Reklama

Niedziela plus

Bydgoszcz

Wielkopostna pielgrzymka

Wojna na Ukrainie „prowokuje” nas do tego, by orędzie fatimskie wprowadzać w codzienne życie – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk.

Niedziela Plus 12/2022, str. IX

www.flickr.com/photos/episkopatnews

Ordynariusz diecezji nawiedził kolejny kościół stacyjny w Bydgoszczy, gdzie uczestniczył w modlitwie różańcowej i Apelu Jasnogórskim. – Matko, Ty zawsze nas wysłuchasz i nam pomożesz. Dziękujemy Ci za to, że mogliśmy się modlić indywidualnie i we wspólnocie – powiedział ks. Zbigniew Ponichtera, proboszcz parafii Świętej Rodziny na Piaskach. Dodał, że w wielkopostnej pielgrzymce towarzyszą wiernym relikwie męczennika – bł. Michała Kozala. – Prosimy go, by wstawiał się za nami, w czasach tak bardzo niepewnego jutra – powiedział ks. Ponichtera.

Kościoły stacyjne otwarte są od wczesnych godzin rannych do wieczora, a ich lista jest dostępna na stronie www.diecezja.bydgoszcz.pl . Pielgrzymować można do konkretnego miejsca lub przez 40 dni do wszystkich świątyń, indywidualnie albo w małych grupach. Do modlitwy zaproszeni są wszyscy wierni diecezji, także ruchy i stowarzyszenia apostolskie wraz ze swymi duszpasterzami.

W ramach każdej stacji w wyznaczonym kościele w Bydgoszczy jest sprawowana Msza św. Odbywa się też adoracja Najświętszego Sakramentu, a wierni mogą skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. W diecezji inicjatywa została zainaugurowana w Środę Popielcową i potrwa do Niedzieli Palmowej (10 kwietnia).

2022-03-15 11:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prezydent Andrzej Duda z nagrodą od Rycerzy Kolumba

2022-12-03 08:36

[ TEMATY ]

prezydent

Rycerze Kolumba

Andrzej Duda

Rycerze Kolumba

Pan Prezydent Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim Patricka Kelly’ego, Najwyższego Rycerza, przywódcę międzynarodowej wspólnoty Rycerzy Kolumba. W trakcie spotkania odebrał z rąk Patricka Kelly’ego symboliczne wyróżnienie – Nagrodę Caritas, przyznaną jako wyraz uznania dla całego społeczeństwa polskiego za bezinteresowną postawę wobec potrzebujących i poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie.

Nagroda Caritas to odznaczenie, jakim Rycerze wyróżniają tych, którzy w sposób szczególny realizują najważniejszą Zasadę Zakonu – Miłosierdzie – w służbie i poświęceniu dla innych. Po raz pierwszy w historii Nagroda została wręczona jako uhonorowanie dla Głowy Państwa i zarazem całego narodu.

CZYTAJ DALEJ

Dwa nieoczywiste znaczenia biblijnego „nawracajcie się”

2022-12-03 16:31

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

rozważanie

S. Amata CSFN

Rozważanie do Ewangelii: Mt 3:1-12

1.  Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Dwa nieoczywiste znaczenia biblijnego „nawracajcie się”

2022-12-03 16:31

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

rozważanie

S. Amata CSFN

Rozważanie do Ewangelii: Mt 3:1-12

1.  Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję