igra się z życiem, odmawiając prawa do niego najbardziej bezbronnym ludziom – dzieciom w łonach matek, powinniśmy za nie mówić o tym, że życie jest darem i że „dzieci są kochane, zanim przyjdą na świat”, jak napisał papież Franciszek w Amoris laetitia.

Modlitwą zostały objęte dzieci nienarodzone oraz ich rodzice, szczególnie ci, którzy słyszą z ust lekarza niepomyślną diagnozę prenatalną. – Modlimy się również za młodzież, by była wierna chrześcijańskim wartościom, za pielęgniarki, położne, lekarzy i farmaceutów, a także za polityków i dziennikarzy – mówi Marcin Nowak, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Reklama

Powinniśmy pokazać, że wszystkie dzieci są „chciane”, a włączenie się w tegoroczną edycję Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia jest do tego znakomitą okazją. Ta modlitewna inicjatywa otwiera nas także na inne działania pro-life, dławione przez rządy wielu krajów Unii Europejskiej, jak choćby socjalistyczny rząd Hiszpanii. Potrzeba naszej konsolidacji również wobec działań, które podejmuje choćby prezydent Francji, który postuluje, by prawo do aborcji zostało wpisane do Karty praw podstawowych Unii Europejskiej.

W poprzedniej edycji Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia udział wzięło ponad 100 tys. osób. Miejmy nadzieję, że w tym roku padnie rekord frekwencji. Do modlitewnego spotkania może przystąpić każdy z nas, zapisując się na stronie: www.zazyciem.pro-life.pl oraz telefonicznie – pod numerem 12 311 02 60. Organizatorzy udostępniają broszurę ze wszystkimi modlitwami.

2022-03-15 11:44

Ocena: +3 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

To cud! Matka Boża go uzdrawia! Świadectwo wstawiennictwa Matki Bożej Częstochowskiej

2023-01-31 21:00

[ TEMATY ]

Matka Boża Częstochowska

świadectwo

Karol Porwich/Niedziela

Im bardziej pragnęli, im bardziej starali się o drugie dziecko, tym większe przeżywali rozczarowania, kiedy okazywało się, że Henryka nie może zajść w ciążę. A ich pierwszy synek Bogdan wciąż dopytywał: „Mamo, kiedy będę miał braciszka albo siostrzyczkę?”.

Henryka postanowiła odwołać się do Bożej interwencji i pojechała na Jasną Górę. W intencji urodzenia dziecka odbyła pięć pielgrzymek. Jakaż to była radość, kiedy okazało się, że jej szczere modlitwy zostały wysłuchane: na początku 1986 roku okazało się, że spodziewa się dzieciątka. W sierpniu, a było to niedługo przed rozwiązaniem, Henryka poczuła, że powinna odwiedzić Matkę Bożą. Rodzina odradzała wyjazd. „W tym stanie?” – mówili. Ale ona postawiła na swoim. Mąż w końcu uległ i zdecydowano, że pojadą pociągiem. Na Jasnej Górze zamówili Mszę w intencji szczęśliwych narodzin. Henryka dostała wtedy niewielki obrazek z welonikiem potartym o Cudowny Obraz.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Gotowe podjąć wyzwanie

2023-02-02 23:30

[ TEMATY ]

Świdnica

bp Marek Mendyk

zakony

ks. Marek Korgul

święto Ofiarowania Pańskiego

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

ks. Mirosław Benedyk

Siostry zakonne z różnych zgromadzeń przed katedrą świdnicką

Siostry zakonne z różnych zgromadzeń przed katedrą świdnicką

W święto Ofiarowania Pańskiego Kościół obchodził Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, otaczając modlitwą siostry i braci zakonnych, a także osoby skupione w instytutach świeckich.

Z tej okazji 2 lutego uroczystej celebrze w katedrze świdnickiej przewodniczył bp Marek Mendyk. Liturgię, która zgromadziła osoby życia konsekrowanego z terenu diecezji, rozpoczęła procesja ze świecami, które na początku pobłogosławił biskup świdnicki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję